Боротьба Аси з Башею. Смерть Аси
1 На тридцять шостому році владарювання Аси проти Юдеї виступив ізраїльський цар Бааша, й почав будувати Раму, щоб закрити людям доступ до юдейського царя Аси.
2 Тоді Аса взяв срібло й золото зі скарбниць ГОСПОДНЬОГО Храму та царського палацу, й послав арамійському цареві Бен-Гададу, який мешкав у Дамаску, з такою пропозицією:
3 Давай укладемо договір між мною і між тобою, як був між моїм батьком і твоїм батьком! Ось я посилаю тобі срібло і золото: піди й розірви свій договір з ізраїльським царем Баашею, аби він відступився від мене.
4 Бен-Гадад погодився з пропозицією царя Аси, і послав воєначальників зі своїм військом, і вони виступили проти деяких міст Ізраїлю. Вони спустошили Ійон, Дан, Авел-Маїм та всі запаси в містах Нефталима.
5 Так сталося, що коли Бааша про це дізнався, то перестав будувати Раму, зупинивши свою працю.
6 Тоді цар Аса скликав усіх юдеїв, аби вони винесли з Рами каміння і дерево, які Бааша використовував, і побудував з того Ґіву та Міцпу.
7 У той час прийшов до юдейського царя Аси провидець Ханані, і сказав йому: Оскільки ти понадіявся на арамійського царя, а не довірився ГОСПОДУ, твоєму Богові, через це військо арамійського царя уникнуло твоїх рук!
8 Хіба в кушійців та лівійців не було численного війська, з дуже великою кількістю колісниць і кіннотників? Але тоді, коли ти довірився ГОСПОДУ, то Він видав їх у твої руки!
9 Адже очі ГОСПОДНІ оглядають усю землю, аби підтримувати тих людей, чиє серце цілковито віддане Йому. Нерозсудливо в цій справі ти зробив і тому відтепер будуть у тебе війни!
10 Почувши ці слова Аса розсердився на провидця й кинув його у в’язницю, бо його охопила за це провіщення велика лють. Це був час, коли Аса вже почав пригноблювати людей.
11 Про всю іншу діяльність Аси, від початку й до кінця, описано в Книзі літопису юдейських та ізраїльських царів.
12 На тридцять дев’ятому році свого владарювання Аса занедужав на ноги, і його хвороба ставала все важчою, проте навіть у своїй хворобі він звертався не до ГОСПОДА, а до лікарів.
13 Отже, Аса спочив зі своїми батьками. Він помер на сорок першому році свого царювання,
14 Його поховали у власній гробниці, яку він собі висік у Місті Давида. Тіло Аси поклали на ложі, намащеному усякими пахощами та майстерно приготовленим пахучим миром, і запалили на його честь дуже велике вогнище.
1 А в тридцять восьмому році царювання Аси проти Юди виступив Вааса, цар Ізраїля, і збудував Раму, щоб не дати виходу і входу Асі, цареві Юди. 2 Тоді Аса взяв золото і срібло зі скарбниць Господнього дому і дому царя, і послав до сина Адера, царя Сирії, який жив у Дамаску, переказуючи: 3 Уклади договір між мною і тобою, між моїм батьком і між твоїм батьком! Ось я тобі послав срібло і золото, приходь і прожени від мене Ваасу, царя Ізраїля, і нехай відійде від мене! 4 І син Адера вислухав царя Асу, і послав командирів свого війська проти міст Ізраїля, і побив Іон, Дан, Авелмаїн і всі околиці Нефталима. 5 І сталося, коли Вааса почув про це , то припинив роботи , щоби більше не будувати Раму, і зупинив своє діло. 6 А цар Аса взяв усього Юду, і взяв каміння з Рами та дерево з неї, яким будував Вааса, і ними збудував Ґаваю і Масфу.
7 У той час прийшов до Аси, царя Юди, пророк Ананій, і сказав йому: Коли ти понадіявся на царя Сирії, ти не поклав надії на Господа, твого Бога, через це сирійська армія врятувалася від твоєї руки! 8 Хіба не ефіопи та лівійці були численною, хороброю армією, з дуже великою кількістю кіннотників? Та коли ти понадіявся на Господа, то Він передав їх у твої руки! 9 Адже очі Господа дивляться на всю землю, щоб укріпити кожне серце, яке повністю віддане Йому. Ти нерозумно вчинив у цьому. Відтепер буде з тобою війна! 10 Тоді Аса обурився на пророка і кинув його у в’язницю, бо розлютився за ці слова . І Аса знущався над народом у той час.
11 І ось слова Аси, перші та останні, записані в книзі царів Юди й Ізраїля. 12 На тридцять дев’ятому році свого царювання Аса захворів на ноги, аж доки дуже не розхворівся. Та у своїй хворобі він не шукав Господа, але лікарів. 13 І Аса заснув зі своїми батьками, і помер на тридцять дев’ятому році свого царювання, 14 і поховали його в гробниці, яку викопав собі в місті Давида, поклали його на ліжку, наповнили пахощами і різновидами пахучого мира, і зробили йому дуже великий похорон.