Рехав’амове царювання
1 Прибувши в Єрусалим, Ровоам з дому Юди та дому Веніяміна зібрав сто вісімдесят тисяч добірних воїнів, котрі були здатні воювати, аби виступити проти Ізраїлю, щоб таким чином повернути царство Ровоамові.
2 Але до Божого чоловіка Шемаї, було ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
3 Скажи синові Соломона, Ровоаму, юдейському цареві та всім ізраїльтянам із поколінь Юди і Веніяміна слова,
4 сказані ГОСПОДОМ: Не вирушайте, щоб воювати зі своїми братами! Нехай кожен повертається до свого дому, адже все, що сталося, походить від Мене! І вони послухались ГОСПОДНЬОГО слова, повернулися і не пішли війною проти Єровоама.
5 Ровоам замешкав у Єрусалимі, і в юдейських містах зі стінами він будував фортеці.
6 Зокрема, він укріпив Вифлеєм, Етам і Текою;
7 Бет-Цур, Сохо і Адуллам;
8 Ґат, Марешу і Зіф;
9 Адораїм, Лахіш та Азеку;
10 Цору, Аялон і Хеврон. Усі ці міста племен Юди та Веніяміна він зробив твердинями.
11 Перетворивши їх на фортеці, Ровоам призначив у них начальників, побудував в них склади для харчів, олії та вина.
12 Крім того, забезпечив кожне місто великими щитами та списами, зробивши їх неприступними. Отже, нащадки поколінь Юди та Веніяміна залишились з Ровоамом.
13 Що ж до священиків та левітів, то всі ті, що мешкали поміж Ізраїлем, залишивши свої поселення, подались до Ровоама.
14 Левіти, залишаючи пасовиська для худоби та свої наділи спадщини, пішли в Юдею та в Єрусалим, тому що Єровоам та його сини відсторонили їх від святих обов’язків у служінні ГОСПОДУ,
15 оскільки він призначив власних священиків для узвиш, козлів та тельців, яких він понароблював.
16 Услід за левітами приходили люди з усіх ізраїльських племен, котрі були щиро віддані ГОСПОДУ, Богу Ізраїлю. Тож вони приходили, щоб приносити жертви ГОСПОДУ, Богові своїх батьків.
17 Вони зміцнили юдейське царство, три роки підтримували Ровоама, Соломонового сина, адже три перші роки він наслідував Давида та Соломона.
18 Ровоам одружився на Махалат, – дочці Давидового сина Єрімота й Авіхаїл, дочки Еліява, сина Єссея ,
19 Вона народила йому синів: Єуша, Шемарію й Загама.
20 Після неї він взяв Мааху, дочку Авесалома , яка народила йому Авію, Аттая, Зізу та Шеломіта.
21 Ровоам же покохав Мааху, дочку Авесалома, більше, ніж інших своїх дружин та своїх наложниць, – а мав він вісімнадцять жінок і шістдесят наложниць, – тому він був батьком двадцяти восьми синів та шестидесяти дочок.
22 Ровоам призначив Авію, сина Маахи, першим принцом серед своїх братів, оскільки планував зробити його царем, спадкоємцем престола .
23 Ровоам чинив мудро, призначивши своїх синів по всіх округах Юди та Веніяміна, а також в усі міста-твердині, забезпечивши їх продовольством, і підшукав для них чимало жінок.
1 І Ровоам прибув у Єрусалим, і зібрав Юду та Веніаміна, сто вісімдесят тисяч молодців, які здатні вести війну, і почав воювати з Ізраїлем, щоб повернути царство Ровоамові. 2 Та до Самея, Божого чоловіка, було промовлене слово Господнє: 3 Скажи Ровоамові, синові Соломона, і всьому Юді та Веніамінові, проголошуючи: 4 Так говорить Господь: Ви не підете і не воюватимете проти ваших братів! Нехай кожний повернеться до свого дому, бо від Мене сталася ця справа! І вони послухалися Господнього слова, і повернулися, щоб не йти на Єровоама.
5 Ровоам жив у Єрусалимі й збудував міста з мурами в Єдеї. 6 Він збудував Вифлеєм, Етам, Текою, 7 Ветсуру, Сокхота, Одоллам, 8 Ґет, Марісу, Зіф, 9 Адорам, Лахіс, Азику, 10 Сараю, Еалон і Хеврон, що є в племені Юди і Веніаміна, міста з мурами. 11 Він укріпив їх мурами, поставив у них володарів і підготував склади їжі, олію та вино, — 12 у кожному місті, — щити і списи, і дуже сильно укріпив їх. І були в нього Юда і Веніамін.
13 Священики і левіти, які були в усьому Ізраїлі, зібралися до нього з усіх околиць. 14 А левіти залишили поселення їхнього спадку і пішли до Юди в Єрусалим тому, що Єровоам та його сини вигнали їх, щоб вони не служили Господу. 15 Оскільки він поставив собі священиків для високих місць , ідолів, безглуздь і телят, які зробив Єровоам, 16 і вигнав з-поміж племен Ізраїля тих, які віддали своє серце, аби шукати Господа, Бога Ізраїля. Тож вони прийшли в Єрусалим, щоб приносити жертву Господу, Богові їхніх батьків. 17 І вони зміцнили царство Юди, і укріпили Ровоама, сина Соломона, на три роки, бо він ходив шляхами Давида і Соломона три роки.
18 Ровоам узяв собі за жінку Моллат, дочку Єрімута, сина Давида та Аваї, дочку Еліява, сина Єссея, 19 і вона народила йому синів — Яуса, Самарія і Рооллама. 20 Після цього взяв собі Мааху, дочку Авессалома, і та народила йому Авія, Єттія, Зіза і Еммота. 21 І Ровоам полюбив Мааху, дочку Авессалома, понад усіх своїх жінок і своїх наложниць, бо мав вісімнадцять жінок і тридцять наложниць. Тож він породив двадцять вісім синів і шістдесят дочок. 22 Володарем Ровоам настановив Авію, сина Маахи, — проводирем між його братами, оскільки задумав поставити його царем. 23 І він став вищим понад усіх його синів у всіх околицях Юди і Веніаміна, і в укріплених містах, і забезпечив їх у великій кількості різноманітним продовольством, і бажав багато жінок.