1 Восстань, восстань, облекись в силу твою, Сион! Облекись в одежды величия твоего, Иерусалим, город святый! ибо уже не будет более входить в тебя необрезанный и нечистый. 2 Отряси с себя прах; встань, пленный Иерусалим! сними цепи с шеи твоей, пленная дочь Сиона! 3 ибо так говорит Господь: за ничто были вы проданы, и без серебра будете выкуплены; 4 ибо так говорит Господь Бог: народ Мой ходил прежде в Египет, чтобы там пожить, и Ассур теснил его ни за что. 5 И теперь что у Меня здесь? говорит Господь; народ Мой взят даром, властители их неистовствуют, говорит Господь, и постоянно, всякий день имя Мое бесславится. 6 Поэтому народ Мой узна́ет имя Мое; поэтому узна́ет в тот день, что Я тот же, Который сказал: «вот Я!» 7 Как прекрасны на горах ноги благовестника, возвещающего мир, благовествующего радость, проповедующего спасение, говорящего Сиону: «воцарился Бог твой!» 8 Голос сторожей твоих — они возвысили голос, и все вместе ликуют, ибо своими глазами видят, что Господь возвращается в Сион. 9 Торжествуйте, пойте вместе, развалины Иерусалима, ибо утешил Господь народ Свой, искупил Иерусалим. 10 Обнажил Господь святую мышцу Свою пред глазами всех народов; и все концы земли увидят спасение Бога нашего. 11 Идите, идите, выходите оттуда; не касайтесь нечистого; выходите из среды его, очистите себя, носящие сосуды Господни! 12 ибо вы выйдете неторопливо, и не побежите; потому что впереди вас пойдет Господь, и Бог Израилев будет стражем позади вас. 13 Вот, раб Мой будет благоуспешен, возвысится и вознесется, и возвеличится. 14 Как многие изумлялись, смотря на Тебя, — столько был обезображен паче всякого человека лик Его, и вид Его — паче сынов человеческих! 15 Так многие народы приведет Он в изумление; цари закроют пред Ним уста свои, ибо они увидят то, о чем не было говорено им, и узнают то, чего не слыхали.
Господь викупив Єрусалим
1 Тож пробудися, підіймись, Сіоне! Зодягнися у свою силу, – Зодягнися в шати своєї величі, Єрусалиме, святе місто! Більше ніколи вже не ходитиме по твоїх вулицях необрізаний і нечистий.
2 Обтруси з себе порох і встань, поневолений Єрусалиме! Скинь ланцюги зі своєї шиї, поневолена дочко Сіону!
3 Адже так говорить Господь: Ви були віддані ні за що, але й не за гроші ви будете викуплені!
4 Тому що так говорить мій Владика, Господь: Мій народ спочатку пішов до Єгипту, щоб там мешкати чужинцем, потім Ассирія безневинно пригнічувала його…
5 Але тепер, що Мені робити, – питає Господь, – адже народ Мій ні за що забрано. Над його правителями знущаються, – каже Господь, – постійно день у день зневажається Моє Ім’я.
6 Тому Мій народ дізнається про Моє Ім’я, – певного дня зрозуміє, що це Я – Той, Хто говорить. Це – Я є !
7 Які ж гарні на горах ноги благовісника, що проголошує мир, – котрий звіщає Добру Новину, і котрий проголошує спасіння, сповіщаючи Сіонові: Твій Бог царює!
8 Ось голос твоїх сторожів, які, підіймаючи голос, всі разом з радістю закричали, оскільки бачать власними очима, що повертається Господь до Сіону.
9 Вигукуйте з радості! Веселіться всі разом, руїни Єрусалима, тому що Господь потішив Свій народ, – Він викупив Єрусалим!
10 Господь відкрив силу Своєї святої руки перед очима всіх народів, – усі краї землі побачили спасіння нашого Бога.
11 Виходьте! Швидше виходьте! Виходьте звідти (з полону ) й не доторкайтеся до нечистого! Виходьте геть з-посеред нього, очистіть себе всі, котрі носять Господній посуд!
12 Але ви не будете виходити з поспіхом, – ви не побіжите, як втікачі, бо перед вами йтиме Господь. Він же, Бог Ізраїлю, буде захищати вас позаду!
Мудрість Слуги Божого
13 Що ж до Мого Слуги, то Він діятиме мудро. Він звеличиться, підійметься високо і дуже прославиться.
14 Як же багато було тих, котрі були вражені, дивлячись на Нього, тому що над усяку людину був знівечений Його вигляд, так що навіть було важко розпізнати в Ньому одного з людських синів.
15 Але Він здивує численні народи, – перед Ним замовкнуть царі, бо побачать таке, про що їм ніхто не говорив, і зрозуміють те, про що досі не чули.