Аса побиває своїх ворогів
1 Аса чинив те, що було до вподоби ГОСПОДУ, його Богові.
2 Він зруйнував жертовники чужинців й узвишшя, порозбивав стовпи і повирубував ашери.
3 Аса закликав юдеїв шукати єднання з ГОСПОДОМ, Богом їхніх батьків, дотримуючись Закону і заповідей.
4 З усіх юдейських міст він прибрав узвишшя та кадильні вівтарі, і при ньому був мир у царстві.
5 І побудував в Юдеї міста з твердинями, бо був мир в краю. І не було в нього в ті роки війни, бо ГОСПОДЬ дав йому спокій.
6 Він говорив юдеям: Давайте побудуємо міста, оточимо їх мурами з баштами, брамами та засувами, поки земля наша. Адже ми шукали ГОСПОДА, нашого Бога. Ми шукали Його, і Він дав нам мир навколо. І вони будували, і їм щастило.
7 Було в Аси й військо. З племені Юди налічувалось триста тисяч воїнів, озброєних великими щитами і списами, а з племені Веніяміна – двісті вісімдесят тисяч озброєних малими щитами та луками, – всі вони були хоробрими воїнами.
8 Якось виступив проти них кушієць (ефіоп ) Зерах з військом, яке налічувало один мільйон воїнів і триста військових колісниць. Коли він дійшов до Мареші ,
9 назустріч йому виступив Аса. Військо Аси вишикувалось до бою в долині Цефат неподалік Мареші.
10 Тоді Аса почав волати до ГОСПОДА, свого Бога, говорячи: ГОСПОДИ! Ніхто, крім Тебе, не зможе допомогти в боротьбі між сильним і безсилим. Допоможи нам, ГОСПОДИ, Боже наш, бо ми на Тебе покладаємось, адже саме в Твоє Ім’я ми виступили проти цієї безлічі війська! ГОСПОДИ, Боже наш, нехай смертна людина не здолає Тебе!
11 І ГОСПОДЬ вразив кушійців перед очима Аси та всіх юдеїв, так що кушійці (ефіопляни ) почали втікати.
12 І переслідував їх Аса зі своїм військом аж до Герара . І полягли кушійці, ніхто з них не вцілів, бо були знищені перед ГОСПОДОМ і перед Його військом. Юдеї ж захопили дуже велику здобич.
13 Вони зруйнували всі міста довкола Герара, бо ГОСПОДЬ навів на них страх. Усі ті міста були пограбовані ними, бо в них було багато здобичі.
14 Вони також спустошили намети пастухів, захопивши велику кількість овець і верблюдів, після чого повернулись до Єрусалима.
1 І він чинив те, що добре і правильне перед Господом, його Богом. 2 Він зруйнував жертовники чужинців і високі місця , знищив стовпи і зрубав священні гаї, 3 і сказав Юді шукати Господа, Бога їхніх батьків, чинити закон і заповіді. 4 Він усунув з усіх міст Юди жертовники та ідолів, і мав мир. 5 Міста з мурами були в землі Юди, бо земля мала мир. У ці роки в нього не було війни, бо Господь дав йому спокій. 6 І він сказав Юді: Збудуємо ці міста, зведемо мур, башти, брами і засуви, якими заволодіємо землею, оскільки, як ми шукали Господа, нашого Бога, то і Він шукав нас, дав нам спокій довкола і допоміг нам. 7 І в Аси була армія важкоозброєної піхоти: в землі Юди — триста тисяч, які несли щити і списи, а в землі Веніаміна — двісті п’ятдесят тисяч лучників і стрільців, усі вони — сильні воїни.
8 І проти них виступив Зарей, ефіоп, у силі, з мільйоном війська і трьомастами колісниць, і він прийшов аж до Маріси. 9 Аса вийшов йому назустріч і вишикувався до бою в долині на північ Маріси. 10 І заголосив Аса до Господа, свого Бога, волаючи: Господи, не є неможливим у Тебе спасти як багатьма, так і малою кількістю! Укріпи нас, Господи, Боже наш, бо ми на Тебе поклали надію, і у Твоє Ім’я ми вийшли проти цієї численної безлічі! Господи, Боже наш, хай людина не здолає Тебе!
11 І Господь побив ефіопів перед Юдою, і ефіопи втекли. 12 А Аса і його народ гналися аж до Ґедора, і полягли ефіопи так, що не було в них останку, бо були знищені перед Господом і перед Його армією. І вони захопили велику здобич. 13 Вирубали їхні села довкола Ґедора, бо на них був Господній жах, і пограбували всі їхні міста, бо в них було багато здобичі. 14 І зруйнували намети пастухів, амазонів, і захопили багато овець і верблюдів, і повернулися в Єрусалим.