Давид приготовив усе для Божого дому
1 Потім Давид сказав: Це має бути місцем для Храму ГОСПОДА Бога, – тут буде в Ізраїлі жертовник всепалення.
2 Потім Давид наказав зібрати приходців, котрі мешкали в ізраїльському краю, і призначив з них каменярів висікати й обтесувати каміння для будівництва Божого Храму.
3 Давид також приготував багато заліза на цвяхи для скріплювання дверей, брам і одвірків та стільки багато міді, що не можна булоїї зважити;
4 так само і безліч кедрового дерева, оскільки сидонці й тирійці доставляли Давидові велику кількість цього дерева.
5 Давид розмірковував про себе: Мій син Соломон ще молодий і недосвідчений, а Храм, який належить побудувати для ГОСПОДА , має своєю славою і красою перевищувати все, що досі існувало на світі. Тож я повинен для нього все приготувати. Тому Давид перед своєю смертю багато чого заготовив.
Давидів наказ Соломонові збудувати Божого дома
6 Після цього він покликав свого сина Соломона, й заповів йому збудувати Храм для ГОСПОДА , Бога Ізраїлю.
7 Зокрема, Давид сказав Соломонові: Сину мій, я мав намір збудувати Храм для Імені ГОСПОДА , мого Бога!
8 Але дійшло до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту: Ти провадив великі війни й пролив багато крові. Тому ти не можеш будувати Храму для Мого Імені, оскільки ти пролив переді Мною на землі багато крові!
9 Проте від тебе народиться син, який буде мужем миру; Я сприятиму тому, щоб він мав спокій від усіх своїх довколишніх ворогів. Тому його ім’я має бути Соломон , і під час його владарювання Я подарую мир і спокій Ізраїлю.
10 Він збудує Храм Моєму Імені, і буде Мені сином, а Я йому буду Отцем. Я зміцню його царський престол над Ізраїлем навіки.
11 Тому тепер, мій сину, нехай буде ГОСПОДЬ з тобою! Нехай тобі щастить в усьому, аби ти таки збудував Храм для ГОСПОДА , твого Бога, як Він і заповів про тебе.
12 Нехай лише ГОСПОДЬ дарує тобі розсудливість і мудрість, щоб коли ГОСПОДЬ доручить тобі владарювання над Ізраїлем, ти дотримувався Закону ГОСПОДА , твого Бога.
13 Тобі буде щастити, якщо тільки будеш дотримуватись настанов і Заповідей, які ГОСПОДЬ заповів Ізраїлю через Мойсея. Будь мужнім і сміливим, не бійся і не лякайся!
14 І ось своїми стражданнями я наготував для ГОСПОДНЬОГО Храму сто тисяч талантів золота й один мільйон талантів срібла , а міді та заліза так багато, що їх неможливо зважити. Я також приготував дерево та камінь, а ти до всього того можеш ще докладати.
15 Маєш також багато робітників, зокрема: теслярів, майстрів по каменю й по дереву, – усі вони знавці в своїй справі, вправні майстри
16 зі золотом, зі сріблом, з міддю та зі залізом, якому немає обліку. Отож, коли надійде час , вставай і берись за діло, а ГОСПОДЬ буде з тобою!
17 Давид також заповів усім можновладцям Ізраїлю допомагати його синові Соломонові, заповідаючи:
18 Хіба не бачите, що з вами ГОСПОДЬ , ваш Бог? Адже Він дав вам спокій звідусіль, оскільки віддав у мої руки мешканців землі. Нині земля підкорена ГОСПОДУ і Його народу.
19 Тому зараз скеруйте ваше серце і ваші думки до того, щоб самим підкоритись ГОСПОДУ, вашому Богові! Отже, вставайте і будуйте Святиню для ГОСПОДА Бога, аби можна було перенести в Храм, який збудуєте для Імені ГОСПОДА , Ковчег ГОСПОДНЬОГО Заповіту та священні Божі речі!
Давид приготовив усе для Божого дому
1 І Давид сказав: “Це той дім Господа Бога, і це жертівник на цілопалення для Ізраїля!”
2 І сказав Давид, щоб зібрати приходьків, що були в Ізраїлевому Краї, і поставив каменярів тесати брили каміння, щоб збудувати Божого дома.
3 І заготовив Давид силу заліза на цвяхи для брамних дверей та на клямри, і таку силу міді, що їй не було ваги,
4 і кедрового дерева без числа, бо сидоняни та тиряни спровадили Давидові силу кедрового дерева.
5 І сказав Давид: “Мій син Соломон ще юнак та тендітний, — приготую ж йому все на цей храм на збудування для Господа, щоб піднести його високо на славу та на велич для всіх країв. Приготую ж я все для нього!” І Давид заготовив безліч усього перед своєю смертю.
Давидів наказ Соломонові збудувати Божого дома
6 І він покликав сина свого Соломона, і наказав йому збудувати храм для Господа, Бога Ізраїля.
7 І сказав Давид до Соломона: “Сину мій, я мав на своєму серці вибудувати храм для Ймення Господа, Бога мого.
8 Та було про мене Господнє слово, кажучи: Безліч крови пролив ти та війни великі провадив. Не збудуєш ти храма для Мого Ймення, бо багато крови пролив ти на землю перед лицем Моїм!
9 Ось народиться тобі син, — він буде муж мирний, і Я дам йому мир від усіх ворогів його навколо, бо Соломон буде ім’я йому, і Я дам на Ізраїля за його днів мир та тишу.
10 Він збудує храм для Мого Ймення, і він буде Мені за сина, а Я йому за Батька, і Я міцно поставлю трона царства його над Ізраїлем аж навіки!
11 Тепер, сину мій, нехай Господь буде з тобою, і буде щастити тобі, і збудуєш ти дім для Господа, Бога свого, як говорив Він про тебе.
12 Тільки нехай дасть тобі Господь розум та розважність, і нехай поставить тебе над Ізраїлем, і ти будеш стерегти Закон Господа, Бога свого.
13 Тоді буде щастити тобі, якщо будеш додержувати, щоб чинити устави та права, які наказав був Господь Мойсеєві про Ізраїля. Будь сильний та міцний, не бійся й не страхайся!
14 І ось я в скудоті своїй заготовив для Господнього дому сто тисяч талантів золота та тисячу тисяч талантів срібла, а для міді та для заліза — нема ваги, бо безліч того; і дерева, і каміння заготовив я, а ти до них додаси.
15 А в тебе безліч робітників для праці, — теслярів і каменярів та дереворубів, та всяких здібних на всяку роботу.
16 Золоту, сріблу, і міді та залізу — нема числа. Стань і зроби, і нехай Господь буде з тобою!”
17 І наказав Давид усім Ізраїлевим князям, щоб допомагали синові його Соломонові:
18 “Чи Господь, Бог ваш, не з вами? І Він дав вам мир навколо, бо дав у мою руку мешканців цієї землі, — і була здобута ця земля перед лицем Господа та перед народом Його.
19 Тепер прихиліть серце ваше та душу вашу, щоб шукати Господа, Бога вашого. І встаньте, і збудуйте святиню Господа Бога, щоб перенести ковчега Господнього заповіту та святі Божі речі до храму, збудованого для Господнього Ймення”.