Кара за полонення Божого ковчегу
1 Тим часом филистимці, захопивши Божий Ковчег, повезли його із Евен-Езера до Ашдода.
2 Отже, взявши Господній Ковчег, филистимці внесли його в храм свого бога Даґона й поставили його біля самого Даґона.
3 Піднявшись наступного ранку, ввійшовши в храм Даґона ашдодці побачили, що він лежить долілиць перед ГОСПОДНІМ Ковчегом. Вони підняли Даґона, й поставили його на своє місце.
4 Встали вони вранці наступного дня, – аж ось Даґон знову лежить долілиць перед ГОСПОДНІМ Ковчегом; до того ж Даґонова голова й обидві долоні його рук відбиті та лежать на порозі, – від Даґона залишився лише йоготулуб .
5 Тому жерці Даґона й кожен, хто приходить у храм Даґона в Ашдоді, і дотепер не ступають на поріг храму Даґона.
6 Отже, вельми тяжіла ГОСПОДНЯ караюча рука на ашдодцях; Він вразив Ашдод і його околиці болісними наростами.
7 Коли мужі Ашдода усе це побачили, то сказали: Не повинен залишатися в нас Ковчег Бога Ізраїлю, адже вельми важкою виявилась Його рука над нами та над нашим богом Даґоном.
8 І вони послали жерців , запросили до себе всіх филистимських князів, і запитали: Що маємо зробити з Ковчегом Бога Ізраїлю? А ті вирішили відправити Ковчег Бога Ізраїлю у Ґат! Тож спровадили Ковчег Бога Ізраїлю туди.
9 Після того як перенесли Ковчег у Гат , сталося так, що караюча ГОСПОДНЯ рука затяжіла й над тим містом; це викликало серед людей дуже велике збентеження, оскільки Він (ГОСПОДЬ) уразив людей міста, – від малого й до великого, – так що появилися на них болючі нариви.
10 Тоді Божий Ковчег вони відправили до Екрона. Але трапилось так, що коли прибув Божий Ковчег до Екрона, то мешканці Екрона закричали, волаючи: Спровадили до нас Ковчег Бога Ізраїлю, аби знищити нас і наш народ?
11 Тож вони послали гінців й, зібравши всіх филистимських князів, сказали: Відправте Ковчег Бога Ізраїлю, й нехай він повернеться на належне йому місце, аби він не нищив ні нас, ні нашого народу! Адже все місто охопила смертельна загроза, через те що затяжіла над містом Божа караюча рука.
12 Люди, котрі ще не померли, були вражені болісними наривами, так що голосіння від міста піднялось до небес!
1 А филистимці взяли Божий ковчег і з Авенезера внесли його до Азота. 2 Филистимці взяли Господній ковчег, внесли його в дім Даґона і поставили його біля Даґона. 3 Азотійці встали вранці й увійшли в дім Даґона, і вони побачили, як ось Даґон упав долілиць перед Божим ковчегом. І підняли Даґона, і поставили на своє місце. Та Господня рука стала важкою на азотійцях, Він мучив їх і уразив їх на їхніх задніх частинах, — Азот та його околиці.
4 І сталося, коли встали вранці, і ось Даґон упав долілиць перед ковчегом Господнього завіту, а голова Даґона і обидві долоні його рук відділені — кожна перед порогом, і обидві кисті його рук упали на поріг, залишився тільки тулуб Даґона. 5 Через це жерці Даґона і кожний, хто входить у дім Даґона, не стають на поріг дому Даґона в Азоті аж до цього дня, а неодмінно переступають .
6 І важкою була Господня рука на Азоті, і Він навів зло на них, і кинулася на них хвороба, у кораблях і посеред їхньої країни розмножилися миші, і було сильне замішання смерті в місті. 7 І мужі Азота побачили, що справи складаються таким чином, і кажуть: Не залишиться з нами ковчег Бога Ізраїля, бо Його рука важка на нас і на нашому богові Даґоні. 8 І вони посилають, і збирають до себе сатрапів филистимців, і кажуть: Що зробимо з ковчегом Бога Ізраїля? А ґеттейці кажуть: Нехай до нас перейде Божий ковчег! І Божий ковчег перейшов до Ґетти.
9 І сталося після того, як він перейшов, то Господня рука була на тому місті, почалося дуже велике замішання, і Він уразив чоловіків міста, від малого аж до великого, і уразив їх на задніх їхніх частинах, тож ґеттейці поробили собі сидіння, 10 а Божий ковчег вони відіслали до Аскалона. І сталося, коли прибув Божий ковчег до Аскалона, то аскалонці закричали, вигукуючи: Навіщо ви скерували ковчег Бога Ізраїля до нас, щоб убити нас і наш народ? 11 І вони відіслали ковчег , і збирали сатрапів филистимців, говорячи: Відішліть ковчег Бога Ізраїля, нехай буде на своєму місці й нехай не знищує нас і наш народ! Адже в цілому місті було дуже тяжке замішання смерті, коли сюди прибув ковчег Бога Ізраїля, 12 і живі (не померлі) були уражені в задні частини, і крик міста піднявся до неба!