1 Ефрем пасет ветер и гоняется за восточным ветром, каждый день умножает ложь и разорение; заключают они союз с Ассуром, и в Египет отвозится елей. 2 Но и с Иудою у Господа суд и Он посетит Иакова по путям его, воздаст ему по делам его. 3 Еще во чреве матери запинал он брата своего, а возмужав боролся с Богом. 4 Он боролся с Ангелом — и превозмог; плакал и умолял Его; в Вефиле Он нашел нас и там говорил с нами. 5 А Господь есть Бог Саваоф; Сущий [Иегова] — имя Его. 6 Обратись и ты к Богу твоему; наблюдай милость и суд и уповай на Бога твоего всегда. 7 Хананеянин с неверными весами в руке любит обижать; 8 и Ефрем говорит: «однако я разбогател; накопил себе имущества, хотя во всех моих трудах не найдут ничего незаконного, что было бы грехом». 9 А Я, Господь Бог твой от самой земли Египетской, опять поселю тебя в кущах, как во дни праздника. 10 Я говорил к пророкам, и умножал видения, и чрез пророков употреблял притчи. 11 Если Галаад сделался Авеном, то они стали суетны, в Галгалах заколали в жертву тельцов, и жертвенники их стояли как груды камней на межах поля. 12 Убежал Иаков на поля Сирийские, и служил Израиль за жену, и за жену стерег овец . 13 Чрез пророка вывел Господь Израиля из Египта, и чрез пророка Он охранял его. 14 Сильно раздражил Ефрем Господа и за то кровь его оставит на нем, и поношение его обратит Господь на него.
Єфрем тяжко засмучує Бога
1 Єфрем оточив Мене неправдою, рід Ізраїлів – лукавством, хоча Юда ще перебуває з Богом, та й щодо святих речей він вірний.
2 Єфрем пасе вітер , особливо гониться за вітром східним. Щоденно намножуючи неправду і підступ, укладає договори з Ассирією, постачає олію в Єгипет.
3 У Господа спірна справа і з Юдою. Він покарає Якова, відповідно до того як той себе поводить, тобто за його вчинками.
4 Ще в утробі матері він схопив свого брата за п’яту, а з віком, зміцнившись у силі, боровся з Богом.
5 Він боровся з Ангелом і переміг, – з плачем благав Його милості у Бетелі, – знайшов Його, і там з Ним розмовляв , –
6 розмовляв з Господом, Богом Саваотом, ім’я Якого Господь.
7 Тож тепер повернися до твого Бога, дотримуйся милосердя і справедливості в суді, та постійно покладайся на твого Бога.
8 Мов у ханаанця, в його руках фальшива вага, – йому подобається займатись ошуканством!
9 Єфрем постійно вихваляється: Я розбагатів, володію маєтками! Усе це моє, – і ніхто не дорікне мені у незаконності придбаного й що можна було б вважати гріхом.
10 Але Я – Господь, твій Бог з часу твого виходу з єгипетського краю, знову заставлю тебе мешкати в наметах, як у святкові дні.
11 Я говорив це пророкам, намножуючи видіння й попереджаючи тебе через них за допомогою приповістей.
12 І що ж? В Ґалааді твориться беззаконня, – вони гоняться за марнотою, тому даремно в Ґілґалі приносять у жертву бичків, адже їхні жертовники перетворяться на грудки каміння на зораному полі.
13 Було ж так, що Яків утік в арамійську землю, – Ізраїль служив за дружину, – за жінку пас отару .
14 Але через пророка вивів Господь Ізраїль з Єгипту, – і через пророка турбувався про них.
15 Але Єфрем тяжко засмучував Бога, стягнувши на себе пролиту ним невинну кров, і тому Господь йому відплатить за його зневагу до Закону .