Цар Ахаз
1 Ахаз, син Йотама, став царем в Юдеї на сімнадцятий рік царювання в Ізраїлі Пекаха, сина Ремалії.
2 Ахаз мав двадцять років, коли він став царем, і владарював у Єрусалимі шістнадцять років. Але його вчинки не були правильними перед ГОСПОДОМ, його Богом, як у Давида, його прабатька.
3 Він пішов дорогою ізраїльських царів, і навіть свого сина провів через вогонь , за прикладом гидот народів, яких ГОСПОДЬ прогнав заради ізраїльтян.
4 Він приносив жертви й кадив на узвишшях та пагорбах, а також під усяким розлогим деревом.
5 Якось арамійський цар Рецін та ізраїльський цар Пеках, син Ремалії, виступили воювати проти Єрусалима. І взяли в облогу Ахаза, та не могли здолати його .
6 Якраз у той час арамійський цар Рецін повернув арамійцям Елат, прогнавши з Елата юдеїв. І прийшли в Елат едомці, і живуть там до сьогодні.
7 Тоді Ахаз направив до ассирійського царя Тіглатпелесара послів з проханням: Я – твій раб і твій син! Тож негайно прийди й визволи мене з рук арамійського царя і з рук царя Ізраїлю, які повстали проти мене!
8 Ахаз при цьому зібрав усе срібло й золото, що знаходилось у ГОСПОДНЬОМУ Храмі та в скарбницях царського палацу, і послав дарунок ассирійському цареві.
9 Тож ассирійський цар прислухався до його прохання, – ассирійський цар виступив проти Дамаска, захопив його й запровадив мешканців міста у Кір, а Реціна вбив.
10 Цар Ахаз вирушив назустріч ассирійському цареві Тіглатпелесару до Дамаска. Побачивши в Дамаску жертовник, цар Ахаз послав священикові Урії зразок того жертовника, а також креслення його побудови.
11 Тож священик Урія спорудив жертовник у відповідності з кресленням, яке цар Ахаз прислав із Дамаска. Священик Урія все скінчив ще до того, як цар Ахаз повернувся із Дамаска.
12 Повернувшись із Дамаска, цар оглянув жертовник; потім цар підійшов до жертовника і приніс на ньому жертви.
13 Він спалив на ньому свою жертву всепалення, а також свою хлібну жертву; цар звершив і жертву возливання, після чого покропив жертовник кров’ю своїх мирних жертв .
14 Мідний жертовник, що стояв перед ГОСПОДОМ у центрі, він відсунув у бік відносно входу в Храм; цар поставив його з північного боку нового жертовника, аби він не стояв між новим жертовником і ГОСПОДНІМ Храмом.
15 Цар Ахаз дав особливу вказівку священикові, наказуючи: На цьому великому жертовнику спалюй ранішню жертву всепалення і вечірню хлібну жертву, а також усепалення царя та його хлібну жертву й жертви всепалення всього народу краю, їхні хлібні жертви та їхні жертви возливання; будеш його кропити кров’ю усяких жертв всепалення і кропитимеш його кров’ю всяких інших жертв. А щодо мідного жертовника, то я подумаю, що з ним робити.
16 Священик Урія зробив усе так, як йому наказав цар Ахаз.
17 Далі цар Ахаз позрізав обідки з підставок, познімав з них умивальниці; зняв ємність-море з мідних волів, які були під ним, і поставив його на кам’яній долівці.
18 Задля ассирійського царя критий суботній перехід, що був збудований при ГОСПОДНЬОМУ Храмі, а також зовнішній царський вхід, Ахаз усунув.
19 Усі інші оповіді про Ахаза, та про його діяльність записані в Книзі літопису юдейських царів.
20 І спочив Ахаз зі своїми батьками, й був похований біля своїх прабатьків у Місті Давида, а замість нього на царський престол зійшов його син Єзекія.
1 У сімнадцятому році Факея, сина Ромелія, зацарював Ахаз, син Йоатама, царя Юди. 2 Ахаз був двадцятилітнього віку, коли він зацарював, і царював шістнадцять років у Єрусалимі. І він не робив того, що правильне в очах Господа, його Бога, як Давид, його батько. 3 Він пішов дорогою Єровоама, сина Навата, царя Ізраїля, і свого сина провів через вогонь — за огидливими вчинками народів, яких Господь вигубив з-перед синів Ізраїля. 4 Він приносив жертви і кадив ладаном на високих місцях , на пагорбах і під усяким розлогим деревом.
5 Тоді прийшов Раассон, цар Сирії, і Факей, син Ромелія, цар Ізраїля, проти Єрусалима на війну і взяв у облогу Ахаза, та він не міг завоювати його . 6 У той час цар Сирії, Раассон, повернув Елат Сирії і вигнав юдеїв з Елата. І в Елат прийшли ідумейці, і поселилися там аж до цього дня. 7 У той час Ахаз послав послів до Таґлатфелласара, царя ассирійців, кажучи: Я — твій раб і твій син, прийди і врятуй мене з руки царя Сирії і з руки царя Ізраїля, які повстали проти мене! 8 І Ахаз взяв золото і срібло, які знайшлися в скарбницях Господнього дому і дому царя, і послав цареві в дари. 9 Тож цар ассирійців вислухав його, і цар ассирійців пішов на Дамаск, захопив його, переселив його мешканців , а Раассона вбив.
10 І цар Ахаз вийшов назустріч Таґлатфелласарові, цареві ассирійців, до Дамаску. А в Дамаску він побачив жертовник, і цар Ахаз послав до священика Урії подобу жертовника та його розміри, щоби його повністю відтворити. 11 І священик Урія збудував жертовник згідно з усім, що прислав цар Ахаз із Дамаску. 12 Повернувшись , цар побачив жертовник, підійшов до нього 13 і приніс у димі своє всепалення і свою жертву, і їхню жертву виливання, і вилив кров своїх мирних жертв на жертовник. 14 А мідний жертовник, що перед Господом, він виніс з-перед лицьового боку Господнього дому, з-перед нового жертовника та з-перед Господнього дому, і поставив його збоку від нового жертовника, на півночі. 15 І цар Ахаз дав вказівку священикові Урії, кажучи: На великому жертовнику принось перше всепалення, вечірню жертву, всепалення царя, його жертву, всепалення всього народу, їхню жертву, їхні жертви виливання, усю кров всепалення і всю кров жертви виливання на неї. А мідний жертовник буде для мене на ранок. 16 І священик учинив згідно з усім, що йому наказав цар Ахаз.
17 І цар Азах зрізав ободи мехонотів, забрав з них умивальницю, а море він забрав з мідних волів, які під ним, і встановив його на кам’яних основах. 18 Він збудував основу престолу в Господньому домі й царський вхід, що ззовні, розвернув до Господнього дому через царя ассирійців. 19 А решта оповідей про Ахаза, що він чинив, чи не записане це в книзі літопису царів Юди? 20 І заснув Ахаз зі своїми батьками, і був похований у місті Давида, а замість нього зацарював його син Езекія.