Інші Соломонові діла
1 Минуло двадцять років, упродовж яких Соломон будував ГОСПОДНІЙ Храм і власний палац,
2 а також відбудовував міста, які передав Соломонові Хірам. Відбудувавши їх, Соломон поселив там ізраїльтян.
3 Після того сталося так, що Соломон виступив проти Хамат-Цови, й завоював її.
4 Він також відбудував Тадмор у пустелі та всі міста зі зерносховищами, що побудовані в Хаматі.
5 Соломон розбудував і Верхній Бет-Хорон та Нижній Бет-Хорон, перетворивши їх на міста-фортеці з брамами та засувами,
6 а також Баалат, й усі інші міста зі зерносховищами, які належали Соломонові; всі міста для колісниць і міста для кінноти. Все, що лише Соломон бажав побудувати в Єрусалимі, в Лівані та в усьому краю свого владарювання, він здійснив.
7 Всі мешканці краю, котрі не походили від ізраїльтян, а саме: хеттейці, аморейці, періззейці, гіввійці та євусейці, –
8 нащадки людей, котрі залишилися в країні та яких ізраїльтяни не знищили під час завоювання Ханаану , то всіх їх Соломон призначив виконувати примусову роботу аж до сьогодні.
9 Проте жодного ізраїльтянина Соломон не залучив до підневільної (примусової ) праці, а вони були, переважно військовими людьми та його особистими охоронцями, і начальниками над його колісницями, а також його кіннотниками.
10 Деякі ізраїльтяни були найвищими урядниками, яких мав цар Соломон у кількості двісті п’ятдесят чоловік, котрі правили народом...
11 Соломон переселив дочку фараона з Міста Давида в палац, який він для неї збудував, розмірковуючи так: Моя дружина не повинна мешкати в палаці царя Ізраїлю, Давида, адже він святий, оскільки туди вносився ГОСПОДНІЙ Ковчег.
12 З того часу Соломон почав приносити для ГОСПОДА всепалення на ГОСПОДНЬОМУ жертовнику, який він спорудив перед притвором Храму,
13 як належало робити кожного дня, згідно зі заповідями Мойсея, а також щосуботи, в новомісяччя і на три щорічні свята: на Свято Опрісноків, на Свято Тижнів (Седмиць ) і на Свято Наметів (Кучок ).
14 Дотримуючись приписів свого батька Давида, Соломон встановив порядок почергового служіння священиків, а також почерговість (зміни ) служіння левітів, аби вони за своїм призначенням співали гімни хвали та прислуговували священикам, як приписувалось на кожен день. Він поставив і вартових біля дверей та брам, згідно з їхньою почерговістю, як заповів Божий чоловік Давид.
15 Наказ царя щодо священиків і левітів, а також стосовно інших справ і, зокрема, відповідальних за скарбницю, вони не порушували.
16 Так само ретельно виконувались всі праці щодо ГОСПОДНЬОГО Храму, починаючи зі закладення підвалин і до його закінчення. Отже, вся праця щодо будівництва ГОСПОДНЬОГО Храму цілковито була завершена.
17 Якось Соломон вирушив до Еціон-Ґевера й до Елату , що на узбережжі Червоного моря в Едомському краю.
18 А Хірам прислав йому через своїх слуг кораблі разом із людьми, обізнаними з морем; вони вирушили разом зі слугами Соломона до Офіру, звідки взяли чотириста п’ятдесят талантів золота, яке привезли цареві Соломону.
1 І сталося після двадцяти років, упродовж яких Соломон збудував Господній дім і свій дім, 2 і міста, які Хірам дав Соломонові, збудував їх Соломон і поселив там синів Ізраїля.
3 І Соломон прийшов до Емату Сови, і укріпив його. 4 І збудував Тедмор у пустелі й усі сильні міста, які збудував в Іматі. 5 І збудував Горішній Веторон і Долішній Веторон, сильні міста, мури, брами і замки, 6 і Ваалат, і всі сильні міста, які були в Соломона, і всі міста колісниць, міста коней і те, чого прагнув Соломон за бажанням збудувати в Єрусалимі, у Лівані та в усьому своєму царстві. 7 Весь народ, котрий залишився з хетів, аморейців, ферезейців, евейців і євусейців, які не з Ізраїля, 8 котрі були із синів тих, хто залишився з ними в землі, яких сини Ізраїля не вигубили, то Соломон привів їх як данників — аж до цього дня. 9 А синів Ізраїля Соломон не зробив рабами у своєму царстві, бо вони — військові люди, володарі й сильні, начальники над колісницями і вершниками. 10 Вони — начальники варти царя Соломона: двісті п’ятдесят наглядачів над народом.
11 І дочку фараона Соломон привів з міста Давида в дім, який збудував для неї, бо сказав: Моя жінка не житиме в місті Давида, царя Ізраїля, адже місце , куди прибув Господній ковчег, є святим.
12 Тоді Соломон приніс для Господа всепалення на жертовнику, який збудував перед храмом, 13 щоб за визначеною кількістю на кожний день (за заповідями Мойсея) приносити жертви по суботах, при настанні нового місяця та у свята — три рази на рік: на свято опрісноків, на свято тижнів і на свято шатер. 14 Він встановив за присудом Давида поділи священикам за їхнім служінням, і левітам на їхніх постах, щоби заносити хвалу і служити перед священиками за визначеною кількістю на кожний день, і сторожів на вході за їхніми поділами, за дверима і дверима, бо такі накази Давида, Божого чоловіка. 15 Вони не переступили наказів царя про священиків і левітів стосовно жодної справи і щодо скарбів.
16 І з того дня, коли покладено основу, аж доки Соломон не закінчив Господній дім, усяку працю привели в порядок.
17 Тоді Соломон вирушив до Ґазіонґавера і до Елата, що біля берега моря, у землі Ідумеї. 18 А Хірам через своїх рабів послав кораблі та рабів, які знали море, і вони вирушили з рабами Соломона до Софіра, взяли звідти чотириста п’ятдесят талантів золота і прибули до царя Соломона.