1 Соломон спорудив і мідний жертовник завдовжки двадцять ліктів, завширшки двадцять ліктів і десять ліктів заввишки.
2 Він литтям виготовив з міді кругле море, діаметром у десять ліктів від одного краю до другого краю і заввишки п’ять ліктів; його окружність довкола становила тридцять ліктів.
3 Нижче отвору море прикрашали зображення волів – по десять на кожен лікоть. Такі зображення були на всій стінці моря довкола. Воли були розташовані в два ряди й відлиті разом з морем як одне ціле .
4 Море стояло на дванадцяти волах, – три були обернені головами на північ, три обернені на захід, три звернені на південь, і три – на схід; зверху на них спиралось море, а їхні тулуби під морем були обернені до середини.
5 Товщина стінок моря була на долоню, а його край, подібний до обідка чаші, виглядав, наче квітка лілеї. Вміщало море три тисячі батів води** .
6 Соломон зробив також десять умивальниць, розмістивши п’ять з правого боку Храму , і п’ять – з лівого, для миття в них жертв, призначених на всепалення. А в морі священики здійснювали ритуальне обмивання.
7 Він зробив і десять золотих світильників, за встановленим приписом, і поставив їх у Храмі, – п’ять з правого боку, а п’ять – з лівого.
8 Потім Соломон виготовив десять золотих столів, які також поставив у Храмі, – по п’ять з правого і з лівого боків; зробив також і сто золотих чаш.
9 Далі влаштував для священиків двір, а також великий двір, з вхідними дверима знадвору; ті двері він покрив міддю.
10 Море встановив навпроти південно-східного рогу Храму .
11 Хірам виготовив казани, лопатки та чаші-кропильниці. Отже, Хірам завершив усю працю, яку мав зробити для царя Соломона в Божому Храмі, зокрема:
12 дві колони, дві округлі капітелі зверху колон, два мідні мережива, що оперізували окружність двох капітелей, зверху колон;
13 чотириста гранатових яблук для двох мережив, – по два ряди гранатових яблук на кожному мереживі, – що покривало окружність двох капітелей зверху колон.
14 Зробив він також підставки, і виготовив умивальниці на ті підставки;
15 одне море, і під ним дванадцять волів;
16 казани, лопатки і виделки з усім необхідним посудом. Усе це зробив Хірам-Аві цареві Соломону для ГОСПОДНЬОГО Храму з відполірованої міді.
17 Цар розпорядився, аби все відливали в глинистому ґрунті Йорданської Долини між Суккотом і Цередою.
18 Соломон виготовив різного посуду (начиння ) дуже велику кількість, оскільки міді ніхто не важив;
19 Соломон також зробив увесь посуд та приладдя для Божого Храму, зокрема: золотий жертовник та столи, на яких покладали Виставні хліби;
20 світильники і до них лампадки зі щирого золота, щоб їх запалювати за приписом перед Святим Святих, як і
21 квіти, лампи та щипці, – все зі щирого золота;
22 ножі, чаші-кропильниці, чашечки-попільнички й кадильниці – все зі щирого золота; двері до Храму та внутрішні двері у Святе Святих, а також двері до головного залу Храму (Святого ) – все зі золота.
1 Соломон зробив мідний жертовник — двадцять ліктів довжиною, двадцять ліктів шириною і десять ліктів висотою. 2 Він зробив лите море розміром в десять ліктів, з губою довкола, у п’ять ліктів висотою, а обвід — тридцять ліктів. 3 Під ним — подоба телят, довкола оточують його, десять ліктів оточують умивальника довкола. Вони вилили два види телят, при їх виливанні, 4 коли зробили його — дванадцять телят. Три, які дивилися на північ, і три, які дивилися на захід, три, які дивилися на південь, і три, які дивилися на схід, а зверху на них — море, задні ж їхні частини були повернені до середини. 5 І його товщина в долоню, його край — як край чаші, — вилита, наче стебло лілеї. Воно вміщало три тисячі мір. І він завершив. 6 Він зробив десять умивальників, і поставив п’ять справа і п’ять — зліва, щоб мити в них діла всепалень і очистити в них. А море, щоб в ньому милися священики.
7 Він зробив десять золотих світильників за їхнім судом і встановив у храмі, п’ять справа і п’ять зліва. 8 І зробив десять столів, і поставив в храмі, п’ять справа і п’ять зліва. І зробив сто золотих посудин. 9 І зробив двір священиків, великий двір, двері двору і їхні вікна, обкладені міддю. 10 І поставив море в куті дому справа так, наче напроти до сходу.
11 Хірам зробив вилки, кадильниці й вогнище жертовника та весь його посуд. І закінчив Хірам робити всю працю, яку зробив для царя Соломона в Божому домі, 12 два стовпи і на них різьблені два вироби на капітелях стовпів, і дві мережі, щоб покрити верхи робіт, які є на капітелях стовпів, 13 і чотириста золотих дзвіночків для двох мереж, і в одній мережі два ряди гранатових яблук, щоб покрити два різьблених вироби, які є над стовпами. 14 І зробив десять мехонотів , і зробив умивальниці на мехонотах, 15 одне море і дванадцять телят під ним, 16 умивальники для ніг, відра, вилки, м’ясні гаки і весь їхній посуд, який зробив Хірам із чистої міді та доставив цареві Соломонові до Господнього дому. 17 Цар вилив їх в околиці Йордану, у глиняній землі, у домі Сокхота — між ним і Сідатом. 18 І Соломон зробив увесь цей посуд — дуже багато, бо не було ваги міді.
19 І Соломон зробив увесь посуд Господнього дому, золотий жертовник і столи (на них — хліби покладання), 20 світильники і лампадки для освітлення, згідно з визначенням і спереду давіра — із чистого золота, 21 і їхні щипці, їхні світильники, посуд, кадильниці й вогнища із чистого золота. 22 І внутрішні золоті двері дому для Святого святих, для дверей дому храму.