Рід Рувимів, Ґадів та половина Манассіїного
1 Далі йдуть нащадки первістка Ізраїлю, Рувима. Він був первістком, але коли осквернив ложе свого батька, то його право первородства було віддане синам Йосифа, сина Ізраїля. Тож не могли бути приписані до первородства.
2 І хоч Юда був найпотужнішим серед своїх братів, і володар вийшов від нього, але первородство належало Йосифові.
3 Отже, сини первістка Ізраїля Рувима: Ханох і Паллу, Хецрон і Кармі.
4 А ось нащадки Йоїла: Шемая – його син, Ґоґ – його син, Шімей – його син,
5 Міха – його син, Реая – його син, Баал – його син,
6 Беер – його син, якого ув’язнив ассирійський цар Тіглатпелесар. Він був начальником рувимців.
7 А його брати, за його родами, у списку, згідно з їхніми родоводами: володар Єіїл, і Захарія,
8 і Бела, син Азаза, сина Шеми, сина Йоїла. Він мешкав в Ароері й аж до Нево та Баал-Меона.
9 А на схід він мешкав аж до входу в пустелю, що простягається від ріки Євфрат, бо їхні череди в Гілеадському краю були дуже численними.
10 За владарювання Саула вони воювали з гаґрійцями, а коли ті були винищені, то рувимці замешкали в їхніх наметах, на всій східній частині Гілеаду.
11 Ґадові нащадки мешкали навпроти них у башанському краю аж до Салехи.
12 Йоїл був главою, другим по ньому був Шафам, а далі Янай та Шафат у Башані.
13 Їхніх братів за їхніми батьківськими родинами було сім: Михаїл, Мешуллам, Шева, Йорай, Якан, Зія та Евер.
14 А ось нащадки Авіхаїла, сина Хурії, сина Яроаха, сина Гілеада, сина Михаїла, сина Єшішая, сина Ягдо, сина Буза.
15 Головою їхнього батьківського роду був Ахі, син Авдіїла, сина Ґуні.
16 Вони мешкали в Гілеаді та в Башані, і в підлеглих до них околицях, а також на всіх пасовиськах Шарона аж до їхнього краю.
17 Усі вони були внесені у родовід у часи юдейського царя Йотама, і в час ізраїльського царя Єровоама.
18 Із нащадків Рувима, Ґада та половини племені Манассії хоробрих чоловіків, здатних носити щит і меч, а також стріляти з лука, й обізнаних з військовим мистецтвом, було сорок чотири тисячі сімсот шістдесят. Всі вони були готові поповнити військо.
19 Вони провадили війну з гаґрійцями, а також з Єтуром, Нафішем і Нодавом.
20 Їм була надана допомога в цій боротьбі, так що гаґрійці й ті, що їм допомагали, були переможені, оскільки під час війни вони кликали до Бога, покладались на Нього, і Він їх почув.
21 Вони захопили отари худоби аґарійців: п’ятдесят тисяч верблюдів, двісті п’ятдесят тисяч овець, дві тисячі ослів і сто тисяч полонених.
22 Адже багато з них (ворогів ) у цій битві полягли, оскільки це була Божа війна. Переможці замешкали на місці переможених до свого полонення ассирійцями .
23 Нащадки половини племені Манассії населяли той край від Башану й аж до Баал-Хермону, Сеніру та гори Хермон. Вони стали численними.
24 А ось глави їхніх батьківських родин: Ефер, Їші, Еліїл, Азріїл, Єремія, Годавія і Яхдіїл, – відважні мужі, славні люди, начальники своїх батьківських родин.
25 Але, коли вони не дотримались вірності Богу своїх батьків, і припустилися блудства з богами народів землі, яких Бог знищив перед ними,
26 то Бог Ізраїлю збудив дух ассирійського царя Пула, та дух ассирійського царя Тіглатпелесара, який поневолив рувимців, ґадійців та половину племені Манассії, запровадивши їх у Халах, Хавор, Хару та на узбережжя ріки Ґозан, так що вони мешкають там й по сьогодні.
Рід Левіїв
27 Далі сини й нащадки Левія: Гершом, Кегат та Мерарі.
28 Сини Кегата: Амрам, Їцгар, Хеврон і Уззіїл.
29 Діти Амрама: Аарон, Мойсей та Міріям. Сини Аарона: Надав, Авігу, Елеазар та Ітамар.
30 Елеазар породив Пінхаса, Пінхас породив Авішую;
31 Авішуя породив Буккію, а Буккій породив Уззію;
32 Уззій породив Зерахію, а Зерахія породив Мерайота;
33 Мерайот породив Амарію, Амарія породив Ахітува;
34 Ахітув породив Садока, а Садок породив Ахімааса;
35 Ахімаас породив Азарію, Азарія ж породив Йоханана;
36 Йоханан породив Азарію, – того, що був священиком у Храмі, якого збудував Соломон у Єрусалимі;
37 Азарія породив Амарію, Амарія породив Ахітува;
38 Ахітув породив Садока, а Садок породив Шаллума;
39 Шаллум породив Хілкію, а Хілкія породив Азарію;
40 Азарія породив Сераю, а Серая породив Єгоцадака;
41 Єгоцадак був узятий у полон, коли ГОСПОДЬ спровадив у полон юдеїв та Єрусалим через Навуходоносора.
1 Сини Рувима, первенця Ізраїля. (Адже він — первенець, та коли він піднявся на ліжко свого батька, той віддав його благословення своєму синові Йосифові, синові Ізраїля, і він не був визнаний як первенець, 2 бо Юда був могутній силою між своїми братами, і вождь — з нього, а благословення належало Йосифові). 3 Сини Рувима, первенця Ізраїля: Енох і Фаллус, Арсон і Хармій. 4 Сини Йоіла: Семей і Ванея, його син. І сини Ґуґа, сина Семея: 5 його син Міха, його син Риха, його син Ваал, 6 його син Веіра, якого переселив Таґлатфалназар, цар Ассирії. Він — володар Рувима. 7 Його брати в його роді, в їхньому переписі, за їхніми родами: Володар Йоіл, Захарія, 8 Валек, син Озуза, син Сама, син Йоіла. Він жив в Ароірі, під Нававом, Веелмаоном, 9 а на сході він проживав аж до підходу до пустелі від ріки Євфрату, бо багато їхньої худоби в ґалаадській землі. 10 У дні Саула вони розпочали війну проти мешканців, і в їхні руки попали ті, котрі жили в наметах, включно з усіма тими, які на сході Ґалааду.
11 Сини Ґада проживали напроти них у Васані, аж до Селхи. 12 Йоіл — первенець, Сафам — другий, і Яній — писар у Васані. 13 А їхні брати за своїми родами по батьківській лінії: Михаїл, Мосоллам, Гевей, Йорей, Яхан, Зує і Овид, — семеро. 14 Це — сини Авіхела, сина Урії, сина Ідея, сина Ґалаада, сина Михаїла, сина Ісея, сина Юрія, сина Завухама, 15 сина Авдіїла, сина Ґунія, — володар родини по батьківській лінії. 16 Жили вони в Ґалааді, у Васані, в їхніх поселеннях і всіх околицях Сарона аж до їхнього виходу. 17 Перелік усіх складено в дні Йоатама, царя Юди, і в дні Єровоама, царя Ізраїля.
18 Сини Рувима, Ґада і половини племені Манасії із синів сильних, мужі, які носять щити і меч, і які натягають лук, вишколені до війни, сорок чотири тисячі сімсот шістдесят, хто виступає в лавах. 19 Вони вели війну з аґаринцями, ітурейцями, нафісейцями і надавейцями, 20 і перемогли їх, і в їхні руки були передані аґарейці та всі їхні поселення, бо закликали до Бога у війні, і Він їх вислухав, оскільки вони надіялися на Нього. 21 І вони взяли в полон їхнє майно, п’ять тисяч верблюдів і двісті п’ятдесят тисяч овець, дві тисячі ослів і сто тисяч людських душ. 22 Адже численні полягли побитими, бо війна — від Бога. І вони поселилися там замість них аж до переселення.
23 А половина племені Манасії поселилася в землі від Васана аж до Ваалермона, Саніра і гори Аермон. У Лівані вони стали особливо численними. 24 А це — проводирі їхніх родин по батьківській лінії: Офер, Ісей, Еліїл, Есдріїл, Єрмія, Одунія і Єдіїл, мужі, могутні силою, мужі славні, володарі їхніх родин по батьківській лінії. 25 Та вони відступили від Бога їхніх батьків, і пішли за богами народів землі, яких Бог вигнав з-перед них. 26 І Бог підняв на Ізраїля дух Фалоха, царя Ассирії (дух Таґлафталназара, царя Ассирії) і переселив Рувима, Ґада та половину племені Манасії, і відвів їх у Халах, Хавор і до ріки Ґозан — аж до цих днів.
27 Сини Левія: Ґедсон, Каат і Мерарій. 28 І сини Каата: Амврам і Іссаар, Хеврон і Озіїл. 29 Сини Амврама: Аарон і Мойсей, та Маріам. Сини Аарона: Надав, Авіюд, Елеазар та Ітамар. 30 Елеазар породив Фінееса, Фінеес породив Авісуя, 31 Авісуй породив Вокея, Вокей породив Озія, 32 Озій породив Зарея, Зарей породив Маріїла, 33 Маріїл породив Амарія, Амарія породив Ахітова, 34 Ахітов породив Садока, Садок породив Ахімааса, 35 Ахімаас породив Азарію, Азарія породив Йоанана, 36 Йоанан породив Азарію. Цей служив у домі, який збудував Соломон в Єрусалимі. 37 Азарія породив Амасія, Амасія породив Ахітова, 38 Ахітов породив Садока, Садок породив Салома, 39 Салом породив Хелкію, Хелкія породив Азарію, 40 Азарія породив Сарея, Сарей породив Йосадака.