1 Коли филистимці воювали з ізраїльтянами, то ізраїльські воїни побігли від филистимців, і багато з них полягло в бою на узгір’ї Ґілбоа.
2 Филистимці, наздогнавши Саула та його синів, вбили Йонатана, Авінадава та Малхішую, синів Саула.
3 Битва розгорілась навколо Саула, – на нього накинулись лучники, так що він був поранений лучниками.
4 Тоді Саул наказав своєму зброєносцю: Витягни свого меча і проколи мене ним, аби не накинулись оті необрізані й не поглумились наді мною! Але його зброєносець побоявся й не захотів цього зробити. І Саул узяв свій меч, та впав на нього.
5 Побачивши, що Саул помер, його зброєносець упав на свій меч, і також помер.
6 Так загинув Саул разом з трьома своїми синами, як згодом загинула і вся його родина.
7 Коли побачили всі ізраїльтяни, котрі мешкали в долині, що Саул зі своїми синами загинули, а військо розбіглося, то, залишивши свої міста, повтікали. Тоді прийшли филистимці, й замешкали в них.
8 Так сталося, що на другий день, коли филистимці прийшли, аби обібрати вбитих, то знайшли Саула та його синів, які полягли в бою на горі Ґілбоа.
9 Вони роздягли його, відітнули й забрали його голову та його зброю і послали скрізь по филистимському краю, сповіщаючи своїм ідолам і людям про свою перемогу .
10 Зброю Саула вони поклали в капищі своїх богів, а його голову прибили до стіни в капищі бога Даґона.
11 Коли ж дізнались мешканці Явеша Гілеадського про все, що филистимці зробили зі Саулом,
12 то піднялись усі хоробрі мужі міста, й забрали останки Саула та тіла його синів, і перенесли їх у Явеш. Вони поховали їхні останки під дубом у Явеші, після чого сім днів постили.
13 Так Саул загинув за своє беззаконня і свою невірність ГОСПОДУ, діючи всупереч ГОСПОДНЬОМУ слову, а також через те, що пішов питати про своє майбутнє чарівницю,
14 а не чекав від ГОСПОДА відповіді. Тому ГОСПОДЬ погубив його, а царство передав Давидові, синові Єссея.
1 Филистимці воювали проти Ізраїля, і ті втекли з-перед филистимців, і полягли ранені на горі Ґелвуї. 2 А филистимці погналися за Саулом і за його синами, і Йонатана, Амінадава і Мелхісуя, синів Саула, филистимці вбили. 3 І бій став важкий для Саула, — його виявили лучники луками і стрілами, — він був поранений з луків. 4 І Саул сказав своєму зброєносцю: Витягни свій меч і проший мене ним, щоб не прийшли ці необрізані й не наглумилися наді мною! Та не захотів його зброєносець, бо дуже боявся. І Саул узяв меч, і впав на нього. 5 Його зброєносець побачив, що Саул помер, тож упав і він на свій меч, та й помер. 6 Тож Саул і три його сини померли в той день, — увесь його дім разом помер. 7 І побачив кожний чоловік Ізраїля, який був у долині, що Ізраїль утік, і що Саул та його сини померли, тож вони покинули свої міста, і втекли. І прийшли филистимці, і поселилися в них.
8 І сталося на другий день, филистимці пішли забирати здобич з убитих і знайшли Саула та його синів, які полягли на горі Ґелвуї. 9 Вони роздягли його, взяли його голову та його зброю і послали в землю филистимців довкола, щоб сповістити їхнім ідолам і народові. 10 Його зброю вони поклали в домі їхнього бога, а його голову поклали в домі Даґона. 11 І почули всі, хто жив у Ґалааді про все, що филистимці зробили Саулові й Ізраїлеві. 12 І піднявся з Ґалааду кожний сильний муж, і вони взяли тіло Саула та тіла його синів, принесли їх до Явіса, поховали їхні кості під дубом у Явісі й постили сім днів.
13 Саул помер у своїх беззаконнях, якими згрішив проти Господа, за Господнім словом, тому що його не зберіг. Бо запитав Саул у ворожки, аби шукати відповіді , і відповів йому пророк Самуїл. 14 Він не шукав Господа, і Господь убив його, а царство повернув Давидові, синові Єссея.