1 Пророческое слово Господа на землю Хадрах, и на Дамаске оно остановится, — ибо око Господа на всех людей, как и на все колена Израилевы, — 2 и на Емаф, смежный с ним, на Тир и Сидон, ибо он очень умудрился. 3 И устроил себе Тир крепость, накопил серебра, как пыли, и золота, как уличной грязи. 4 Вот, Господь сделает его бедным и поразит силу его в море, и сам он будет истреблен огнем. 5 Увидит это Аскалон и ужаснется, и Газа, и вострепещет сильно, и Екрон; ибо посрамится надежда его: не станет царя в Газе, и Аскалон будет необитаем. 6 Чужое племя будет жить в Азоте, и Я уничтожу высокомерие Филистимлян. 7 Исторгну кровь из уст его и мерзости его из зубов его, и он достанется Богу нашему, и будет как тысяченачальник в Иуде, и Екрон будет, как Иевусей. 8 И Я расположу стан у дома Моего против войска, против проходящих вперед и назад, и не будет более проходить притеснитель, ибо ныне Моими очами Я буду взирать на это.
9 Ликуй от радости, дщерь Сиона, торжествуй, дщерь Иерусалима: се Царь твой грядет к тебе, праведный и спасающий, кроткий, сидящий на ослице и на молодом осле, сыне подъяремной. 10 Тогда истреблю колесницы у Ефрема и коней в Иерусалиме, и сокрушен будет бранный лук; и Он возвестит мир народам, и владычество Его будет от моря до моря и от реки до концов земли. 11 А что до тебя, ради крови завета твоего Я освобожу узников твоих изо рва, в котором нет воды. 12 Возвращайтесь на твердыню, вы, пленники надеющиеся! Что теперь возвещаю, воздам тебе вдвойне. 13 Ибо как лук Я натяну Себе Иуду и наполню лук Ефремом, и воздвигну сынов твоих, Сион, против сынов твоих, Иония, и сделаю тебя мечом ратоборца. 14 И явится над ними Господь, и, как молния, вылетит стрела Его, и возгремит Господь Бог трубою, и шествовать будет в бурях полуденных. 15 Господь Саваоф будет защищать их, и они будут истреблять и попирать пращные камни, и будут пить и шуметь как бы от вина, и наполнятся как жертвенные чаши, как углы жертвенника. 16 И спасет их Господь Бог их в тот день, как овец, народ Свой; ибо, подобно камням в венце, они воссияют на земле Его. 17 О, как велика благость его и какая красота его! Хлеб одушевит язык у юношей и вино — у отроковиц!
Господь знищить ворогів навколо Єрусалима
1 Провіщення Господнього слова щодо краю Хадраха , – воно (пророцтво) сповниться і на Дамаску, тому що око Господнє над усіма людьми, як і на всіх племенах Ізраїлю.
2 Те саме буде і з Хаматом, що межує з Дамаском, а також із Тиром та Сидоном, хоч вони і вважають себе дуже мудрими.
3 І справді, Тир побудував собі фортеці й назбирав срібла, наче піску, а золота – як болота на вулиці.
4 Проте мій Господь усе це відбере і вкине його бастіони в море, а саме місто буде знищене вогнем.
5 Побачивши це, сповниться жахом Ашкелон, і дуже затремтить Газа; так само й Екрон, оскільки він буде осоромлений у своїх надіях. Не стане царя в Газі, й буде безлюдним Ашкелон.
6 Невідоме плем’я оселиться в Ашдоді, й таким чином Я знищу пихатість филистимців.
7 Я вирву криваве м’ясо його жертв з його уст, – його гидоти з його зубів. Ті з них, котрі залишаться, навернуться до нашого Бога, вони будуть як одне з племен Юди, а мешканці Екрону – як євусейці.
8 Я стану табором і охороною навколо Мого Храму, так що ніхто не буде більше ходити сюди-туди, і жоден гнобитель не посміє більше напасти, оскільки Я тепер не зводитиму з них Своїх очей.
Майбутній Цар Сіону
9 Тож від душі радій, дочко Сіону! Голосно вигукуй, дочко Єрусалима! Ось до тебе йде твій Цар! Він праведний, спасаючий і лагідний, їде на ослі, – на молодому віслюкові, синові ослиці.
10 Я знищу колісниці Єфрема і бойових коней в Єрусалимі, – кожен бойовий лук буде потрощений. Він (Цар ) проголосить мир усім народам. Його владарювання простягатиметься від моря до моря й від ріки Євфрат до країв землі.
11 Що ж до тебе, то ціною крові твого Заповіту Я витягну твоїх в’язнів з безводної ями .
12 Повертайтесь в свою фортецю, в’язні, що жили надією. Сьогодні вас запевняю: Я відшкодую вам удвоє.
13 Адже Я натягнув Собі Юду, наче лук; Я наповню сагайдак Єфремом, наче стрілами та підніму твоїх синів, Сіоне, проти синів Явана (Греції ), – воюватиму тобою, як мечем лицаря.
Славне з’явлення Господа
14 Сам Господь буде над ними, а Його стріли вилітатимуть, наче блискавки, – Владика Господь затрубить трубою, і вирушить, наче ураган півдня.
15 Господь Саваот буде їхнім захистом, – вони ж нищитимуть і топтатимуть пращників каміння, будуть шуміти й кричати, як від випитого вина, а кров буде литися, як з переповненої чаші, – як та, що стікає з-поміж рогів жертовника.
16 У той день, коли Господь, їхній Бог, спасе Свій народ, як Свою отару, вони засяють на Його святій землі, як дороге каміння в короні переможця.
17 О, які ж вони будуть щасливі та які гарні! Чудові врожаї і молоде вино сприятимуть зростанню і розквіту юнаків і дівчат.