Цар Ахазія
1 Замість Єгорама мешканці Єрусалима настановили царем його наймолодшого сина Ахазію, адже всіх старших синів знищила орда, що вторглась з арабами до табору. Отже, царем став Ахазія, син юдейського царя Єгорама.
2 Ахазія мав двадцять два роки, коли зійшов на царський престол, і один рік владарював у Єрусалимі. Ім’я його матері було Аталія, дочка Омрі.
3 Він також пішов дорогою родини Ахава, оскільки його матір була йому порадницею, щодо нечестивих дій, які він чинив.
4 А робив він те, що було не до вподоби ГОСПОДУ, як і родина Ахава, бо вони були йому порадниками після смерті його батька, що й погубило його.
5 Напучуваний їхніми порадами, він разом з ізраїльським царем Єгорамом , сином Ахава, взяв участь у війні проти арамійського царя Хазаїла під Рамотом Гілеадським. Там арамійці поранили Єгорама.
6 Він повернувся до Єзреела, аби лікуватися від ран, які йому завдали в Рамоті, коли він воював з арамійським царем Хазаїлом. Щоб відвідати хворого ізраїльського царя Єгорама, сина Ахава, в Єзреел відправився юдейський цар Ахазія.
7 Це було Божим провидінням, що Ахазія пішов до Єгорама, аби там загинути. Коли він прибув до Єгорама, то вони разом вийшли назустріч до Єгу, сина Німші, якого ГОСПОДЬ помазав, щоб знищити рід Ахава.
8 Так сталося, що коли Єгу йшов, щоб здійснити вирок над домом Ахава, то натрапив на юдейських можновладців і братів Ахазії, котрі урядували разом з Ахазією, і знищив їх.
9 Він шукав також і Ахазію; його схопили, коли він ховався в Самарії, привели його до Єгу, і стратили. Його урочисто поховали, оскільки говорили: він усе ж таки нащадок Йосафата, котрий усім серцем служив ГОСПОДУ. Таким чином в родині Ахазії не залишилось нікого , хто мав би право на царську владу.
Цар Йоаш
10 Коли матір Ахазії, Аталія, дізналась, що її син загинув, то повстала й знищила всіх царських нащадків у Юдеї.
11 Але, дочка царя Єгорама, Єгосават забрала Йоаша, сина Ахазії, потаємно викравши його з-посеред царських синів, приречених на смерть, і сховала його разом з його нянькою в спальній кімнаті. Тож Єгосават, сестра страченого царя Ахазії, вона ж дочка царя Єгорама й дружина священика Єгояди, врятувала Йоаша від Аталії, – і та його не вбила.
12 Шість років Йоаш був під її наглядом, захований у Божому Храмі, в той час як Аталія владарювала над країною.
1 Мешканці Єрусалима настановили царем Охозію, його найменшого сина, замість нього, бо всіх старших убила банда грабіжників, яка напала на них, — аравійці та алімазони. І зацарював Охозія, син Йорама, царя Юди. 2 Охозія зацарював, бувши двадцятилітнім, і один рік царював у Єрусалимі. А ім’я його матері — Ґотолія, дочка Амврія. 3 Він пішов дорогою дому Ахава, бо його матір була порадницею на гріх. 4 І він чинив зло перед Господом, як і дім Ахава, бо вони були йому радниками після смерті його батька, — йому на загибель. 5 І він пішов за їхніми порадами, і пішов з Йорамом, сином Ахава, війною проти Азаїла, царя Сирії, на Раму ґалаадську. І стрільці поранили Йорама. 6 Йорам повернувся до Єзраела, щоб лікуватися від ран, які йому завдали сирійці в Рамі, коли він воював з Азаїлом, царем Сирії. До Єзраела побачитися з Йорамом, сином Ахава, прийшов Охозія, син Йорама, царя Юди, бо той хворів.
7 І від Бога найшло знищення на Охозію, коли він прийшов до Йорама. Коли він прийшов, то Йорам виступив з ним на Ію, сина Намессія, Господнього помазаника проти дому Ахава. 8 І сталося, коли Ія помстився на домі Ахава, то натрапив на володарів Юди і братів Охозії, які услугували Охозії, і повбивав їх. 9 Він наказав знайти Охозію, і його схопили, коли він лікувався в Самарії, і привели його до Ії, і той убив його. Його поховали, бо сказали, що він — син Йосафата, який шукав Господа всім своїм серцем. Та в домі Охозії не було нікого , щоб закріпити владу над царством.
10 Коли Ґотолія, матір Охозії, побачила, що помер її син, піднялася і вигубила всіх царських нащадків у домі Юди. 11 Та Йосавет, дочка царя, взяла Йоаса, сина Охозії, і викрала його з-посеред синів царя, яких убивали, і його та його годувальницю розмістила в прихованій кімнатці. Тож заховала його Йосавет, дочка царя Йорама, сестра Охозії, жінка священика Йодая, — заховала його від Ґотолії, і вона не вбила його. 12 Він був з нею шість років, захований у Божому домі, а Ґотолія зацарювала над землею.