Аса служить Господеві
1 У той час на Азарію, сина Одеда зійшов ГОСПОДНІЙ Дух,
2 і він вийшов назустріч Асі й сказав йому: Слухайте мене, – ти, Асо, а також ви, нащадки Юди та Веніяміна! ГОСПОДЬ з вами, поки ви перебуваєте з Ним, і якщо шукатимете Його, Він вам відкриється, але, якщо відкинете Його, то і Він залишить вас!
3 Довгий час Ізраїль жив без правдивого Бога, без священиків-наставників і без Закону.
4 Проте, коли він у своїй скруті навертався до ГОСПОДА, Бога Ізраїлю, і почав шукати спілкування з Ним, Він їм відкривався.
5 То був час, коли не мав спокою ні той, хто виходить, ні той, хто входить, адже велика розгубленість охопила всіх мешканців світу.
6 Один народ воював з іншим народом, і місто виступало проти іншого міста, оскільки Бог допускав на них різні нещастя.
7 Але ви будьте мужні і нехай не опускаються ваші руки, тому що ваша праця буде винагороджена!
8 Коли Аса почув ті слова провіщення Азарії, сина Одеда, то він відчув приплив нових духовних сил і знищив усіх огидних ідолів та бовванів з усього Юдейського краю та поселень нащадків Веніяміна, а також з усіх міст, які він захопив на Єфремовому нагір’ї. Він оновив ГОСПОДНІЙ жертовник, який стояв перед ГОСПОДНІМ притвором Храму.
9 Потім зібрав усіх юдеїв, веніямінців, а також тих, котрі прибули й оселились з племен Єфрема, Манассії і Симеона, – адже до нього прилучилась велика кількість ізраїльтян, побачивши, що ГОСПОДЬ, його Бог, є з ним, –
10 всі вони зібрались в Єрусалим третього місяця п’ятнадцятого року царювання Аси.
11 У той день вони принесли жертви для ГОСПОДА зі здобичі, яку припровадили: сімсот тельців і сім тисяч овець.
12 Вони відновили Заповіт, присягнувшись у вірності ГОСПОДУ, Богові своїх батьків, й пообіцяли від усього свого серця і всієї своєї душі,
13 що кожен, – від дитини й до людей похилого віку, чоловік це, чи жінка, – хто лише не поважатиме ГОСПОДА, Бога Ізраїлю, має померти.
14 Вони, голосно вигукуючи, заприсяглися у цьому ГОСПОДУ під радіснізвуки труб і сурем.
15 Усі юдеї особливо були задоволені такою присягою, адже вони присягали від усього свого серця, бажаючи бути вірними Йому. І ГОСПОДЬ їм відкрився тим, що дав їм спокій з усіх сторін.
16 Аса навіть позбавив свою матір Мааху звання матері-цариці за те, що вона поставила статую для Ашери. Аса зрубав її статую, розтрощив і спалив при потоці Кедрон.
17 І хоч узвишшя в Ізраїлі не були зруйновані, проте серце Аси було щирим протягом усього його життя.
18 Він також переніс до Господнього Храму срібний та золотий посуд, – як присвячений дар свого батька, так і свій власний.
19 І не було в Юдеї війни аж до тридцять п’ятого року царювання Аси.
1 Азарія, син Одида, — був на ньому Господній дух, 2 і він вийшов назустріч Асі, усьому племені Юди та Веніаміна, і сказав: Послухайте мене, Асо, усе плем’я Юди та Веніаміна! Господь з вами, коли ви є з Ним, і якщо шукатимете Його, Він дасться знайти вам, якщо ж покинете Його, Він залишить вас! 3 Багато минуло часу в Ізраїлі без правдивого Бога і без священика-наставника, і без закону. 4 Та Він поверне їх до Господа, Бога Ізраїля, і дасться знайти їм. 5 І в той час немає миру тому, хто виходить і входить, бо Господній жах на всіх тих, хто живе в околицях. 6 І народ воюватиме проти народу, і місто проти міста, адже Бог навів на них замішання з усяким смутком. 7 А ви укріпіться, і хай не слабнуть ваші руки, бо є винагорода вашій праці.
8 Коли він почув ці слова і пророцтво пророка Адада, то укріпився і викинув огиди з усієї землі Юди, Веніаміна і з міст, які придбав на горі Єфрема, і обновив Господній жертовник, який був перед Господнім храмом. 9 І зібрав Юду, Веніаміна і прозелітів, які проживали з ним, — з Єфрема, з Манасії й із Симеона, — бо до нього пристали численні з Ізраїля, коли вони побачили, що його Господь Бог є з ним. 10 І зібралися в Єрусалим на третій місяць п’ятнадцятого року царювання Аси. 11 Він приніс у жертву для Господа в той день зі здобичі, яку принесли, сімсот телят і сім тисяч овець. 12 І склав завіт, щоб шукати Господа, Бога їхніх батьків, з усього серця і з усієї душі. 13 І кожний, хто лиш не шукатиме Господа, Бога Ізраїля, загине, — від молодого до старого, від чоловіка до жінки. 14 І вони поклялися в Господі гучним голосом зі звуками труб і рогів. 15 І все плем’я Юди зраділо за клятву, бо з усієї душі поклялися і всім бажанням шукали Його, і дався знайти їм; і Господь дав їм спокій довкола.
16 Аса усунув Мааху, свою матір, щоб не була на служіння Астарті, а ідола порубав і спалив при потоці Кедрон. 17 Лише не знищили висоти, вони ще були в Ізраїлі. Але серце Аси було досконале всі його дні. 18 І він вніс святі речі Давида, свого батька, і святі речі дому Господа Бога: срібло, золото і посуд. 19 І з ним не було війни аж до тридцять п’ятого року царювання Аси.