Йосафат настановляє суддів
1 Коли юдейський цар Йосафат, з миром повернувся в свій палац у Єрусалимі,
2 назустріч йому вийшов провидець Єгу, син Ханані, й сказав цареві Йосафату: Хіба можна допомагати нечестивцю і по-дружньому ставитись до тих, котрі ненавидять ГОСПОДА? Через це над тобою тяжіє ГОСПОДНІЙ гнів.
3 Однак за тобою лічаться і добрі справи, адже ти знищив у краю ашери і присвятив себе служінню Богові...
4 Тож хоча Йосафат мешкав у Єрусалимі, він знову почав з’являтись серед людей, починаючи з Беер-Шеви і аж до Єфремового нагір’я, навертаючи їх до ГОСПОДА, Бога їхніх батьків.
5 Він у всіх поселеннях країни, і особливо в юдейських містах-твердинях, призначив суддів.
6 Він говорив суддям: Завжди добре обмірковуйте, що ви чините, адже ви звершуєте судочинство не заради людей, а задля ГОСПОДА, і коли виносите вирок, Він присутній!
7 Тож нехай вас завжди огортає ГОСПОДНІЙ страх; звершуючи судочинство, будьте особливо пильними, оскільки в ГОСПОДА, нашого Бога, не може бути несправедливості й упередженості щодо особи, ані підкупу!
8 Так само і в Єрусалимі Йосафат настановив декого з-посеред левітів, священиків і глав племен Ізраїлю, аби судили ГОСПОДНІМ судом, вирішуючи суперечки та позови мешканців Єрусалима.
9 Він дав їм таку настанову: Ви маєте діяти в ГОСПОДНЬОМУ страсі, справедливо й зі щирим серцем.
10 Яка би спірна справа чи позов до вас не надходили від ваших братів, котрі мешкають у своїх містах, – чи це справа щодо кровопролиття, чи стосовно порушення Закону, Заповіді, якоїсь постанови чи обряду, – завжди їх застерігайте, аби вони не грішили перед ГОСПОДОМ, і щоб Його гнів не впав на вас і на ваших братів. Діючи так, ви не учините гріха.
11 А ось первосвященик Амарія буде головним серед вас у кожній ГОСПОДНІЙ справі, а також і Зевадія, син Їзмаїла, глава Юдиного племені, буде головним відносно царських справ. Писарі-левіти будуть до ваших послуг. Будьте мужні й чесні, а ГОСПОДЬ завжди буде з добрим і справедливим !
1 Йосафат, цар Юди, у мирі повернувся до свого дому, в Єрусалим. 2 А йому назустріч вийшов Ію, син Ананія, пророк, і сказав йому: Царю Йосафате, чи ти допомагаєш грішному, чи дружиш з тим, кого ненавидить Господь? Через це на тобі був гнів від Господа. 3 Але в тобі знайшлися добрі діла, бо ти знищив священні гаї із землі Юди і спрямував своє серце, щоб шукати Господа.
4 І Йосафат поселився в Єрусалимі, і знову вийшов до людей з Вирсавії аж до гори Єфрема, і повернув їх до Господа, Бога їхніх батьків. 5 І він поставив суддів в усіх укріплених містах Юди, у кожному місті, 6 і сказав суддям: Глядіть, що ви робите, бо не для людини ви звершуєте суд, але для Господа, і з вами слова суду! 7 Тепер же нехай на вас буде Господній страх, пильнуйте і звершуйте суд , бо немає в Господа, нашого Бога, беззаконня, щоб зважати на обличчя, чи брати хабарі!
8 Але і в Єрусалимі Йосафат поставив священиків, левітів і патріархів Ізраїля на Господній суд і щоб судити тих, хто живе в Єрусалимі. 9 Він наказав їм, наставляючи: Так чинитимете в Господньому страху, у правді та від усього серця. 10 Кожна людина з ваших братів, котрі живуть в їхніх містах, яка прийде до вас і принесе судову справу стосовно кровопролиття, стосовно припису і заповіді, або постанову чи судове рішення, і ви вирішуватимете для них, і вони не грішитимуть Господу, і не буде гніву на вас і на ваших братах. Так чинитимете, і не грішитимете! 11 І ось священик, володар Амарія, над вами на всяке Господнє слово і Завдій, син Ізмаїла, володар над домом Юди, на всяке слово царя, писарі й левіти перед вами. Кріпіться і чиніть, і Господь буде з добрим!