1 Через год, в то время, когда цари выходят на войну , вывел Иоав войско и стал разорять землю Аммонитян, и пришел и осадил Равву. Давид же оставался в Иерусалиме. Иоав, завоевав Равву, разрушил ее. 2 И взял Давид венец царя их с головы его, и в нем оказалось весу талант золота, и драгоценные камни были на нем; и был он возложен на голову Давида. И добычи очень много вынес из города. 3 А народ, который был в нем, вывел и умерщвлял их пилами, железными молотилами и секирами. Так поступил Давид со всеми городами Аммонитян, и возвратился Давид и весь народ в Иерусалим.
4 После того началась война с Филистимлянами в Газере. Тогда Совохай Хушатянин поразил Сафа, одного из потомков Рефаимов. И они усмирились. 5 И опять была война с Филистимлянами. Тогда Елханам, сын Иаира, поразил Лахмия, брата Голиафова, Гефянина, у которого древко копья было, как навой у ткачей. 6 Было еще сражение в Гефе. Там был один рослый человек, у которого было по шести пальцев, всего двадцать четыре. И он также был из потомков Рефаимов. 7 Он поносил Израиля, но Ионафан, сын Шимы, брата Давидова, поразил его. 8 Это были родившиеся от Рефаимов в Гефе, и пали от руки Давида и от руки слуг его.
Завоювання Рабби
1 Навесні наступного року, коли царі, переважно, вирушали у військові походи, Йоав вивів потужні військові загони, і спустошив аммонійський край. Прийшовши, він взяв у облогу столицю аммонійців, Раббу. В той час Давид перебував у Єрусалимі. Йоав же завоювавши Раббу, зруйнував її.
2 Коли Давид зняв корону з голови їхнього царя Мілкома , то виявилось, що в ній талант золота . Вона була також прикрашена коштовним камінням. Її поклали на голову Давида. Він також виніс з міста дуже велику здобич.
3 Людей, які залишились у ньому, він вивів і приставив до праці з пилами, а також до залізних молотарок та сокир . Так учинив Давид з усіма аммонійськими містами. Після цього Давид з усім військом повернувся в Єрусалим.
Впокорення филистимців
4 Так сталося, що незабаром знову розпочалася війна з филистимцями при Ґезері. У тій битві хушатієць Сіббехай убив одного з нащадків рефаїмців, Сіппая, і филистимці були впокорені.
5 В іншому бою з филистимцями Елханан, син Яіра, вбив брата сумнозвісного Голіафа, Лахмія з Ґата, ратище списа якого було, як ткацький вал.
6 А коли запекла битва точилася в Ґаті, в ній брав участь дуже високий на зріст чоловік, який мав по шість пальців на кожній руці та на обох ногах, – всього двадцять чотири; він також походив з роду велетнів-рефаїмців,
7 і дуже ганьбив Ізраїль. Тоді його вбив Йонатан, син Шіми, Давидового брата.
8 Всі вони походили з покоління велетнів-рефаїмців з Ґата, і всі полягли від руки Давида та від рук його воїнів.