1 Ефремляне собрались и перешли в Севину и сказали Иеффаю: для чего ты ходил воевать с Аммонитянами, а нас не позвал с собою? мы сожжем дом твой огнем и с тобою вместе. 2 Иеффай сказал им: я и народ мой имели с Аммонитянами сильную ссору; я звал вас, но вы не спасли меня от руки их; 3 видя, что ты не спасаешь меня, я подверг опасности жизнь мою и пошел на Аммонитян, и предал их Господь в руки мои; зачем же вы пришли ныне воевать со мною? 4 И собрал Иеффай всех жителей Галаадских и сразился с Ефремлянами, и побили жители Галаадские Ефремлян, говоря: вы беглецы Ефремовы, Галаад же среди Ефрема и среди Манассии. 5 И перехватили Галаадитяне переправу чрез Иордан от Ефремлян, и когда кто из уцелевших Ефремлян говорил: «позвольте мне переправиться», то жители Галаадские говорили ему: не Ефремлянин ли ты? Он говорил: нет. 6 Они говорили ему: «скажи: шибболет», а он говорил: «сибболет», и не мог иначе выговорить. Тогда они, взяв его, заколали у переправы чрез Иордан. И пало в то время из Ефремлян сорок две тысячи.
7 Иеффай был судьею Израиля шесть лет, и умер Иеффай Галаадитянин, и погребен в одном из городов Галаадских. 8 После него был судьею Израиля Есевон из Вифлеема. 9 У него было тридцать сыновей, и тридцать дочерей отпустил он из дома [в замужество], а тридцать дочерей взял со стороны за сыновей своих, и был судьею Израиля семь лет. 10 И умер Есевон и погребен в Вифлееме. 11 После него был судьею Израиля Елон Завулонянин и судил Израиля десять лет. 12 И умер Елон Завулонянин и погребен в Аиалоне, в земле Завулоновой. 13 После него был судьею Израиля Авдон, сын Гиллела, Пирафонянин. 14 У него было сорок сыновей и тридцать внуков, ездивших на семидесяти молодых ослах; он судил Израиля восемь лет. 15 И умер Авдон, сын Гиллела, Пирафонянин, и погребен в Пирафоне в земле Ефремовой, на горе Амаликовой.
Суперечка Їфтаха з нащадками Єврема
1 Тоді зібралися мужі з покоління Єфрема, прибули в Цафон, і сказали Їфтахові: Чому ти пішов воювати з аммонійцями, а нас не покликав із собою? Ми спалимо твій дім разом з тобою!
2 А Їфтах їм відповів: У мене й мого народу була дуже велика ворожнеча з аммонійцями. Я посилав за вами, але ви не врятували мене від їхніх рук.
3 Побачивши, що від вас допомоги не дочекаюсь, я, ризикуючи своїм життям, вирушив на аммонійців, і Господь віддав їх у мої руки. З якої ж причини ви прийшли до мене сьогодні воювати зі мною?
4 Тож Їфтах зібрав усіх гілеадських воїнів, і вступив у битву з Єфремом. Гілеадські мужі громили нащадків Єфрема ще й за те, що ті називали їх перебіжчиками від Єфрема, оскільки Гілеад знаходиться поміж нащадками Єфрема і поміж нащадками Манассії.
5 Гілеадські воїни захопили переправи до Єфремовських йорданських поселень, відрізавши шлях єфремовцям, котрі втікали з поля бою. І коли вони просили: Дозвольте мені перейти, – то гілеадські воїни їх питали: А ти часом не втікаючий єфремовець? – і коли той відповідав: Ні! –
6 то вони йому казали промовити слово: Шібболет! І якщо той говорив: Сібболет, бо інакше не міг вимовити, то його хапали, і вбивали прямо біля переправи через Йордан. І полягло тоді з племені Єфрема сорок дві тисячі воїнів .
7 Отже, Їфтах був суддею Ізраїлю шість років. Коли ж Їфтах з Гілеаду помер, то його поховали в своєму рідному місті, в Гілеаді.
Суддя Івцан
8 Після нього суддею Ізраїлю був Івцан з Вифлеєма.
9 У нього було тридцять синів. Тридцять своїх дочок він видав заміж у інші родини; так само взяв тридцять жінок заміж за своїх синів з інших родин. Він був суддею в Ізраїлі сім років.
10 Після смерті Івцан був похований у Вифлеємі.
Суддя Елон
11 А після нього суддею Ізраїлю став Елон з племені Завулона. Він був суддею Ізраїлю десять років.
12 Коли ж завулонець Елон помер, то його поховали в Аялоні, що в краю нащадків Завулона.
Суддя Авдон
13 Далі суддею Ізраїлю став Авдон, син Гіллела з Піратона.
14 У нього було сорок синів і тридцять онуків, котрі їздили на сімдесятьох ослах. Він був суддею в Ізраїлі вісім років.
15 Після смерті піратонієць Авдон, син Гіллела, був похований у Піратоні, що в краю племені Єфрема, на амалекійському узгір’ї.