1 Манассії було дванадцять років, коли він став царем, і п’ятдесят п’ять років владарював у Єрусалимі. Ім’я його матері було Хефціва.
2 Він чинив те, що було не до вподоби ГОСПОДУ, наслідуючи огидні звичаї народів, яких ГОСПОДЬ прогнав перед ізраїльтянами.
3 Він знову влаштував узвишшя, які знищив його батько Єзекія, поставив жертовники Ваалові, та зробив ашеру за прикладом ізраїльського царя Ахава; поклонявся усьому небесному воїнству й служив йому.
4 І поставив жертовники в ГОСПОДНЬОМУ Храмі, про який ГОСПОДЬ сказав: В Єрусалимі перебуватиме Моє Ім’я!
5 В обох дворах ГОСПОДНЬОГО Храму він спорудив жертовники для всього небесного війська,
6 а також провів свого сина через вогонь; займався ворожбою та чарівництвом, завів викликачів мертвих і заклиначів духів, що було великим злочином перед ГОСПОДОМ, що викликав Його гнів.
7 Виготовив статую-ідола Ашери, й поставив її в Храмі, про який ГОСПОДЬ заповів Давидові та його синові Соломону: У цьому Храмі, в Єрусалимі, який Я обрав з-поміж усіх Ізраїлевих племен, закарбую Своє Ім’я навіки;
8 Я не допущу, щоб ноги ізраїльтян блукали поза краєм, який Я дав у володіння їхнім батькам, але на умові, що вони пильно будуть дотримуватись усього того, що Я їм заповів, та згідно з усім Законом, який їм дав Мій слуга Мойсей.
9 Проте вони ні на що не зважали. Манассія поводував людей до злочинів, аби вони творили гірше, ніж ті народи, яких ГОСПОДЬ знищив перед ізраїльтянами.
10 Тоді ГОСПОДЬ звернувся до них через Своїх слуг пророків з такими словами:
11 Оскільки юдейський цар Манассія, чинить такі гидоти, – а він творив гірші злочини, ніж робили аморейці, котрі тут мешкали до нього, – і своїми ідолами-бовванами ввів у гріх також юдеїв,
12 Тому так говорить ГОСПОДЬ, Бог Ізраїлю: Ось Я наведу на Єрусалим і на Юдею таке нещастя, що в кожного, хто про це почує, задзвенить в обох вухах.
13 Адже Я простягну над Єрусалимом ту саму міру покарання, що й над Самарією, а також ту саму вагу* , що і до роду Ахава, – Я витру Єрусалим, як витирають миску, й після миття, перевертають її дном догори.
14 Я відкину залишок Моєї спадщини, й віддам їх у руки їхніх ворогів; вони стануть награбленою здобиччю для всіх своїх ворогів,
15 за те, що чинили зло переді Мною, викликаючи Мій гнів з того дня, як їхні батьки вийшли з Єгипту, й аж до сьогодні.
16 Що ж до самого Манассії, то йому було мало того, що він увів у гріх Юдею, щоб люди чинили те, що було злочином перед ГОСПОДОМ, – але він ще й пролив так багато невинної крові, що Єрусалим був залитий кров’ю .
17 Усі інші оповіді про Манассію, та про все, що він чинив, а також про скоєні ним гріхи записано в Книзі літопису юдейських царів.
18 Манассія відійшов до своїх прабатьків і був похований у саду свого палацу, тобто в саду Уззи , а замість нього зійшов на царський престол його син Амон.
19 Амону було двадцять два роки, коли він став царем, і два роки владарював у Єрусалимі. Ім’я його матері було Мешуллемет, дочка Харуца з Йотви.
20 Він також робив зло, що було не до вподоби ГОСПОДУ, як чинив і його батько Манассія.
21 Амон йшов тією ж дорогою, наслідуючи свого батька; так само, як і його батько служив ідолам й поклонявся їм.
22 Він відкинув ГОСПОДА, Бога своїх прабатьків, і по ГОСПОДНІЙ дорозі не пішов.
23 Амонові слуги учинили проти нього змову, й убили царя в його ж палаці.
24 Проте прості громадяни краю знищили всіх тих, хто був причетний до змови проти царя Амона, і народ краю замість Амона настановив царем його сина Йосію.
25 Усі інші оповіді про Амона, та про те, що він робив записано в Книзі літопису юдейських царів.
26 Його поховали у власній гробниці в саду Уззи. Після нього зійшов на царський престол його син Йосія.
1 Манасії було дванадцять років, коли він зацарював, і п’ятдесят п’ять років царював у Єрусалимі. А ім’я його матері — Опсіва. 2 І він робив зло в очах Господа за гидотами народів, яких Господь вигубив з-перед синів Ізраїля, 3 і він повернувся і відбудував високі місця , які знищив його батько Езекія, і поставив жертовник Ваалові, і зробив священний гай, як робив і Ахав, цар Ізраїля, і поклонявся всій небесній силі, і служив їм, 4 і збудував жертовника у Господньому домі, де Він сказав: В Єрусалимі встановлю Моє Ім’я! 5 Він збудував свій жертовник для небесної сили у двох дворах Господнього дому, 6 і провів своїх синів через вогонь, і ворожив, і чарував, і робив заклинання і чари. Він у надмірі чинив те, що є злом в очах Господа, щоб викликати Його гнів. 7 І встановив божків священних гаїв у домі, про який Господь сказав Давидові та Соломонові, його синові: У цьому домі та в Єрусалимі, який Я вибрав з усіх племен Ізраїля, установлю там Моє Ім’я навіки, 8 і не дозволю, щоб знову зісковзнула нога Ізраїля із землі, яку Я дав їхнім батькам, які зберігатимуть усе, що Я заповів, згідно з усякою заповіддю, яку їм заповів Мій раб Мойсей. 9 Та вони не послухалися. І Манасія звів їх з дороги, щоб вони чинили зло в Господніх очах, — більш, ніж народи, які Господь усунув з-перед синів Ізраїля!
10 І сказав Господь через Своїх рабів пророків, кажучи: 11 За те, що Манасія, цар Юди, чинив ці низькі гидоти, гірші з усіх, які чинив Аморей, який був раніше, і привів їхніми ідолами до гріха і Юду. 12 Не так! Так говорить Господь, Бог Ізраїля: Ось Я наводжу зло на Єрусалим і на Юду, так що в кожного, хто почує, задзвенить в обох його вухах, 13 і простягну над Єрусалимом міру Самарії та важки дому Ахава, і очищу Єрусалим, як очищається посуд, що чиститься, і перевертається на своє лице, 14 і відкину останок Мого спадку, і дам їх у руки їхніх ворогів, і будуть на пограбування і як здобич усім їхнім ворогам, 15 оскільки чинили те, що є злом у Моїх очах, і викликали Мій гнів від того дня, коли Я вивів їхніх батьків із Єгипту, і аж до цього дня. 16 І Манасія пролив дуже багато невинної крові, аж доки не наповнив Єрусалим від краю до краю, не враховуючи його гріхів, якими довів Юду до гріха, щоб вони чинили те, що є злом в очах Господа.
17 А решта оповідей про Манасію і про все, що він чинив, і його гріх, яким грішив, чи не записане це в книзі літопису царів Юди? 18 І заснув Манасія зі своїми батьками і був похований у саду свого дому, у саду Озії, а замість нього зацарював його син Амон.
19 Амон був двадцятидвохлітнього віку, коли він зацарював, і два роки царював у Єрусалимі. А ім’я його матері — Месоллам, дочка Аруса з Єтеви. 20 І він робив зло в Господніх очах, як робив і його батько Манасія. 21 І ходив кожною дорогою, якою пройшов його батько, і служив ідолам, яким служив його батько, і поклонявся їм. 22 Він залишив Господа, Бога своїх батьків, і не пішов по Господній дорозі. 23 Проти нього зробили змову слуги Амона, і вони вбили царя в його домі. 24 Та весь народ землі побив усіх тих, хто змовився проти царя Амона. І замість нього народ настановив царем землі його сина Йосію. 25 А решта оповідей про Амона, що він чинив, ось чи не записане це в книзі літопису царів Юди? 26 І поховали його в його гробниці в саду Ози, і замість нього зацарював його син Йосія.