Давид приготовив усе для Божого дому
1 Потім Давид сказав: Це має бути місцем для Храму ГОСПОДА Бога, – тут буде в Ізраїлі жертовник всепалення.
2 Потім Давид наказав зібрати приходців, котрі мешкали в ізраїльському краю, і призначив з них каменярів висікати й обтесувати каміння для будівництва Божого Храму.
3 Давид також приготував багато заліза на цвяхи для скріплювання дверей, брам і одвірків та стільки багато міді, що не можна булоїї зважити;
4 так само і безліч кедрового дерева, оскільки сидонці й тирійці доставляли Давидові велику кількість цього дерева.
5 Давид розмірковував про себе: Мій син Соломон ще молодий і недосвідчений, а Храм, який належить побудувати для ГОСПОДА , має своєю славою і красою перевищувати все, що досі існувало на світі. Тож я повинен для нього все приготувати. Тому Давид перед своєю смертю багато чого заготовив.
Давидів наказ Соломонові збудувати Божого дома
6 Після цього він покликав свого сина Соломона, й заповів йому збудувати Храм для ГОСПОДА , Бога Ізраїлю.
7 Зокрема, Давид сказав Соломонові: Сину мій, я мав намір збудувати Храм для Імені ГОСПОДА , мого Бога!
8 Але дійшло до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту: Ти провадив великі війни й пролив багато крові. Тому ти не можеш будувати Храму для Мого Імені, оскільки ти пролив переді Мною на землі багато крові!
9 Проте від тебе народиться син, який буде мужем миру; Я сприятиму тому, щоб він мав спокій від усіх своїх довколишніх ворогів. Тому його ім’я має бути Соломон , і під час його владарювання Я подарую мир і спокій Ізраїлю.
10 Він збудує Храм Моєму Імені, і буде Мені сином, а Я йому буду Отцем. Я зміцню його царський престол над Ізраїлем навіки.
11 Тому тепер, мій сину, нехай буде ГОСПОДЬ з тобою! Нехай тобі щастить в усьому, аби ти таки збудував Храм для ГОСПОДА , твого Бога, як Він і заповів про тебе.
12 Нехай лише ГОСПОДЬ дарує тобі розсудливість і мудрість, щоб коли ГОСПОДЬ доручить тобі владарювання над Ізраїлем, ти дотримувався Закону ГОСПОДА , твого Бога.
13 Тобі буде щастити, якщо тільки будеш дотримуватись настанов і Заповідей, які ГОСПОДЬ заповів Ізраїлю через Мойсея. Будь мужнім і сміливим, не бійся і не лякайся!
14 І ось своїми стражданнями я наготував для ГОСПОДНЬОГО Храму сто тисяч талантів золота й один мільйон талантів срібла , а міді та заліза так багато, що їх неможливо зважити. Я також приготував дерево та камінь, а ти до всього того можеш ще докладати.
15 Маєш також багато робітників, зокрема: теслярів, майстрів по каменю й по дереву, – усі вони знавці в своїй справі, вправні майстри
16 зі золотом, зі сріблом, з міддю та зі залізом, якому немає обліку. Отож, коли надійде час , вставай і берись за діло, а ГОСПОДЬ буде з тобою!
17 Давид також заповів усім можновладцям Ізраїлю допомагати його синові Соломонові, заповідаючи:
18 Хіба не бачите, що з вами ГОСПОДЬ , ваш Бог? Адже Він дав вам спокій звідусіль, оскільки віддав у мої руки мешканців землі. Нині земля підкорена ГОСПОДУ і Його народу.
19 Тому зараз скеруйте ваше серце і ваші думки до того, щоб самим підкоритись ГОСПОДУ, вашому Богові! Отже, вставайте і будуйте Святиню для ГОСПОДА Бога, аби можна було перенести в Храм, який збудуєте для Імені ГОСПОДА , Ковчег ГОСПОДНЬОГО Заповіту та священні Божі речі!
1 І Давид сказав: Це — дім Господа Бога, і це для Ізраїля — жертовник всепалення. 2 І Давид наказав зібрати всіх прозелітів у землі Ізраїля, і поставив каменярами, щоб висікали шліфоване каміння, аби збудувати дім для Бога. 3 І Давид приготував багато заліза на цвяхи для дверей, брам, одвірків і багато міді, — не було міри її ваги. 4 Він приготував кедрове дерево, — не було йому рахунку, — бо сидонці й тирці доставили Давидові багато кедрового дерева. 5 І сказав Давид: Мій син Соломон — мала дитина, а дім, який потрібно збудувати для Господа на велике прославлення, на Ім’я і на славу по всій землі. Тож приготую йому. І Давид перед своєю смертю заготовив багато всього .
6 І він закликав свого сина Соломона, і заповів йому збудувати дім Господу, Богові Ізраїля. 7 Давид сказав Соломонові: Дитино, мені зійшло на душу збудувати дім Імені Господа Бога! 8 Та було Господнє слово до мене, яке промовило: Ти пролив багато крові, і ти вів великі війни. Ти не збудуєш дому Моєму Імені, оскільки ти пролив багато крові на землю переді Мною! 9 Ось у тебе народиться син, він буде чоловіком спокою, і дам йому спокій від усіх ворогів довкола, бо його ім’я — Соломон, тож мир і спокій над Ізраїлем Я подарую в його дні. 10 Він збудує дім Моєму Імені, і він буде Мені за сина, а Я йому — за батька, і міцно встановлю престол твого царства в Ізраїлі навіки. 11 Тепер же, мій сину, нехай буде Господь з тобою і нехай веде, і ти збудуєш дім для Господа, твого Бога, як Він і сказав про тебе. 12 Але тільки нехай Господь дасть тобі мудрості та пізнання, і зміцнить тебе над Ізраїлем, і щоб ти зберігав і виконував закон Господа, твого Бога. 13 Тоді матимеш успіх, якщо дбатимеш, аби виконувати настанови і присуди, які заповів Господь Мойсеєві для Ізраїля. Будь мужнім і кріпися, не бійся і не жахайся! 14 Ось я за моєю вбогістю приготував на Господній дім сто тисяч талантів золота і мільйон талантів срібла, міді та заліза, якому немає ваги, бо є так багато. Я приготував дерево і камінь, а ти ще добавиш до цього. 15 І з тобою — багато тих, які виконують роботи: художники, будівельники з каменю й майстри по дереву, і кожний мудрий в усякому ділі, 16 в золоті, у сріблі, у міді та в залізі, якому немає рахунку. Підіймайся і чини, і Господь буде з тобою!
17 І Давид дав вказівку всім володарям Ізраїля допомагати його синові Соломонові: 18 Хіба немає Господа з вами? Він дав вам спокій довкола, бо віддав у ваші руки жителів землі. І земля покорилася перед Господом і перед Його народом. 19 Тепер посвятіть ваші серця і ваші душі, щоби шукали Господа, вашого Бога! Підніміться і збудуйте святиню для Господа, вашого Бога, щоб внести у дім, який будується для Імені Господа, ковчег Господнього завіту і святий Божий посуд!