1 Видел я Господа стоящим над жертвенником, и Он сказал: ударь в притолоку над воротами, чтобы потряслись косяки, и обрушь их на головы всех их, остальных же из них Я поражу мечом: не убежит у них никто бегущий и не спасется из них никто, желающий спастись. 2 Хотя бы они зарылись в преисподнюю, и оттуда рука Моя возьмет их; хотя бы взошли на небо, и оттуда свергну их. 3 И хотя бы они скрылись на вершине Кармила, и там отыщу и возьму их; хотя бы сокрылись от очей Моих на дне моря, и там повелю морскому змею уязвить их. 4 И если пойдут в плен впереди врагов своих, то повелю мечу и там убить их. Обращу на них очи Мои на беду им, а не во благо. 5 Ибо Господь Бог Саваоф коснется земли, — и она растает, и восплачут все живущие на ней; и поднимется вся она как река, и опустится как река Египетская. 6 Он устроил горние чертоги Свои на небесах и свод Свой утвердил на земле, призывает воды морские, и изливает их по лицу земли; Господь имя Ему. 7 Не таковы ли, как сыны Ефиоплян, и вы для Меня, сыны Израилевы? говорит Господь. Не Я ли вывел Израиля из земли Египетской и Филистимлян — из Кафтора, и Арамлян — из Кира? 8 Вот, очи Господа Бога — на грешное царство, и Я истреблю его с лица земли; но дом Иакова не совсем истреблю, говорит Господь. 9 Ибо вот, Я повелю и рассыплю дом Израилев по всем народам, как рассыпают зерна в решете, и ни одно не падает на землю. 10 От меча умрут все грешники из народа Моего, которые говорят: «не постигнет нас и не придет к нам это бедствие!» 11 В тот день Я восстановлю скинию Давидову падшую, заделаю трещины в ней и разрушенное восстановлю, и устрою ее, как в дни древние, 12 чтобы они овладели остатком Едома и всеми народами, между которыми возвестится имя Мое, говорит Господь, творящий все сие. 13 Вот, наступят дни, говорит Господь, когда пахарь застанет еще жнеца, а топчущий виноград — сеятеля; и горы источать будут виноградный сок, и все холмы потекут. 14 И возвращу из плена народ Мой, Израиля, и застроят опустевшие города и поселятся в них, насадят виноградники и будут пить вино из них, разведут сады и станут есть плоды из них. 15 И водворю их на земле их, и они не будут более исторгаемы из земли своей, которую Я дал им, говорит Господь Бог твой.
Загибель Ізраїля
1 Я побачив Господа, Котрий стояв над жертовником . Він сказав: Удар по голівці колони (капітелі), щоб зрушилось склепіння, і впало їм усім на голови. А тих з них, котрі залишаться, Я знищу мечем, – жоден з утікаючих не втече, – жоден, хто рятуватиметься, не спасеться.
2 Навіть якщо зариються в глибинах шеолу, то й звідти Моя рука їх дістане. І якби піднялись на небеса, то й звідти стягну їх додолу.
3 Хоча б сховалися на вершині Кармелю, Я знайду й заберу їх звідти. А може сховаються з-перед Моїх очей на дні моря, то і там, за Моїм наказом, їх ужалить морський змій.
4 Навіть якщо підуть попереду своїх ворогів у полон, то й там Я накажу мечеві, аби їх знищив. Я не спускатиму з них Мого ока, але вже на зло, а не на добро.
5 Владика Господь Саваот є Таким, що коли Він доторкається до землі, то вона трясеться, і вкриваються скорботою всі її мешканці, – вона збурюється, як ріка, і осідає, як єгипетський Ніл.
6 Він споруджує на небесах Свої горішні палаци, простягаючи Своє склепіння над землею, Він викликає морські води, виливаючи їх на поверхню землі, – Господь Його Ім’я.
7 Хіба ви, діти Ізраїля, для Мене не такі, як ефіопські діти? – запитує Господь. Хіба не Я вивів Ізраїль з єгипетського краю, а филистимців – з Кафтора , сирійців – з Кіра?
8 Адже очі Владики Господа звернені на все грішне царство: Я зітру його з поверхні землі, тоді як нащадків Якова повністю не знищу, – говорить Господь.
9 Але Я накажу розпорошити нащадків Ізраїля поміж усіма народами, – просію їх, як решетом, так що жодне зернятко не впаде на землю.
10 Від меча загинуть усі нерозкаяні грішники Мого народу, котрі говорять: Навіть не наблизиться до нас і не торкнеться нас лихо.
Відновлення Ізраїля
11 У той день Я підійму повалений намет Давида і відбудую все, що зруйноване, – Я відновлю його з руїн, – і він стане таким, як був у давні віки,
12 щоб вони заволоділи тим, що залишиться від Едому і від усіх інших народів, серед яких проголошувалось Моє Ім’я, – говорить Господь, Котрий це учинить.
13 Надходить час, – говорить Господь, – коли орач підганятиме женця, а ті, котрі топчуть у чавилі виноград (винороби ), підганятимуть сіяча, – гори сочитимуться виноградним соком, розм’якшуючи пагорби.
14 І поверну Мій народ, Ізраїль, з полону, а вони відбудують спустошені міста й поселяться в них; насаджуватимуть виноградники й питимуть з них вино; будуть розводити сади й споживатимуть їхні плоди.
15 Я знову укореню їх на власній землі, і вони більше ніколи не будуть вирвані зі своєї землі, яку Я колись їм дав, – говорить Господь, ваш Бог!