Дванадцять відділів війська. Зверхники племен
1 А ось ізраїльтяни за своїм числом: глави батьківських родин, тисячники у війську, сотники й урядовці, котрі служили цареві в усіх справах змінами, почергово щомісяця міняючись протягом року, – в кожній черзі (зміні ) двадцять чотири тисячі осіб.
2 На чолі першої черги-зміни першого місяця був Яшовам, син Завдіїла; в його зміні було двадцять чотири тисячі осіб.
3 Яшовам був одним з нащадків Переца, й першого місяця очолював навіть усіх військових командирів.
4 На чолі зміни другого місяця був ахохієць Додай. Головнокомандувачем війська у його зміні був Міклот. У цій зміні також було двадцять чотири тисячі осіб.
5 Третім головнокомандувачем війська був Беная, син священика Єгояди; він же очолював зміну, яка також налічувала двадцять чотири тисячі осіб.
6 Цей Беная був знаменитим, – одним із тридцяти хоробрих лицарів, – і стояв на чолі тридцятьох, тому тією зміною керував його син Аммізавад.
7 Четверту зміну четвертого місяця очолював брат Йоава, Асаїл, а його син Зевадія, у його зміні з двадцяти чотирьох тисяч осіб був його заступником.
8 П’ятим у п’ятому місяці зміну з двадцяти чотирьох тисяч осіб очолював Шамгут, що походив із племені Зераха.
9 Шостим керівником у шостому місяці був Іра, син Іккеша, з Текої; в його зміні також було двадцять чотири тисячі осіб.
10 Сьомим керівником у сьомому місяці був пелонієць Хелец із покоління Єфрема; в його зміні було двадцять чотири тисячі осіб.
11 Восьмим у восьмому місяці зміну з двадцяти чотирьох тисяч очолював хушатієць Сіббехай, що походив з племені Зераха.
12 Дев’ятим керівником у дев’ятому місяці був веніямінець Авіезер із Анатота: в його зміні було двадцять чотири тисячі осіб.
13 Десятим керівником у десятому місяці був нетофатієць Магарай з племені Зераха; в його зміні було двадцять чотири тисячі осіб.
14 Одинадцятим керівником в одинадцятому місяці був піратонієць Беная з племені Єфрема; його зміна також налічувала двадцять чотири тисячі осіб.
15 Дванадцятим у дванадцятому місяці зміну з двадцять чотирьох тисяч осіб очолював нетофатієць Хелдай, нащадок Отніїла.
16 А племена Ізраїлю очолювали: у Рувима – старійшина Елієзер, син Зіхрі; у Симеона – Шефатія, син Маахи;
17 у Левія – Хашавія, син Кемуїла; в Аарона – Садок;
18 у Юди – Елігу, один з братів Давида; в Іссахара – Омрі, син Михаїла;
19 в Завулона – Їшмая, син Овадії; у Нефталима – Єрімот, син Азріїла;
20 в нащадків Єфрема – Осія, син Азазії; у половині племені Манассії – Йоїл, син Педаї;
21 в другій половині племені Манассії, що в Гілеаді, – Їддо, син Захарії; у Веніяміна – Яасіїл, син Авнера;
22 у Дана – Азаріїл, син Єрохама. Це – всі патріархи племен Ізраїлю.
23 Але Давид не рахував молодших двадцяти років, оскільки ГОСПОДЬ пообіцяв намножити Ізраїль, як небесні зірки!
24 Йоав, син Церуї, також розпочав рахувати, але не закінчив, адже за те запалав Божий гнів на Ізраїль. Тому той перепис не ввійшов у Книгу Літопису Царя Давида.
Урядники над Давидовим маєтком
25 Над скарбницею царя був призначений Азмавет, син Адіїла; а над коморами дарів поля, – в містах, у селах, у фортецях, – Йонатан, син Уззії.
26 Над землеробами, котрі працювали на полях, наглядав Езрі, син Келува.
27 Шімей з Рами наглядав за виноградниками, а запаси вина у виноградних пивницях були у віданні Завді зі Шіфміта.
28 Над оливковими та фіґовими деревами, що в Шефелі, наглядав Баал-Ханан з Ґедера, а запасами олії відав Йоаш.
29 За великою худобою, що випасалась у Шароні, наглядав шаронієць Шітрай, а за худобою, що в долинах, – Шафат, син Адлая;
30 За верблюдами – ізмаїлець Овіл; за ослицями – Єхдея з Меронота,
31 а за дрібною худобою – гаґрієць Язіз. Всі вони були управителями володінь царя Давида.
32 Йонатан, дядя Давида, як людина мудра й письменна, був його радником, а Єхіїл, син Хахмоні, опікувався царськими дітьми.
33 Так само радником царя був Ахітофел, а Хушай, аркієць був другом царя.
34 Після Ахітофела йшли Єгояда, син Бенаї, та Авіятар. Головнокомандувачем царського війська був Йоав.
1 Сини ізраїльські за їхнім числом, володарі батьківщин, тисяцькі, сотники і писарі, які служили народові, і на всяке слово царя за відділом, на всяке слово того, хто входить і виходить, місяць за місяцем, на всі місяці року, один відділ — двадцять чотири тисячі. 2 І над першим відділом першого місяця — Єсвоам, син Завдіїла, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 3 Він — із синів Фареса, володар усіх військових командирів, першого місяця. 4 А над відділом другого місяця — Додія, син Ехохія, і в його відділі — двадцять чотири тисячі, це — військові командири. 5 Третій на третій місяць Ванея, син Йодаї, священик, володар, і в його відділі двадцять чотири тисячі. 6 Цей Ванея — найсильніший з тридцятьох і над тридцятьма, а над його відділом — Амізават, його син. 7 Четвертий на четвертий місяць — Азаїл, брат Йоава, і Завдій, його син, та брати, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 8 П’ятий в п’ятому місяці — володар Самаот, син Єзрая, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 9 Шостий в шостому місяці — Одуя, син Екки, текоєць, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 10 Сьомий в сьомому місяці — Хеллис, який з фаллійців, із синів Єфрема, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 11 Восьмий у восьмому місяці — Совохай, ісатієць, з роду Зараї, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 12 Дев’ятий в дев’ятому місяці — Авієзер, який з Анатота, із землі Веніаміна, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 13 Десятий в десятому місяці — Меіра, який з Нетуфата, зараєць, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 14 Одинадцятий в одинадцятому місяці — Ванея, який з Фаратона, із синів Єфрема, і в його відділі — двадцять чотири тисячі. 15 Дванадцятий на дванадцятий місяць — Холдай, нетофаттець, від Ґотоніїла, і в його відділі — двадцять чотири тисячі.
16 А над племенами Ізраїля: в Рувима — володар Елієзер, син Зехрія, у Симеона — Сафатій, син Мааха, 17 в Левія — Асавія, син Камуїла, в Аарона — Садок, 18 в Юди — Еліяв, з братів Давида, в Іссахара — Амврій, син Михаїла, 19 в Завулона — Самей, син Авдія, у Нефталима — Єрімот, син Есріїла, 20 в Єфрема — Осій, син Озія, у половині племені Манасії — Йоіл, син Фадея, 21 в половині племені Манасії, що в Ґалааді, — Ядай, син Завдія, у синів Веніаміна — Асіїл, син Авенира, 22 в Дана — Азараїл, син Йорама. Це — патріархи родів Ізраїля.
23 І Давид не провів їхнього підрахунку від двадцятилітніх і молодших, бо Господь сказав: Нехай помножиться Ізраїль, як небесні зірки! 24 Йоав, син Саруї, почав рахувати в народі, та не завершив, і був за це гнів на Ізраїлі. Тож їхня кількість не зазначена в книзі літопису царя Давида.
25 Над скарбами царя був Асмот, син Одіїла, а над скарбами, що в полі, на селах, у кімнатах і в укріпленнях — Йонатан, син Озії. 26 А над землеробами, які обробляли землі, — Есдрій, син Холува, 27 і над ланами — Семей, який з Рами, і над сховищами вина, що в полях, — Захрій, син Сефнія, 28 над оливками і над плодами, що в долині Валана, — Ґедоріта, а над скарбами олії — Йоас. 29 І над биками стад, що в Асідоні, — Сатрай, син Сароніта, і над волами, що у дворах, — Софат, син Адлія, 30 над верблюдами ж — Овіл, ізмаїлець, а над ослами — Ядія, який з Мератона, 31 і над вівцями — Язіз, аґарієць. Усі вони — начальники володінь царя Давида. 32 Йонатан, дядько Давида, радник, чоловік розумний, він і писар, і Іїл, син Ахаманія із синами царя, 33 і Ахітофел, радник царя, і Хусій, перший друг царя, 34 а після цього — Ахітофел, близько був Йодай, син Ванея, і Авіятар, і Йоав, полководець царського війська.