1 Итак прежде всего прошу совершать молитвы, прошения, моления, благодарения за всех человеков, 2 за царей и за всех начальствующих, дабы проводить нам жизнь тихую и безмятежную во всяком благочестии и чистоте, 3 ибо это хорошо и угодно Спасителю нашему Богу, 4 Который хочет, чтобы все люди спаслись и достигли познания истины. 5 Ибо един Бог, един и посредник между Богом и человеками, человек Христос Иисус, 6 предавший Себя для искупления всех. Таково было в свое время свидетельство, 7 для которого я поставлен проповедником и Апостолом, — истину говорю во Христе, не лгу, — учителем язычников в вере и истине.
8 Итак желаю, чтобы на всяком месте произносили молитвы мужи, воздевая чистые руки без гнева и сомнения; 9 чтобы также и жены, в приличном одеянии, со стыдливостью и целомудрием, украшали себя не плетением волос , не золотом, не жемчугом, не многоценною одеждою, 10 но добрыми делами, как прилично женам, посвящающим себя благочестию. 11 Жена да учится в безмолвии, со всякою покорностью; 12 а учить жене не позволяю, ни властвовать над мужем, но быть в безмолвии. 13 Ибо прежде создан Адам, а потом Ева; 14 и не Адам прельщен; но жена, прельстившись, впала в преступление; 15 впрочем спасется через чадородие, если пребудет в вере и любви и в святости с целомудрием.
Молитися за всіх
1 Отже, насамперед прошу, щоби звершувати молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей,
2 за царів і за всіх, хто при владі, щоб нам жити тихим і спокійним життям – в усякій побожності та чистоті.
3 [Бо] це добре і до вподоби нашому Спасителеві, Богові,
4 Який бажає, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання істини.
5 Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми – Людина Ісус Христос,
6 Який дав Себе як викуп за всіх, – свідчення свого часу;
7 для цього я був поставлений проповідником і апостолом, – істину кажу [в Христі], не ввожу в оману, – учителем язичників у вірі та істині.
8 Тому я хочу, щоби чоловіки молилися на кожному місці, здіймаючи чисті руки – без гніву та сумніву.
У чому краса жінки
9 Так само й жінки хай одягаються скромно, із соромливістю та розсудливістю, хай прикрашають себе не заплітанням волосся, не золотом, не перлами, не коштовним вбранням,
10 а добрими ділами, як це й належить жінкам, котрі присвятили себе побожності.
11 Жінка нехай мовчки навчається в повній покорі.
12 Жінці навчати не дозволяю, ні панувати над чоловіком, але нехай перебуває в мовчанні.
13 Бо Адам був створений першим, а потім Єва.
14 І не Адам спокусився, а жінка, будучи спокушена, потрапила в переступ.
15 Та спасеться вона народженням дітей, якщо буде перебувати у вірі, любові та святості з розсудливістю.