1 У той час Єзекія смертельно захворів. До нього прийшов пророк Ісая, син Амоса, й сказав йому, що говорить ГОСПОДЬ: Зроби Заповіт твоїй родині, бо ти не видужаєш, а помреш!
2 Він повернувся обличчям до стіни й став молитися до ГОСПОДА, говорячи:
3 О, ГОСПОДИ, згадай, благаю, як я ходив перед Тобою в правді та вірності серця, і чинив те, що Тобі до вподоби! Після цих слів Єзекія почав гірко ридати.
4 І сталося так: ще Ісая не вийшов зі середнього двору палацу, як було до нього ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
5 Повертайся, і скажи володареві Мого народу Єзекії, що говорить ГОСПОДЬ, Бог твого прабатька Давида: Я почув твою молитву й побачив твої сльози! Отже, Я тебе вилікую, так що третього дня ти підеш до ГОСПОДНЬОГО Храму.
6 Крім того, Я додаю до твого віку ще п’ятнадцять років. Я врятую тебе і це місто від влади ассирійського царя! Я захищатиму це місто заради Себе і заради Мого слуги Давида!
7 Після цього Ісая сказав: Принесіть пластир зі смокв. Коли пластир принесли й поклали на пухлину, він видужав.
8 Тоді Єзекія запитав Ісаю: Яка ознака того, що ГОСПОДЬ мене зціляє, і я третього дня піду до ГОСПОДНЬОГО Храму?
9 Ось тобі ознака від ГОСПОДА, – відповів Ісая, – що ГОСПОДЬ здійснює сказане Ним слово: Як би ти хотів, чи нехай тінь від сонця посунеться на десять ступенів уперед, чи нехай вона на десять ступенів повернеться назад ?
10 Єзекія відповів: Легко тіні посунутись уперед на десять ступенів; краще нехай тінь повернеться на десять ступенів назад!
11 Тоді пророк Ісая попросив ГОСПОДА, і Той зробив, що тінь від сонця на ступенях Ахазових повернулася назад на десять ступенів, по яких вона вже пройшла...
Боже провіщення про вавилонську неволю
12 У той час вавилонський цар Беродах-Баладан, син Баладана, дізнавшись про те, що Єзекія був хворий, послав йому через своїх послів листа і подарунки.
13 Єзекія вислухав їх, і показав послам усі свої сховища срібла та золота, пахощів і свою дорогоцінну олію, а також арсенал зброї, ­– одним словом усе, що знаходилось у його сховищах. Не було нічого в усьому його палаці та володінні, чого б Єзекія їм не показав.
14 Тоді прийшов до царя Єзекії пророк Ісая і запитав його: Що говорили ці люди й звідкіля вони приходили до тебе? Єзекія відповів: Вони приходили з далекого краю, з Вавилону.
15 Тоді Ісая запитав: А що вони бачили у твоєму палаці? Єзекія відповів: Вони побачили все, що є в моєму палаці, – не було такої речі в моїх сховищах, якої я їм не показав би!
16 Тоді Ісая промовив до Єзекії: Вислухай слово ГОСПОДА!
17 Ось надходить час, коли все, що є в твоєму палаці і що набули твої батьки аж до сьогодні, буде забране до Вавилону! Не залишиться нічого, – так сказав ГОСПОДЬ.
18 А з твоїх синів, котрі народяться від тебе, і походитимуть від тебе, декого заберуть, – й вони стануть євнухами в палаці вавилонського царя!
19 На це Єзекія відповів Ісаї: Приємну вістку ти мені повідомив від ГОСПОДА. І додав: У всякому разі, поки я житиму, буде мир і безпека.
20 Усі інші оповіді про Єзекію, про всі його доблесні подвиги, а також про те, як він збудував водоймище й водопровід у місто, записано в Книзі літопису юдейських царів.
21 Отже, Єзекія спочив зі своїми батьками, а замість нього зійшов на царський престол його син Манассія.
1 У ті дні Езекія смертельно захворів. До нього прийшов пророк Ісая, син Амоса, і сказав йому: Так говорить Господь: Зроби заповіт твоєму домові, бо ти помираєш і не житимеш! 2 Езекія повернув своє обличчя до стіни і помолився до Господа, кажучи: 3 О, Господи, згадай, що я ходив перед Тобою по-правді й усім серцем, і я чинив те, що добре у Твоїх очах! І заплакав Езекія великим плачем. 4 А Ісая був у середньому дворі, і до нього було Господнє слово, що наказувало: 5 Повернися і скажеш Езекії, проводиреві Мого народу: Так говорить Господь, Бог Давида, твого батька: Я почув твою молитву і побачив твої сльози! Ось Я тебе вилікую, на третій день ти підеш до Господнього дому, 6 І Я додам п’ятнадцять років до твого віку і спасу тебе і це місто з-під влади ассирійського царя! Я щитом прикрию це місто заради Мене і заради Мого раба Давида! 7 А далі він сказав: Хай принесуть в’язку смоківниць і покладуть на струп, і видужає.
8 А Езекія звернувся до Ісаї: Який знак, що мене зцілить Господь, і я піду до Господнього дому на третій день? 9 Ось знак від Господа, — сказав Ісая, — що Господь виконає слово, яке сказав: Чи нехай тінь піде вперед на десять ступенів сонячного годинника , чи нехай повернеться назад на десять ступенів? 10 А Езекія сказав: Легко тіні зміститися вперед на десять ступенів. Ні, але нехай повернеться тінь назад на десять ступенів! 11 І пророк Ісая закликав до Господа, і тінь на позначках сонячного годинника повернулася назад на десять ступенів.
12 У той час Мародахваладан, син Валадана, вавилонського царя, послав листи і дари до Езекії, бо почув, що Езекія захворів. 13 І зрадів ними Езекія, і показав їм увесь дім зі скарбами, срібло і золото, пахощі й добірну олію, дім і посуд, і те, що знайшлося в його скарбницях. Не було речі, якої їм не показав Езекія у своєму домі та в усьому своєму володінні.
14 Після цього до царя Езекії прийшов пророк Ісая і запитав його: Про що говорили ці чужинці й звідки прийшли до тебе? З далекої землі прийшли до мене, з Вавилону, — сказав Езекія 15 А він запитав: Що побачили у твоєму домі? І той сказав: Побачили все, що в моєму домі. Не було в моєму домі чогось такого, чого я їм не показав, навіть те, що в моїх скарбницях! 16 Тоді Ісая промовив до Езекії: Послухай слово Господа: 17 Ось приходять дні, і буде забрано до Вавилону все, що у твоєму домі, і що зібрали твої батьки, аж до цього дня! Не залишиться і речі, як сказав Господь! 18 І твої сини, які вийдуть з тебе, яких породиш, будуть забрані, вони будуть євнухами в домі вавилонського царя!
19 І промовив Езекія до Ісаї: Добре Господнє слово, яке Він сказав. Нехай тільки буде мир у мої дні! 20 А решта оповідей про Езекію, про всі його могутні вчинки, і те, що зробив: про криницю, про водогін, і що він провів воду до міста, чи не записане це в книзі літопису царів Юди? 21 І Езекія заснув зі своїми батьками, і був похований у місті Давида, а замість нього зацарював його син Манасія.