Соломонів храм Господній
1 Соломон почав будувати ГОСПОДНІЙ Храм в Єрусалимі на горі Морія, де ГОСПОДЬ з’явився його батькові Давидові, – на місці, яке Давид призначив, – на току євусейця Орни.
2 А розпочав він будівництво в другому місяці четвертого року свого царювання .
3 А ось розміри фундаменту, за якими Соломон будував Божий Храм: довжина – шістдесят ліктів, за розміром ліктя старої системи, а ширина – двадцять ліктів.
4 Довжина притвору спереду Храму булаза шириною Храму, тобто двадцять ліктів; так само й заввишки він мав двадцять ліктів . Соломон покрив його зсередини чистим золотом.
5 Великий зал Храму (Святе) Соломон облицював кипарисовими дошками, покрив його стіни чистим золотом, вирізьбивши на них пальми та ланцюжки.
6 Він прикрасив Храм коштовним камінням і золотом – золотом із Парваїму.
7 У тому залі золотом були покриті балки, пороги, стіни і двері; на стінах же були вирізьблені херувими.
8 Соломон також побудував зал Святого Святих. Його довжина відповідала ширині храмової будівлі, тобто двадцять ліктів; завширшки він мав також двадцять ліктів. Соломон покрив його стіни чистим золотом, на що пішло шістсот талантів.
9 На кожен золотий цвях пішло п’ятдесят шеклів золота . Горішні світлиці також покрив золотом.
10 У Святому Святих Соломон поставив два вирізьблених херувими, яких також покрив золотом.
11 Обидва крила херувимів були завдовжки двадцять ліктів, одне крило завдовжки п’ять ліктів доторкалося стіни Храму, а друге крило, також п’ять ліктів, доторкалося до крила другого херувима.
12 Так само одне крило другого херувима завдовжки п’ять ліктів торкалося другої стіни Храму, а друге крило у п’ять ліктів торкалося до крила іншого херувима.
13 Таким чином у загальному крила обох херувимів були розпростерті на двадцять ліктів. Самі херувими стояли на своїх ногах, з обличчями, повернутими до входу в Храм.
14 Соломон зробив також завісу з блакитного пурпуру, багряниці, кармазину та вісону, зобразивши на ній херувимів.
15 Перед Храмом Соломон спорудив дві колони, заввишки тридцять п’ять ліктів; зверху кожної колони була капітель, заввишки п’ять ліктів.
16 Зверху навколо кожної колони він закріпив ланцюжки, а на ланцюжки причепив сто гранатових яблук.
17 Ці колони Соломон поставив перед входом у Храм, – одну з правого боку, а другу з лівого. Тій колоні, що була праворуч, він дав ім’я Яхін, а тій, що ліворуч, було ім’я Боаз.
1 Соломон почав будувати Господній дім в Єрусалимі на горі Гаморія, де Господь з’явився Давидові, його батькові, на місці, яке Давид підготував на току Орни, євусейця. 2 І він почав будувати в другому місяці на четвертий рік свого царювання. 3 Соломон почав будувати Божий дім таким чином: довжина (в ліктях первинного розміру) — шістдесят ліктів, а ширина — двадцять ліктів. 4 А перед входом дому — притвор (по ширині дому), довжина — двадцять ліктів, а висота — сто двадцять ліктів. Він покрив його зсередини чистим золотом. 5 А великий дім він обклав кедровими дошками, покрив чистим золотом і вирізьбив на ньому пальми та ланцюжки. 6 І прикрасив дім цінними породами каменю на славу і золотом із золота, що з Фаруаїма. 7 Він покрив дім, стіни, брами, дах і двері золотом, а на стінах вирізьбив херувимів.
8 Він зробив дім Святого святих, довжина його по ширині будівлі — двадцять ліктів, і ширина — двадцять ліктів, і покрив його чистим золотом, як на херувимах, — на шістсот талантів. 9 Вага цвяхів, вага одного — п’ятдесят сиклів золота. Верхню кімнату покрив золотом.
10 І зробив в домі Святого святих два херувими, виріб з дерева, і покрив їх золотом. 11 І крила херувимів: довжина — двадцять ліктів, і одне крило — п’ять ліктів, що доторкається до стіни дому, і друге крило — п’ять ліктів, що доторкається до крила другого херувима. 12 І крило іншого херувима — п’ять ліктів, що доторкається до стіни дому, і друге крило — п’ять ліктів, що доторкається до крила другого херувима. 13 Тож крила херувимів розпростерті на двадцять ліктів. Вони стоять на своїх ногах, а їхні обличчя повернені до дому. 14 Із синього полотна, багряниці, кармазину та вісону він зробив завісу, і виткав на ній херувимів.
15 Перед домом він зробив два стовпи — тридцять п’ять ліктів висотою, а їх капітелі — п’ять ліктів. 16 Зробив ланцюги в давірі й встановив на капітелях стовпів, і зробив сто гранатових яблук, і прикріпив на ланцюжках. 17 Стовпи він встановив перед входом у храм, один справа і один зліва. Тому, який справа, він дав ім’я Випрямлення, а тому, який зліва — ім’я Сила.