1 Пророчество о Тире. — Рыдайте, корабли Фарсиса, ибо он разрушен; нет домов, и некому входить в дома. Так им возвещено из земли Киттийской. 2 Умолкните, обитатели острова, который наполняли купцы Сидонские, плавающие по морю. 3 По великим водам привозились в него семена Сихора, жатва большой реки, и был он торжищем народов. 4 Устыдись, Сидон; ибо вот что говорит море, крепость морская: «как бы ни мучилась я родами и ни рождала, и ни воспитывала юношей, ни возращала девиц». 5 Когда весть дойдет до Египтян, содрогнутся они, услышав о Тире. 6 Переселяйтесь в Фарсис, рыдайте, обитатели острова! 7 Это ли ваш ликующий город, которого начало от дней древних? Ноги его несут его скитаться в стране далекой. 8 Кто определил это Тиру, который раздавал венцы, которого купцы были князья, торговцы — знаменитости земли? 9 Господь Саваоф определил это, чтобы посрамить надменность всякой славы, чтобы унизить все знаменитости земли. 10 Ходи по земле твоей, дочь Фарсиса, как река: нет более препоны. 11 Он простер руку Свою на море, потряс царства; Господь дал повеление о Ханаане разрушить крепости его 12 и сказал: ты не будешь более ликовать, посрамленная девица, дочь Сидона! Вставай, иди в Киттим, но и там не будет тебе покоя. 13 Вот земля Халдеев. Этого народа прежде не было; Ассур положил ему начало из обитателей пустынь. Они ставят башни свои, разрушают чертоги его, превращают его в развалины. 14 Рыдайте, корабли Фарсисские! Ибо твердыня ваша разорена.
15 И будет в тот день, забудут Тир на семьдесят лет, в мере дней одного царя. По окончании же семидесяти лет с Тиром будет то же, что поют о блуднице: 16 «возьми цитру, ходи по городу, забытая блудница! Играй складно, пой много песен, чтобы вспомнили о тебе». 17 И будет, по истечении семидесяти лет, Господь посетит Тир; и он снова начнет получать прибыль свою и будет блудодействовать со всеми царствами земными по всей вселенной. 18 Но торговля его и прибыль его будут посвящаемы Господу; не будут заперты и уложены в кладовые, ибо к живущим пред лицем Господа будет переходить прибыль от торговли его, чтобы они ели до сытости и имели одежду прочную.
Пророче слово щодо Тира
1 Пророче слово щодо Тира. Голосіть, кораблі Таршішу , бо знищені торговельні палати і нема до них входу! Їм сповістили про це при поверненні з кіттімського краю .
2 Замовкніть мешканці узбережжя, купці сидонські, які, подорожуючи морем, тебе збагачували.
3 По великих водах вони привозили зерно (насіння ) шіхорське , – врожай Ріки (Нілу ), що був товаром для торгівлі з народами.
4 Засоромся, Сидоне, бо заговорило море. Ця морська твердиня сказала: Я не мучилась від болю й не народжувала, не зрощувала юнаків і не виховувала до зрілого віку дівчат.
5 Коли ця звістка досягне Єгипту, то здригнуться від болю про те, що сталося з Тиром.
6 Тікайте до Таршішу! Голосіть, усі мешканці узбережжя!
7 Хіба це не ваше веселе місто, початок якого сягає давніх-давен? До нього спішили ноги людей здалеку, щоб там оселитись.
8 Хто визначив таку долю Тиру, який колись коронував інших? Його купці були, як князі, а його торговці славились по всій землі.
9 Визначив це Господь Саваот, аби кинути в сором гордість, зганьбити славнозвісних на землі.
10 Йди в свою землю, як річка, дочко Таршішу, бо пристані тут вже немає, –
11 Господь простяг Свою руку над морем, захитав царствами, наказав знищити твердині Ханаану,
12 і сказав: Не будеш вже більше веселитися, зганьблена дівчино, дочко Сидону. Встань і біжи до Кіттіму, хоча й там не знайдеш для себе спокою.
13 Подивись на край халдеїв, – цей народ перестав існувати, – ассирійці визначили її для звірів пустелі. Вони спорудили тут облогові башти, знищили її фортеці, перетворивши їх у купи руїн.
14 Голосіть, кораблі таршіські, бо вашу твердиню зруйновано.
15 У ті часи станеться таке, що про Тир забудуть на сімдесят років, – період життя одного царя. А після сімдесяти років з Тиром відбудеться таке, як у словах пісні про повію:
16 Візьми гусла, походи містом, усіма забута розпуснице! Гарно заграй, багато співай, аби про тебе пригадали!
17 Отже, після закінчення сімдесяти років Господь відвідає Тир. У той час він знову повернеться до торгівлі розпустою, і чинитиме блудство з усіма царствами світу, зваблюючи всіх на поверхні землі.
18 Однак його прибутки і винагороди будуть уже присвячені Господу. Не будуть їх згромаджувати в коморах, ані ховати, але вони будуть для тих, котрі живуть у присутності Господа, щоб вони могли досита харчуватись і належно одягатись.