Давид побиває різних ворогів своїх
1 Після цього відбулись такі події: Давид розгромив филистимців, поневолив їх і відібрав від филистимців місто Ґат з його навколишніми поселеннями.
2 Він розгромив і моавійців. Давид поневолив моавійців, так що вони платили йому данину.
3 Потім Давид завдав нищівної поразки неподалік Хамата царю Цови , Гададезеру, коли той направлявся, аби поширити свою владу на узбережжі ріки Євфрат.
4 Давид захопив у нього тисячу військових колісниць, сім тисяч вершників і двадцять тисяч піхотинців. Давид спалив усі колісниці, а всім коням від тих колісниць попідрізував сухожилля , залишивши з них лише сто для колісниць .
5 На допомогу Гададезерові, цареві Цови, виступили арамійці з Дамаска, але Давид розгромив і це військо з двадцяти двох тисяч воїнів.
6 В арамійському Дамаску Давид поставив загін , і арамійці були підкорені Давидом, – платили йому данину. ГОСПОДЬ же охороняв Давида скрізь, де він ходив.
7 Давид забрав золоті щити, які мали слуги Гададезера, й приніс їх в Єрусалим.
8 З міст Гададезера – Тівхави та Кун, – Давид забрав дуже багато міді, з якої Соломон пізніше зробив мідне море, колони та мідний посуд.
9 Коли цар Хамата Тоу дізнався, що Давид розгромив усю військову потугу Гададезера, цовського царя,
10 то послав до царя Давида свого сина Гадорама, аби привітати й побажати йому миру та благословення у зв’язку з переможним закінченням війни з Гададезером, оскільки Тоу постійно захищався від Гададезера; крім того, він послав різні вироби із золота, срібла та міді.
11 Давид посвятив усі ці речі для ГОСПОДА разом зі сріблом і золотом, яке він захопив у всіх інших народів: едомців, моавійців, аммонійців, филистимців та амалекітянців.
12 Авішай, син Церуї, також розгромив у Соляній Долині військо едомців з вісімнадцяти тисяч,
13 і розмістив у Едомі військовий гарнізон. Таким чином едомці стали підвладними Давида. ГОСПОДЬ постійно сприяв Давидові в отриманні перемог в усіх його походах .
14 Отже, Давид владарював над усім Ізраїлем, дотримуючись справедливого правосуддя щодо всього свого народу.
15 Йоав, син Церуї, був головнокомандуючим війська; Йосафат, син Ахілуда, був літописцем (начальником канцелярії ).
16 Садок, син Ахітува, та Авімелех, син Евіятара, були священиками, Шавша – секретарем;
17 Беная, син Єгояди, командував керетійцями і пелетійцями, а сини Давида були головними помічниками царя.
1 І сталося після цього, що Давид розгромив филистимців, прогнав їх і захопив Ґет та його села з руки филистимців. 2 Він розгромив Моава, і Моав був рабом Давида, який приносив данину. 3 І Давид побив Адраазара, царя Суви Імата, коли він ішов накласти свою руку на ріку Євфрат. 4 Давид захопив у них тисячу колісниць, сім тисяч коней і двадцять тисяч чоловік піхоти. І Давид розбив усі колісниці, і залишилося з них сто колісниць. 5 З Дамаска прийшли сирійці, щоб допомогти Адраазарові, цареві Суви, і Давид побив із сирійців двадцять дві тисячі чоловік. 6 У Сирії, що біля Дамаску, Давид поставив загін, і вони були Давидові слугами, які приносили данину, і Господь спасав Давида в усіх походах , куди він ходив. 7 І Давид узяв золоті нашийники, які були на рабах Адраазара, і приніс їх у Єрусалим. 8 З Метавехи і з вибраних міст Адраазара Давид захопив дуже багато міді. З неї Соломон зробив мідне море, стовпи і мідний посуд.
9 І Тоа, цар Імата, почув, що Давид розгромив усе військо Адраазара, царя Суви, 10 і послав Ідурама, свого сина, до царя Давида просити в нього те, що для миру, і щоб поблагословити його за те, що воював з Адраазаром і розгромив його, бо Тоа був чоловіком-ворогом Адраазара, тож він послав весь срібний і золотий посуд. 11 І Давид посвятив це для Господа разом зі сріблом і золотом, яке взяв з усіх народів, з Ідумеї, Моава, із синів Аммона, з филистимців і з Амалика. 12 І Авесса, син Саруї, розгромив Ідумею в Долині солі — вісімнадцять тисяч, 13 і розмістив у долині військову частину. І всі ідумейці були слугами Давида. І Господь спасав Давида в усіх походах , куди він ходив.
14 Давид царював над усім Ізраїлем і чинив суд і справедливість усьому своєму народові. 15 Йоав, син Саруї, був над військом, Йосафат, син Ахілуда, — літописцем, 16 Садок, син Ахітова, і Ахімелех, син Авіятара, — священиками, Суса — писарем, 17 Ванея, син Йодаї, — над хереттійцями і фелеттійцями, а сини Давида — першими заступниками царя.