1 Слова Амоса, одного из пастухов Фекойских, которые он слышал в видении об Израиле во дни Озии, царя Иудейского, и во дни Иеровоама, сына Иоасова, царя Израильского, за два года перед землетрясением.
2 И сказал он: Господь возгремит с Сиона и даст глас Свой из Иерусалима, и восплачут хижины пастухов, и иссохнет вершина Кармила. 3 Так говорит Господь: за три преступления Дамаска и за четыре не пощажу его, потому что они молотили Галаад железными молотилами. 4 И пошлю огонь на дом Азаила, и пожрет он чертоги Венадада. 5 И сокрушу затворы Дамаска, и истреблю жителей долины Авен и держащего скипетр — из дома Еденова, и пойдет народ Арамейский в плен в Кир, говорит Господь. 6 Так говорит Господь: за три преступления Газы и за четыре не пощажу ее, потому что они вывели всех в плен, чтобы предать их Едому. 7 И пошлю огонь в стены Газы, и пожрет чертоги ее. 8 И истреблю жителей Азота и держащего скипетр в Аскалоне, и обращу руку Мою на Екрон, и погибнет остаток Филистимлян, говорит Господь Бог. 9 Так говорит Господь: за три преступления Тира и за четыре не пощажу его, потому что они передали всех пленных Едому и не вспомнили братского союза. 10 Пошлю огонь в стены Тира, и пожрет чертоги его. 11 Так говорит Господь: за три преступления Едома и за четыре не пощажу его, потому что он преследовал брата своего мечом, подавил чувства родства, свирепствовал постоянно во гневе своем и всегда сохранял ярость свою. 12 И пошлю огонь на Феман, и пожрет чертоги Восора. 13 Так говорит Господь: за три преступления сынов Аммоновых и за четыре не пощажу их, потому что они рассекали беременных в Галааде, чтобы расширить пределы свои. 14 И запалю огонь в стенах Раввы, и пожрет чертоги ее, среди крика в день брани, с вихрем в день бури. 15 И пойдет царь их в плен, он и князья его вместе с ним, говорит Господь.
1 Слова Амоса, котрий був пастухом у Текої. Він бачив видіння про Ізраїль за днів Уззії, юдейського царя. Царем в Ізраїлі тоді був Єровоам, син Йоаша, – за два роки до землетрусу.
2 Він сказав: Як тільки Господь заговорить із Сіону, і з Єрусалима подасть Свій голос, зразу засумують улюблені пастухами пасовиська і висохнуть вершини Кармелю.
Покарання для Дамаска
3 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини Дамаска Я не пощаджу його, оскільки вони (його мешканці ) молотили Гілеад залізними зубцями .
4 Тому пошлю вогонь на дім Хазаїла, й він пожере укріплені палаци Бен-Гадада.
5 Я розіб’ю засуви Дамаска і знищу мешканців долини Авена, а також того, хто тримає скіпетр у Бет-Едені, і буде виселено арамійський народ до Кіра, – каже Господь.
Покарання для филистимців
6 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини Ґази не відміню покарання від неї, оскільки вони (його мешканці ) всіх підряд брали в полон, аби продати Едомові.
7 Тому Я пошлю вогонь на стіни Ґази, який пожере її укріплені палаци.
8 Я знищу мешканців Ашдода й того, хто тримає скіпетр в Ашкелоні, й простягну Свою руку на Екрон, аж поки не загинуть залишки филистимців, – говорить Владика, Господь.
Покарання для Тира
9 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини Тира не пощаджу його, оскільки вони (тирійці ) віддали Едомові всіх своїх полонених, не взявши навіть до уваги братерський договір.
10 Тому Я пошлю вогонь на стіни Тира, який пожере його укріплені палаци.
Покарання для Едому
11 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини Едому не відверну покарання від нього! Адже він з мечем у руках переслідував свого брата, тамуючи в собі усяке почуття милосердя. Він постійно палав гнівом, підживляючи свою несамовиту лють.
12 Тому Я пошлю вогонь на Теман, і він пожере укріплені палаци Боцри.
Покарання для аммонійців
13 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини аммонійців не відверну покарання від них! Адже вони розтинали вагітних гілеадійок, коли поширювали свої кордони!
14 Через те Я віддам стіни Рабби вогню, який пожере її укріплені палаци під бойові крики в день битви, під завивання вітру в час бурі.
15 Їхній цар піде у вигнання, а разом з ним і його можновладці, – говорить Господь.