Кара за Рехав’амів гріх
1 Так сталося, що коли зміцніло царство Ровоама, й він відчув себе потужним, то він знехтував ГОСПОДНІМ Законом. У результаті весь Ізраїль пішов услід за ним.
2 Але оскільки вони віроломно відступили від ГОСПОДА, то в п’ятому році царювання Ровоама проти Єрусалима виступив єгипетський цар Шішак,
3 з військом , яке налічувало тисячу двісті колісниць та шістдесят тисяч кіннотників, а також безліч озброєних людей, що прийшли з ним із Єгипту: лівійців, суккійців та кушійців.
4 Захопивши укріплені міста, які належали юдеям, вони підступили до Єрусалима.
5 Тоді пророк Шемая прийшов до Ровоама та юдейських можновладців, котрі, рятуючись від Шішака, зібрались у Єрусалимі, і передав їм слова, які сказав ГОСПОДЬ: Ви залишили Мене, тому і Я залишу вас, віддавши в руки Шішака!
6 Тож можновладці Ізраїлю, як і сам цар, упокорились і сказали: ГОСПОДЬ справедливий!
7 Коли ГОСПОДЬ побачив їхнє щире впокорення, то знову було ГОСПОДНЄ слово до Шемаї такого змісту: Оскільки вони впокорились, Я не знищу їх, але незабаром Я дам їм порятунок; Мій гнів не зіллється на Єрусалим через вторгнення Шішака.
8 Проте вони стануть підданими Шішака, аби зрозуміли, що значить служити Мені, й служити земним царствам.
9 Отже, єгипетський цар Шішак вторгся в Єрусалим, і забрав скарби ГОСПОДНЬОГО Храму, а також скарби царського палацу, – загарбав усе, навіть золоті щити, які виготовив Соломон.
10 Тому замість них цар Ровоам виготовив мідні щити. Він передав їх під охорону начальників варти, що охороняли брами царського палацу.
11 Щоразу, коли цар йшов до ГОСПОДНЬОГО Храму, то його охоронці брали ті щити, після чого повертали їх знову в будинок варти палацу.
12 Коли ж Ровоам цілковито упокорився, то ГОСПОДНІЙ гнів відвернувся від нього, так що він не був остаточно знищений, адже і в Юдеї було щось хороше.
13 З часом цар Ровоам закріпився в Єрусалимі й владарював далі. Ровоам мав сорок один рік, коли зійшов на царський престол, і сімнадцять років владарював у Єрусалимі, – у місті, яке ГОСПОДЬ обрав з усіх племен Ізраїлю, аби там перебувало Його Ім’я. А ім’я його матері – аммонійка Наама.
14 Ровоам чинив багато зла через те, що не скеровував свого серця, щоб постійно шукати ГОСПОДА.
15 Всі інші діяння Ровоама, від перших й до останніх, описані у Спогадах Пророка Шемаї та в Літописі Провидця Іддо. Протягом усього часу між Ровоамом та Єровоамом точилась війна.
16 Ровоам спочив зі своїми батьками, й був похований у Місті Давида. Після нього зійшов на престол його син Авія.
1 І сталося, коли утвердилося царство Ровоама, коли він закріпився на престолі , то залишив Господні заповіді, а з ним — і весь Ізраїль. 2 І сталося, на п’ятому році царювання Ровоама проти Єрусалима виступив Сусакім, єгипетський цар, бо вони згрішили перед Господом, 3 з тисячею двомастами колісницями і шістдесятьма тисячами кінноти, а народові, який ішов з ним з Єгипту, лівійців, троґлодійців і ефіопів, не було рахунку. 4 Вони заволоділи укріпленими містами, які були в Юди, і він підійшов до Єрусалима.
5 Пророк Самея прийшов до Ровоама і до володарів Юди, які були зібрані в Єрусалимі через наступ Сусакіма, і сказав їм: Так промовив Господь: Ви покинули Мене, то і Я залишу вас у руці Сусакіма! 6 Тож володарі Ізраїля та цар були засоромлені, і вони сказали: Праведний Господь! 7 Коли ж Господь побачив, що вони покаялися, то було промовлене Господнє слово до Самеї: Вони покаялися, не вигублю їх! Я дам їм ненадовго порятунок, і Мій гнів не виллється проти Єрусалима, 8 бо будуть слугами і пізнають Моє служіння і служіння царства землі.
9 І прийшов Сусакім, цар Єгипту, і взяв скарби, що в домі Господа, і скарби, що в домі царя, — усе забрав. І взяв золоті щити, які зробив Соломон, 10 тож Ровоам зробив замість них мідні щити. Сусакім поставив над ним володарів-супроводжуючих, які охороняли брами царя. 11 І було, коли цар входив до Господнього дому, входили супроводжуючі охоронці й ті, які повертаються назустріч супроводжуючим. 12 А коли він покаявся, то гнів Господа відвернувся від нього, і він не був на вигублення до кінця, бо і в Юди були добрі діла.
13 Ровоам закріпився в Єрусалимі й зацарював. Ровоам мав сорок один рік, коли він зацарював, і вісімнадцять років царював у Єрусалимі, у місті, яке Господь вибрав з усіх племен синів Ізраїля, щоб там назвати Своє Ім’я. А ім’я його матері — Ноомма, амманійка. 14 І він чинив зло, бо не спрямував свого серця, щоб шукати Господа.
15 А решта оповідей про Ровоама, перші й останні, та про його діяльність, ось чи не записані вони в словах пророка Самея і Адда видючого? І всі дні Ровоам воював з Єровоамом. 16 Ровоам помер, і його поховали з його батьками, його поховали в місті Давида, а замість нього зацарював Авія, його син.