Розкаяння Йова: Я ближче Бога не знав
1 Відповідаючи, Йов сказав ГОСПОДУ:

2 Я знаю, що Ти можеш усе, –
в Тебе нездійсненних задумів не буває.
3 Бо й справді, хто може затьмарити Твої задуми своїм віданням?
Я говорив усе те тому, що не розумів пречудових, неосяжних для мене речей, –
про те, чого я не знаю.
4 Тепер послухай мене Ти, що я скажу, –
я Тебе запитаю, а Ти мене навчи.
5 Про Тебе раніше я лише чув,
а тепер своїми очима Тебе побачив,
6 тому я всього сказаного раніше зрікаюсь
і каюсь у поросі та попелі...
Бог виправдує Йова
7 Так сталося, що після того як ГОСПОДЬ закінчив розмову з Йовом, ГОСПОДЬ звернувся зі словами до теманійця Еліфаза: Палає Мій гнів на тебе і на двох твоїх друзів за те, що ви не говорили про Мене правди так, як Мій слуга Йов. 8 Тому зараз візьміть собі сім тельців та сім баранів і підіть до мого слуги Йова, й принесіть їх у жертву всепалення за себе, а Мій слуга Йов помолиться за вас, адже лише його молитву Я візьму до уваги, щоб не вчинити з вами чогось лихого, тому що ви не говорили про Мене правди, як мій слуга Йов. 9 Тому теманієць Еліфаз, шухієць Білдад та наамієць Цофар пішли й зробили так, як їм наказав ГОСПОДЬ. ГОСПОДЬ же був прихильним до молитви Йова.
10 Тому ГОСПОДЬ повернув добробут Йова, коли він помолився за своїх друзів. Отже, ГОСПОДЬ примножив усе, що було в Йова, вдвічі. 11 Тоді прийшли до нього всі його брати, всі його сестри, а також усі, котрі знали його раніше, й бенкетували разом з ним у його домі. Вони висловлювали йому своє співчуття й потішили з приводу всіх тих нещасть, які ГОСПОДЬ на нього допустив. І кожен дав йому по одній кесіті й по одній золотій обручці. 12 ГОСПОДЬ же поблагословив останні роки Йова більше, ніж були його попередні роки. В нього було чотирнадцять тисяч овець, шість тисяч верблюдів, тисяча пар (упряжок ) волів, тисяча ослиць. 13 Він мав також сім синів і три дочки. 14 Першу він назвав Єміма (Голубка ), а другу – Кеція (Приємний Аромат ), а третю – Карен Гаппук (Пляшечка Парфумів ). 15 В усьому краю не було таких гарних дівчат, як дочки Йова. І їхній батько дав їм спадщину нарівні з їхніми братами. 16 Після цього Йов жив ще сто сорок років. Всього Йов прожив двісті сорок вісім років. Йов бачив своїх синів, онуків і правнуків до четвертого покоління. 17 Помер Йов у дуже похилому віці, наситившись життям.
Розкаяння Йова: Я ближче Бога не знав
1 А Йов відповів Господеві й сказав:
2 “Я знаю, що можеш Ти все, і не спиняється задум у Тебе!
3 Хто ж то такий, що ховає пораду немудру? Тому я говорив, але не розумів… Це чудніше від мене, й не знаю його :
4 “Слухай же ти, а Я буду казати, запитаю тебе, — ти ж Мені поясни…”
5 Тільки послухом уха я чув був про Тебе, а тепер моє око ось бачить Тебе…
6 Тому я зрікаюсь говореного , і каюсь у поросі й попелі!”…
Бог виправдує Йова
7 І сталося по тому, як Господь промовив ці слова до Йова, сказав Господь теманянину Еліфазові: “Запалився Мій гнів на тебе та на двох твоїх приятелів, бо ви не говорили слушного про Мене, як раб Мій Йов.
8 А тепер візьміть собі сім бичків та сім баранів, і йдіть до Мого раба Йова, і принесете цілопалення за себе, а Мій раб Йов помолиться за вас, бо тільки з ним Я буду рахуватися, щоб не вчинити вам злої речі, — бо ви не говорили слушного про Мене, як раб Мій Йов”.
9 І пішли теманянин Еліфаз, і шух’янин Білдад, та нааматянин Цофар, і зробили, як говорив їм Господь. І споглянув Господь на Йова.
10 І Господь привернув Йова до першого стану , коли він помолився за своїх приятелів. І помножив Господь усе, що Йов мав, удвоє.
11 І поприходили до нього всі брати його, і всі сестри його та всі попередні знайомі його, і їли з ним хліб у його домі. І вони головою хитали над ним, та потішали його за все зле, що Господь був спровадив на нього. І дали вони йому кожен по одній кеситі, і кожен по одній золотій обручці.
12 А Господь поблагословив останок днів Йова більше від початку його, і було в нього чотирнадцять тисяч дрібної худоби, і шість тисяч верблюдів, тисяча пар худоби великої та тисяча ослиць.
13 І було в нього семеро синів та три дочки.
14 І назвав він ім’я першій: Єміма, і ім’я другій: Кеція, а ім’я третій: Керен‑Гаппух.
15 І таких вродливих жінок, як Йовові дочки, не знайшлося по всій землі. І дав їм їх батько спадщину поміж їхніми братами.
16 А Йов жив по тому сотню й сорок років, і побачив синів своїх та синів синів своїх, чотири покоління.
17 І впокоївся Йов старим та насиченим днями.