Давид побиває филистимлян
1 Хірам, цар Тира, направив до Давида послів, що супроводжували кедрове дерево, а також мулярів і теслярів, щоб вони побудували йому дім.
2 Тоді Давид усвідомив, що ГОСПОДЬ затвердив його царем над Ізраїлем, оскільки піднеслась його царська влада заради Його ізраїльського народу.
3 Давид взяв собі ще дружин в Єрусалимі, – і народились від Давида ще більше синів і дочок.
4 А ось імена народжених йому в Єрусалимі: Шаммуа, Шовав, Натан і Соломон;
5 Ївхар, Елішуа та Елпелет;
6 Ноґах, Нефеґ та Яфія;
7 Елішама, Бееліяда й Еліфелет.
8 Коли филистимці почули, що Давид помазаний царем над усім Ізраїлем, то всі филистимці вирушили, аби впіймати Давида. Довідавшись про це, Давид виступив проти них.
9 Прийшовши, филистимці вторглись у Рефаїмську Долину.
10 Тоді Давид звернувся до Бога зі запитанням: Чи виступати мені проти филистимців, та чи Ти віддаси їх у мої руки? А ГОСПОДЬ відповів йому: Вирушай, а Я видам їх у твої руки!
11 Тож ізраїльтяни вирушили до Баал-Пераціма, де Давид їх розгромив. Після того Давид сказав: Бог розбив моєю рукою моїх ворогів так, як проривається вода! Тому ту місцевість і назвали: Баал-Перацім.
12 Филистимці, втікаючи, навіть позалишали там своїх божків, яких, за наказом Давида, спалили у вогні.
13 Коли ж филистимці вдруге прийшли й отаборились у долині,
14 то Давид знову запитав поради у Бога, а Бог сказав йому: Не виступай прямо на них, а обійди їх, і напади на них з тилу, зі сторони бальзамових дерев!
15 Але ти вдариш їх лише тоді, коли почуєш відгомін кроків по верхів’ях бальзамових дерев, адже саме в той час Бог йтиме перед тобою, аби розгромити филистимське військо.
16 Тож Давид учинив так, як йому наказав Бог; у результаті вони громили військо филистимців від Ґівеона й аж до Ґазери.
17 Після того ім’я Давида стало відомим по всіх країнах, а ГОСПОДЬ навів страх перед ним на всі навколишні народи.
1 Хірам, цар Тира, відіслав до Давида послів, кедрове дерево, робітників, будівничих і теслярів, щоб йому збудувати дім. 2 І пізнав Давид, що Господь закріпив його над Ізраїлем, тому що його царство прославилося через його народ Ізраїль.
3 І Давид взяв ще жінок в Єрусалимі, і народилися Давидові ще сини і дочки. 4 Це — імена тих, хто народився, — які народилися йому в Єрусалимі: Самаа, Ісоваам, Натан, Соломон, 5 Іваар, Елісай, Еліфалет, 6 Наґей, Нафаґ, Януу, 7 Елісамай, Валеґдай і Еліфалет.
8 А филистимці почули, що Давида помазали на царя над усім Ізраїлем, і прийшли всі филистимці шукати Давида. А Давид почув, і вийшов їм назустріч. 9 Филистимці прийшли і зійшлися в Долині велетнів. 10 І Давид звернувся до Бога, запитуючи: Чи піду на филистимців і чи віддаси їх у мої руки? А Господь сказав йому: Піди, Я видам їх у твої руки! 11 Тож Давид прийшов до Ваалфаразіна і побив їх там. І сказав Давид: Побив Бог моїх ворогів моєю рукою так, як буває прорив води! Через це дав назву тому місцю: Прорив Фаразіна. 12 Вони залишили там своїх богів, тож Давид сказав їх спалити вогнем.
13 Филистимці продовжували далі воювати , і знову зійшлися в Долині велетнів. 14 І Давид ще раз запитав у Бога, і Бог сказав йому: Не підеш за ними, ухилишся від них, і станеш перед ними біля груш! 15 І буде, коли ти почуєш шум трясіння верхівок груш, тоді вступиш у бій, бо Бог вийшов перед тобою, щоб розгромити табір филистимців! 16 І він зробив так, як наказав йому Бог, і громив табір филистимців від Ґаваона аж до Ґазари. 17 Ім’я Давида стало славним по всій землі, і Господь дав страх перед ним над кожним народом.