1 Наблюдай месяц Авив и совершай Пасху Господу, Богу твоему, потому что в месяце Авиве вывел тебя Господь, Бог твой, из Египта ночью. 2 И заколай Пасху Господу, Богу твоему, из мелкого и крупного скота на месте, которое изберет Господь, чтобы пребывало там имя Его. 3 Не ешь с нею квасного; семь дней ешь с нею опресноки, хлебы бедствия, ибо ты с поспешностью вышел из земли Египетской, дабы ты помнил день исшествия своего из земли Египетской во все дни жизни твоей; 4 не должно находиться у тебя ничто квасное во всем уделе твоем в продолжение семи дней, и из мяса, которое ты принес в жертву вечером в первый день, ничто не должно оставаться до утра. 5 Не можешь ты заколать Пасху в котором-нибудь из жилищ твоих, которые Господь, Бог твой, даст тебе; 6 но только на том месте, которое изберет Господь, Бог твой, чтобы пребывало там имя Его, заколай Пасху вечером при захождении солнца, в то самое время, в которое ты вышел из Египта; 7 и испеки и съешь на том месте, которое изберет Господь, Бог твой, а на другой день можешь возвратиться и войти в шатры твои. 8 Шесть дней ешь пресные хлебы, а в седьмой день отдание праздника Господу, Богу твоему; не занимайся работою.
9 Семь седмиц отсчитай себе; начинай считать семь седмиц с того времени, как появится серп на жатве; 10 тогда совершай праздник седмиц Господу, Богу твоему, по усердию руки твоей, сколько ты дашь, смотря по тому, чем благословит тебя Господь, Бог твой; 11 и веселись пред Господом, Богом твоим, ты, и сын твой, и дочь твоя, и раб твой, и раба твоя, и левит, который в жилищах твоих, и пришелец, и сирота, и вдова, которые среди тебя, на месте, которое изберет Господь, Бог твой, чтобы пребывало там имя Его; 12 помни, что ты был рабом в Египте, и соблюдай и исполняй постановления сии.
13 Праздник кущей совершай у себя семь дней, когда уберешь с гумна твоего и из точила твоего; 14 и веселись в праздник твой ты и сын твой, и дочь твоя, и раб твой, и раба твоя, и левит, и пришелец, и сирота, и вдова, которые в жилищах твоих; 15 семь дней празднуй Господу, Богу твоему, на месте, которое изберет Господь, Бог твой, [чтобы призываемо было там имя Его]; ибо благословит тебя Господь, Бог твой, во всех произведениях твоих и во всяком деле рук твоих, и ты будешь только веселиться.
16 Три раза в году весь мужеский пол должен являться пред лицо Господа, Бога твоего, на место, которое изберет Он: в праздник опресноков, в праздник седмиц и в праздник кущей; и никто не должен являться пред лице Господа с пустыми руками , 17 но каждый с даром в руке своей, смотря по благословению Господа, Бога твоего, какое Он дал тебе.
18 Во всех жилищах твоих, которые Господь, Бог твой, даст тебе, поставь себе судей и надзирателей по коленам твоим, чтоб они судили народ судом праведным; 19 не извращай закона, не смотри на лица и не бери даров, ибо дары ослепляют глаза мудрых и превращают дело правых; 20 правды, правды ищи, дабы ты был жив и овладел землею, которую Господь, Бог твой, дает тебе. 21 Не сади себе рощи из каких-либо дерев при жертвеннике Господа, Бога твоего, который ты сделаешь себе, 22 и не ставь себе столба, что ненавидит Господь, Бог твой.
Пасху та Свято опрісноків
1 Слідкуй, щоби в місяці Авіві ти справляв Пасху Господу, своєму Богові, тому що в місяці Авіві, уночі, Господь, твій Бог, вивів тебе з Єгипту.
2 Тому приноситимеш пасхальну жертву Господу, своєму Богові, з дрібної й великої худоби на місці, яке Господь обере, щоб там перебувало Його Ім’я.
3 Не будеш їсти з нею нічого квашеного; сім днів будеш їсти з нею опрісноки, хліб нестатку, оскільки вийшли ви з єгипетського краю з поспіхом. Ви маєте пам’ятати день свого виходу з єгипетського краю по всі дні свого життя.
4 Сім днів в усьому твоєму краї в тебе не повинно бути закваски. А м’ясо, яке ти принесеш у жертву ввечері першого дня, не залишатиметься до ранку.
5 Ти не повинен приносити пасхальну жертву в жодному з твоїх поселень, які Господь, твій Бог, дає тобі.
6 Пасхальну жертву приноситимеш лише на тому місці, яке обере Господь, твій Бог, аби там перебувало Його Ім’я, і то ввечері, після заходу сонця, – в той самий час, коли ти вийшов з Єгипту.
7 Приготуєте її і будете їсти на місці, яке обере Господь, твій Бог. Уранці повернетесь назад і підете до своїх наметів.
8 Протягом шести днів будете їсти опрісноки, а сьомого дня відбудуться святі збори для Господа, вашого Бога. Не будете виконувати жодної праці.
Свято Тижнів
9 Після цього відрахуєш собі сім тижнів, починаючи відрахунок семи тижнів з того дня, коли почнуть жати серпом ниву.
10 Будеш відзначати Свято Тижнів для Господа, свого Бога, принесенням добровільних щедрих дарів, які даватимеш відповідно до того, як Господь, твій Бог, поблагословив тебе.
11 На місці, яке обере Господь, твій Бог, щоб там перебувало Його Ім’я, будеш веселитися перед Господом, своїм Богом, ти, твій син і твоя дочка, твій раб і твоя невільниця, а також левіт, який мешкатиме в твоїх поселеннях, та приходець, сирота і вдова, які є серед вас.
12 Пам’ятай, що ти був рабом у Єгипті, тому маєш дотримуватись і виконувати ці постанови.
Свято Наметів
13 Коли збереш урожай зі свого току та зі своєї виноградної чавильні, то протягом семи днів будеш відзначати Свято Наметів.
14 Будете веселитись на своєму святі ти, твій син і твоя дочка, твій раб і твоя невільниця, левіт і приходець, сирота і вдова, які перебувають у твоїх поселеннях.
15 Сім днів буде продовжуватись свято для Господа, твого Бога, на місці, яке обере Господь. Адже Господь, твій Бог, поблагословить тебе в усьому твоєму врожаї і в кожній справі твоїх рук. Тож ти справді будеш сповнений радості.
16 Тричі на рік кожна особа чоловічої статі з’являтиметься перед Господом, твоїм Богом, на місці, яке Він обере: на Свято Опрісноків, на Свято Тижнів і на Свято Наметів. Однак не з’являтимешся перед Господом з порожніми руками .
17 Кожен по змозі прийде зі своїм даром , відповідно до благословення Господа, свого Бога, яке Він дав йому.
Настанови для суддів
18 А ще у всіх своїх поселеннях, які Господь, твій Бог, дає тобі, настановиш для себе в кожному племені суддів та писарів, аби вони справедливо судили народ.
19 Не будеш викривляти на суді закону, не зважатимеш упереджено на особу і не братимеш хабарів, адже хабарі засліплюють очі мудрих і викривляють слова справедливих.
20 До справедливості поривайся, справедливості прагни , щоб ти жив і володів краєм, який Господь, твій Бог, дає тобі.
Заборона ідолослужіння
21 Не насаджуй собі будь-яких священних дерев біля жертовника Господа, твого Бога, який собі спорудиш.
22 Не встановлюй собі стовпа , що Господь, твій Бог, ненавидить.