Жертівник на кадіння
1 Зробиш кадильний жертовник. Виготовиш його з дерева акації квадратним: 2 у лікоть завдовжки, в лікоть завширшки і в два лікті заввишки. По кутах з нього виходитимуть його роги. 3 Ти покриєш його чистим золотом: його верх, його боки довкола і його роги. Довкола по ньому зробиш золотий карниз-вінець. 4 А під його карнизом прикріпиш до двох кутів з чистого золота два кільця. Так має бути з обох протилежних кутів. Вони будуть гніздами для держаків, аби за допомогою їх жертовник носити. 5 Держаки зробиш з дерева акації, і покриєш їх золотом. 6 Поставиш цей жертовник перед завісою, яка перед Ковчегом Свідоцтва, – перед його віком, що над Ковчегом Свідоцтва, де Я об’являтимусь тобі. 7 Аарон спалюватиме на ньому пахучий ладан. Щоранку, коли готуватиме лампади, він кадитиме на цьому жертовнику . 8 Також, коли Аарон запалюватиме лампади ввечері, він кадитиме на ньому. Це має бути постійним кадінням перед ГОСПОДОМ для ваших поколінь. 9 Ти не приноситимеш на ньому чужого ладану, ні всепалення, ні хлібної жертви, і не литимеш на нього жертви возливання. 10 Раз на рік Аарон звершуватиме на його рогах за допомогою крові очищення жертви за гріхи викуплення і примирення. Щороку він робитиме це протягом ваших поколінь. Це святе святих для ГОСПОДА.
Перелік Ізраϊлевих синів для збору Божого приношення
11 Звернувся ГОСПОДЬ до Мойсея, промовляючи: 12 Коли проводитимеш перепис Ізраїлевих нащадків, аби полічити їх, то під час переліку нехай кожен дасть викуп за свою душу ГОСПОДУ, щоб не сталося пошесті серед них, при їх переліку. 13 Ось що мають давати ті, які братимуть участь у переписі: половину шекля, відповідно до священного шекля. Шекель – це двадцять герів. А половина шекля – жертва приношення для ГОСПОДА. 14 Кожен, хто входить у перепис, від двадцяти років і вище, дасть жертвоприношення ГОСПОДУ. 15 Багатий не даватиме більше, а бідний не даватиме менше половини шекля, як жертвоприношення ГОСПОДУ, викуп за ваші душі. 16 Візьмеш ті гроші викупу від Ізраїлевих нащадків, і віддаси їх на служіння в Намет Свідчення. І буде ця справа для нащадків Ізраїля пам’ятною перед ГОСПОДОМ, викупленням ваших душ.
Умивальниця
17 ГОСПОДЬ продовжив розмову з Мойсеєм, наказуючи: 18 Зроби мідний умивальник для вмивання і для нього мідну підставку. Постав його між Наметом Свідчення та між жертовником, і налий у нього води. 19 Аарон та його сини митимуть у ньому свої руки й свої ноги. 20 Вони обмиватимуться водою щоразу , коли входитимуть у Намет Свідчення, аби не померти, а також тоді , коли приступатимуть до жертовника служити і приносити жертви всепалення ГОСПОДУ. 21 Вони повинні мити руки й свої ноги водою , щоб не померти. Це буде їм і їхнім нащадкам вічною постановою в усіх поколіннях.
Святе помазання (миро
22 )Далі ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві такі слова: 23 Візьми такі складові для пахощів: пливучої мирри п’ятсот шеклів, запашного цинамону половину з цього, тобто двісті п’ятдесят, і пахучої тростини двісті п’ятдесят, 24 касії п’ятсот священних шеклів та гін оливкової олії. 25 З усього цього зробиш єлей для святого помазання – запашну суміш, мистецький витвір мироварника. Це і буде єлей для святого помазання. 26 І помажеш нею Намет Свідчення, Ковчег Свідоцтва, 27 стіл і весь його посуд, світильник і все його обладнання, кадильний жертовник, 28 жертовник для всепалень і все його обладнання, умивальник і його підставку. 29 Так освятиш усе, і буде воно святим святих. Кожен, хто доторкнеться до цих речей, освятиться. 30 Помажеш також Аарона та його синів і освятиш їх, щоби служили Мені священиками. 31 Тоді промовиш Ізраїлевим нащадкам такі слова: Цей єлей святого помазання буде тільки для Мене в усіх ваших поколіннях. 32 Нею не будете намащувати тіла людини, і не робитимете суміші такого складу. Вона свята і залишатиметься для вас святинею. 33 Якщо хтось таку суміш зробить і якщо хтось дасть її чужинцеві, то буде знищений зі свого народу.
Кадило
34 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея: Візьми собі такі пахощі – стакт, онікс, запашну халвану і чистий прозорий ладан – усього в рівних частинах. 35 Зробиш з нього запашний ладан – витвір виробника ладану – посолений, чистий, святий. 36 Розітри його в порошок і поклади перед Свідоцтвом у Наметі Свідчення, – там, де Я зустрічатимуся з тобою. Святим святих буде це для вас. 37 Ладан, який виготовлятиметься за таким складом, у жодному разі самі для себе не робіть. Святим нехай він буде у вас і лише для ГОСПОДА. 38 Якщо хтось зробить його, щоб від цього пахнути, нехай буде знищений зі свого народу.
Жертівник на кадіння
1 І зробиш жертівника на кадіння кадила, — з акаційного дерева зробиш його.
2 Лікоть довжина його, і лікоть ширина його, — квадратовий нехай буде він, а два лікті вишина його. З нього виходитимуть роги його.
3 І пообкладаєш його щирим золотом, — дах його та стіни його навколо, та роги його. І зробиш йому вінця золотого навколо.
4 І дві золоті каблучки зробиш йому під вінця його, — на двох боках його зробиш, на двох сторонах, — і буде це на вкладання для держаків, щоб ними носити його.
5 І поробиш держаки з акаційного дерева, і пообкладаєш їх золотом.
6 І поставиш його перед завісою, що над ковчегом свідоцтва, перед віком, що на свідоцтві, яким Я буду тобі відкриватися там.
7 І буде Аарон кадити на ньому кадило пахощів щоранку, — коли він поправлятиме лямпадки, то буде кадити його.
8 І при запаленні лямпадок під вечір він буде кадити його. Це постійне кадило перед Господнім лицем на ваші покоління!
9 Не запалите на ньому чужого кадила, ані цілопалення, ані жертви хлібної, і жертви рідинної не будете лити на ньому.
10 І складе Аарон окупа на роги його, раз у році, — з крови жертви за гріх раз у році дня Окуплення складе він окупа на нього на ваші покоління. Це найсвятіше для Господа!”
Перелік Ізраϊлевих синів для збору Божого приношення
11 І промовив Господь до Мойсея, говорячи:
12 “Коли будеш робити перелік Ізраїлевих синів за тими, кого повинно лічити, то дадуть вони кожен викупа за душу свою Господеві при переліку їх, — і не буде між ними моровиці при переліку їх.
13 Оце дасть кожен, що переходить на переліку: половину шекля, на міру шеклем святині, — двадцять ґер той шекель; половина цього шекля — приношення для Господа.
14 Кожен, хто переходить на переліку, від віку двадцяти літ і вище, дасть приношення для Господа.
15 Багатий не побільшить, а вбогий не зменшить від половини шекля, даючи приношення Господеві для складання окупу за ваші душі.
16 І візьмеш гроші окупу від Ізраїлевих синів, та й даси їх на роботу скинії заповіту. І буде воно Ізраїлевим синам на пам’ять перед Господнім обличчям для окуплення за ваші душі”.
Умивальниця
17 І Господь промовляв до Мойсея, говорячи:
18 “І зробиш умивальницю з міді, і підстава її — мідь, на вмивання. І поставиш її між скинією заповіту й між жертівником, і наллєш туди води.
19 І будуть Аарон та сини його мити з неї свої руки та ноги свої.
20 Коли вони входитимуть до скинії заповіту, то будуть мити в воді, — щоб їм не вмерти, або коли будуть відходити до жертівника на служення, щоб спалити огняну жертву для Господа.
21 І будуть вони вмивати руки свої та ноги свої, — щоб їм не вмерти. І буде це для них вічна постанова, — для нього й для нащадків його на їхні покоління!”
Святе помазання (миро)
22 І Господь промовляв до Мойсея, говорячи:
23 “А ти візьми собі найкращих пахощів: самотечної мірри п’ять сотень шеклів , і запашного цинамону половину його: двісті й п’ятдесят, і запашної очеретини — двісті й п’ятдесят,
24 і касії п’ять сотень шеклів на міру шеклем святині, та гін оливкової оливи.
25 І зробиш її миром святого помазання, масть складену, робота робітника масти. Це буде миро святого помазання.
26 І намастиш ним скинію заповіту, і ковчега свідоцтва,
27 і стола та всі речі його, і свічника та речі його, і жертівника кадила,
28 і жертівника цілопалення та всі речі його, і вмивальницю та підставу її.
29 І освятиш їх, і стануть вони найсвятішим, — усе, що доторкнеться до них, освятиться!
30 І помажеш Аарона та синів його, та посвятиш їх на священнослуження Мені.
31 А до синів Ізраїлевих будеш говорити, кажучи: Це буде Мені миро святого помазання на ваші покоління.
32 На людське тіло не буде воно лите, і за постановою про нього не буде робитися, як воно, — святиня воно, воно буде святиня для вас!
33 Кожен, хто сам робитиме масть, як воно, і хто дасть із нього на чужого, той буде витятий із народу свого”.
Кадило
34 І промовив Господь до Мойсея: “Візьми собі пахощів: бальзаму, і ониху, і хелбану, пахощів, та чистого ладану, — кожне буде в рівній частині.
35 І зробиш з цього кадило, масть, робота робітника масти, посолене, чисте, святе.
36 І зітреш із неї надрібно, і даси з неї перед обличчям свідоцтва в скинії заповіту, що Я буду являтися тобі там, — це буде найсвятіше для вас!
37 А кадило, що зробите, за постановою про нього це зробите собі, — воно буде тобі святість для Господа!
38 Кожен, хто зробить, як воно, щоб нюхати з нього, той буде витятий із народу свого!”