Цар Йосафат
1 Після Аси на царський престол зійшов його син Йосафат, й почав укріпляти свої позиції щодо Ізраїлю.
2 Він розмістив свої війська в усіх містах-твердинях Юдеї, призначивши спеціальні загони не лише в юдейських містах, а і в містах Єфрема, захоплених його батьком Асою.
3 І ГОСПОДЬ був з Йосафатом, бо він ходив першими шляхами свого батька Давида і не звертався до Ваалів,
4 а звертався до Бога свого батька, і ходив в Його заповідях, а не згідно з ділами Ізраїлю.
5 Тому й ГОСПОДЬ зміцнив царську владу в його руках; усі юдеї приносили дари Йосафатові, так що він став дуже багатим і славетним.
6 Своє серце він присвятив тому, щоб не ухилятись від ГОСПОДНІХ шляхів, і далі усував узвишшя та ашери в Юдеї.
7 На третій рік свого владарювання він послав своїх можновладців: Бен-Хаїла, Овадію, Захарію, Натанаїла і Міхея, щоб вони навчали людей в юдейських містах.
8 А з ними були й левіти: Шемая, Нетанія, Зевадія, Асаїл, Шемірамот, Йонатан, Адонія і Товія, а з ними священики Елішама та Єгорам.
9 Таким чином вони навчали в Юдеї, маючи при собі Книгу ГОСПОДНЬОГО Закону. Отже, навчаючи народ, вони обійшли всі юдейські міста.
10 ГОСПОДНІЙ страх був на всіх навколишніх царствах Юдеї, й вони не сміли воювати з Йосафатом.
11 Цареві Йосафату приносили дари сріблом і филистимці; навіть аравійці приводили йому, як данину , сім тисяч сімсот баранів, та сім тисяч сімсот козлів.
12 Тож Йосафат ставав усе потужнішим. Він збудував в Юдеї фортеці та міста-склади для запасів харчів.
13 Він мав величезні запаси в усіх юдейських містах, а в Єрусалимі ще й потужний загін війська хоробрих воїнів.
14 А ось їхній список за їхніми батьківськими домами: від Юдиного племені командирами над тисячними загонами були: Адна, на чолі трьохсот тисяч хоробрих воїнів;
15 поруч з ним командир Єгоханан, на чолі двохсот вісімдесяти тисяч;
16 поруч з ним Амасія, син Зіхрі – командир-доброволець в служінні ГОСПОДУ на чолі двохсот тисяч хоробрих воїнів.
17 Від Веніямінового племені хоробрий воїн Еліяда, на чолі двохсот тисяч воїнів, озброєних луками та щитами.
18 А поруч з ним – Єгозавад, очоливши сто вісімдесят тисяч озброєних воїнів.
19 Усі вони були на царській службі, окрім тих, котрих цар розмістив у містах-твердинях по всій Юдеї.
1 Замість нього царем став Йосафат, його син, і закріпився Йосафат над Ізраїлем. 2 І розмістив військо в усіх укріплених містах Юди, і поставив володарів в усіх містах Юди і в містах Єфрема, які забрав Аса, його батько. 3 І Господь був з Йосафатом, бо ходив первісними дорогами свого батька і не шукав ідолів, 4 але шукав Господа, Бога свого батька, і ходив у заповідях свого батька, а не за ділами Ізраїля. 5 І Господь сприяв царству в його руці, і увесь Юда дав дари Йосафатові, — було в нього багатство і велика слава. 6 Його серце піднялося по Господній дорозі, і він ще вигубив високі місця і священні гаї із землі Юди.
7 У третьому році свого царювання він послав своїх володарів і сильних синів: Авдія, Захарію, Натанаїла і Міхея навчати в містах Юди, 8 і з ними левітів: Самуя, Натанія, Завдія, Асіїл, Семірамот, Йонатан, Адонія і Товія — левіти, і з ними священиків Елісаму і Йорама, 9 і вони навчали в племені Юди, і з ними була книга Господнього закону. І вони пройшли міста Юди, і навчали народ. 10 Господній жах був на всіх царствах землі, що довкола Юди, і вони не воювали проти Йосафата. 11 І принесли Йосафатові дари від филистимців, срібло і дари, а аравійці принесли йому сім тисяч сімсот баранів з овець. 12 Йосафат усе йшов угору аж до висоти і збудував поселення в Юдеї і сильні міста. 13 І в нього, в Юдеї, було багато діл і військових мужів, міцних силою в Єрусалимі. 14 Це їхня кількість за їхніми родинами по батьківській лінії: в Юди тисячники — володар Една і з ним сини сильні військові — триста тисяч. 15 Після нього — володар Йоанан, і з ним — двісті вісімдесят тисяч. 16 Після нього — Амасія, син Захрія, який виявляв ревність за Господом, і з ним — двісті тисяч сильних військових. 17 А з Веніаміна — Еліяда, сильний військовий, і з ним — стрільці та лучники — двісті тисяч. 18 І з ним — Йозавад, і з ним — сто вісімдесят тисяч спроможних до війни. 19 Це слуги царя, за винятком тих, яких цар поставив в сильних містах в усій Юдеї.