1 И вывел меня ко внешнему двору северною дорогою, и привел меня к комнатам, которые против площади и против здания на севере, 2 к тому месту, которое у северных дверей имеет в длину сто локтей, а в ширину пятьдесят локтей. 3 Напротив двадцати локтей внутреннего двора и напротив помоста, который на внешнем дворе, были галерея против галереи в три яруса. 4 А перед комнатами ход в десять локтей ширины, а внутрь в один локоть; двери их лицем к северу. 5 Верхние комнаты — у́же, потому что галереи отнимают у них несколько против нижних и средних комнат этого здания. 6 Они в три яруса, и таких столбов, какие на дворах, нет у них; потому они и сделаны у́же против нижних и средних комнат, начиная от пола. 7 А наружная стена напротив этих комнат от внешнего двора, составляющая лицевую сторону комнат, имеет длины пятьдесят локтей; 8 потому что и комнаты на внешнем дворе занимают длины только пятьдесят локтей, и вот перед храмом сто локтей. 9 А снизу ход к этим комнатам с восточной стороны, когда подходят к ним со внешнего двора. 10 В ширину стены двора к востоку перед площадью и перед зданием были комнаты. 11 И ход перед ними такой же, как и у тех комнат, которые обращены к северу, такая же длина, как и у тех, и такая же ширина, и все выходы их, и устройство их, и двери их такие же, как и у тех. 12 Такие же двери, как и у комнат, которые на юг, и для входа в них дверь у самой дороги, которая шла прямо вдоль стены на восток. 13 И сказал он мне: «комнаты на север и комнаты на юг, которые перед площадью, суть комнаты священные, в которых священники, приближающиеся к Господу, съедают священнейшие жертвы; там же они кладут священнейшие жертвы, и хлебное приношение, и жертву за грех, и жертву за преступление, ибо это место святое. 14 Когда войдут туда священники, то они не должны выходить из этого святаго места на внешний двор, доколе не оставят там одежд своих, в которых служили, ибо они священны; они должны надеть на себя другие одежды и тогда выходить к народу». 15 Когда кончил он измерения внутреннего храма, то вывел меня воротами, обращенными лицем к востоку, и стал измерять его кругом. 16 Он измерил восточную сторону тростью измерения и намерил тростью измерения всего пятьсот тростей; 17 в северной стороне той же тростью измерения намерил всего пятьсот тростей; 18 в южной стороне намерил тростью измерения также пятьсот тростей. 19 Поворотив к западной стороне, намерил тростью измерения пятьсот тростей. 20 Со всех четырех сторон он измерил его; кругом него была стена длиною в пятьсот тростей и в пятьсот тростей шириною, чтобы отделить святое место от несвятого.
Службові приміщення
1 Після цього через північну браму провідник вивів мене на зовнішній двір і підвів мене до службових приміщень, що перед відкритим простором і будівлею зі сторони півночі.
2 Загальна її довжина мала сто ліктів, і її вхід був з північної сторони. Ширина будівлі мала п’ятдесят ліктів.
3 Вона знаходилась між відкритим коридором шириною в двадцять ліктів , що у внутрішньому дворі, й помостом, що у зовнішньому дворі. Приміщення було триповерховим, – галереї розташовувались одна над іншою.
4 Перед кімнатами у внутрішньому дворі був перехід (коридор ) десяти ліктів завширшки і сто ліктів завдовжки . Входи до них – з боку півночі.
5 Верхні кімнати були вужчі, оскільки певну частину їх площі займали галереї сходинок. Кімнати звужувались від нижнього поверху вгору до середнього, й від середнього до верхнього.
6 Адже вони були триповерховими й не мали таких стовпів, як стовпи в дворах, тому й звужувались доверху, – від нижнього до середнього й від середнього до верхнього.
7 З боку зовнішнього двору галерею кімнат відділяла стіна завдовжки п’ятдесят ліктів.
8 Оскільки галерея службових приміщень зовнішнього двору також була п’ятдесят ліктів, то загальна довжина коридору перед храмом становила сто ліктів.
9 Під цими кімнатами був вхід зі сходу, щоб можна було входити до них із зовнішнього двору
10 через вхід завширшки як зовнішня стіна двору. Зі східного боку відкритого простору була друга галерея таких же кімнат.
11 Перед ними був такий самий прохід, як і перед кімнатами, що з північної сторони, – кімнати такої ж довжини і такої ширини, – так само були розташовані їхні входи та їхні виходи.
12 До входів у кімнати з південної сторони можна було пройти зі східного боку через вхід на початку коридора, який проходив уздовж стіни.
13 Провідник сказав мені: Кімнати, що з північної сторони, й кімнати, що з південної сторони, які виходять на відкритий простір перед Храмом , – це священні приміщення. Там священики, які наближені до Господа, споживатимуть жертви, які є святинею святинь. Туди ж вони приносять інші особливі святині: хлібні приношення, жертви за гріх, і жертви за провини. Ось чому це місце святе.
14 Увійшовши туди, священики не сміють вийти зі Святилища до зовнішнього двору, не залишивши там свого одягу, в якому звершували служіння, бо ці шати священні. Вони повинні одягнути інший одяг і лише тоді наближатись до народу в зовнішньому дворі.
Зовнішні розміри стін Храму
15 Закінчивши вимірювання внутрішнього комплексу приміщень Храму, провідник вивів мене назовні через браму зі східного боку й почав міряти довжину стін довкола.
16 Вимірювальною тростиною він зміряв східний бік, – вийшло п’ятсот тростин довкруги.
17 Потім вимірювальною тростиною він зміряв північну сторону, – було також п’ятсот тростин.
18 Далі він зміряв південний бік. Так само – п’ятсот тростин.
19 Після цього він повернувся до західної сторони, – і знову вимірювальною тростиною наміряв п’ятсот тростин.
20 Так провідник заміряв усі чотири сторони стіни довкола, що відокремлювала священне від звичайного. Ця споруда становила п’ятсот завдовжки й п’ятсот – завширшки.