Соломонові помічники
1 Отже, цар Соломон владарював над усім Ізраїлем.
2 А можновладцями в нього були: Азарія, син Садока, – священиком;
3 Еліхореф та Ахія, сини Шіші, – писарями, Йосафат, син Ахілуда, – літописцем (начальником канцелярії );
4 Беная, син Єгояди, – начальником війська; Садок та Авіятар – священиками;
5 Азарія, син Натана, – начальником над намісниками ; Забуд, син Натана, – священиком і другом царя ,
6 Ахішар – керуючим палацом царя; Адонірам, син Авди, – керуючим примусовою роботою.
7 У Соломона було над усім Ізраїлем дванадцять намісників, які постачали цареві та його домові продовольство. Протягом місяця щороку, почергово, кожен постачав харчі.
8 Ось їхні імена: Бен-Хур – на Єфремовім нагір’ї;
9 Бен-Декер – в Макаці, в Шаалевімі, в Бет-Шемеші та в Елоні Бет-Ханану;
10 Бен-Хесед – в Арубботі. До нього належали Сохо та весь край Хефера.
11 До Бен-Авінадава належала вся околиця Дора. Його дружиною була Тафат, дочка Соломона.
12 До Баана, сина Ахілуда, належали Таанах, Меґіддо та весь Бет-Шеан, що неподалік Цартана, нижче Єзреела – від Бет-Шеана до Авел-Мехоли, і навіть за Йокмеам.
13 Бен-Ґевер – у Рамоті Гілеадському. До нього належали також поселення Яіра, сина Манассії, що в Гілеаді. Під його віданням була також місцевість Аргов, що в Башані, – шістдесят великих міст зі стінами навколо та мідними засувами.
14 Ахінадав, син Іддо, був намісником у Маханаїмі;
15 Ахімаас – у Нефталимі. Його дружиною була Басмат, також дочка Соломона.
16 Баана, син Хушая, був намісником в Асирі та Беалоті;
17 Йосафат, син Паруаха, – в Іссахарі;
18 Шімей, син Ели, – у Веніяміні;
19 Ґевер, син Урії, – в Гілеадському краю, тобто в колишньому володінні аморейського царя Сіхона та Оґа, башанського царя. Він був одноосібним намісником над усіма цими місцевостями.
20 Юдеї та ізраїльтяни, численні, як пісок на березі моря, – всі їли, пили й веселились.
1 І цар Соломон царював над Ізраїлем. 2 Ось це правителі, які були в нього: Азарій, син Садока, 3 Еліареф та Ахія, син писаря Сави, літописець Йосафат, син Ахіліда, 4 священики Садух та Авіятар, 5 Орнія, син Натана, — над наглядачами; Завут, син Натана, — друг царя, 6 Ахіїл — керуючий домом, Еліяв, син Сафа, — над батьківським родом, а Адонірам, син Ефри, — над податком.
7 У Соломона було дванадцять наглядачів над усім Ізраїлем, щоб підтримувати порядок у царя і в його домі; один місяць на рік припадав кожному з них підтримувати порядок. 8 Ось це їхні імена: Венор — в околиці Єфрема, — один. 9 Син Рихава — в Махемасі, Виталаміні, Ветсамусі та Елоні, аж до Ветанана, — один. 10 Син Есота — у Вирвитнемі, Лусаминсі, Рисфарі. 11 В Анафаті — Хінанадав, чоловік Тавлит (дочка Соломона була йому за жінку), — один. 12 Вакха, син Ахіліда — в Танаїсі, Мекедо і весь дім Сана, що поблизу Сесатана під Есраєм і з Весафуда Евелмаола аж до Маевера Лукама, — один. 13 Син Ґавера — в Рематі ґалаадському, цьому належала частка Ереґава, що у Васані, шістдесят великих міст з мурами і мідними засувами, — один. 14 Ахінадав, син Ахела, — в Маанаїмі, — один. 15 Ахімаас — в Нефталимі (він взяв Васемату, дочку Соломона, за жінку) — один. 16 Ваана, син Хусія, — в Маалаті, — один. 17 Самаа, син Іли — у Веніаміні. 18 Ґавер, син Адая, — в землі Ґада (це — земля Сеона, царя Есевона, і Оґа, царя Васана). І один насіф в землі Юди. 19 Йосафат, син Фуасуда, — в Іссахарі.