Перенесення Божого ковчега на Сіон
1 Давид знову відібрав з ізраїльтян тридцять тисяч найдобірніших воїнів.
2 Після цього Давид разом з усім своїм військом вирушив у похід в Юдин Баал, щоб перенести звідти Божий Ковчег, над яким закликається особливе Ім’я, – Ім’я ГОСПОДА Саваота, Який сидить на херувимах .
3 Отже, вони поставили Божий Ковчег на нового воза і вивезли його з дому Авінадава, що на узгір’ї. Сини Авінадава, Узза та Ахіо, супроводжували цей новий віз
4 з Божим Ковчегом від дому Авінадава, що на узгір’ї, – при цьому Ахіо йшов попереду Ковчега.
5 Давид і всі ізраїльтяни з усіх сил хороводили перед ГОСПОДОМ під супровід різних інструментів з кипарисового дерева, – на гуслах, арфах, сопілках, бубнах, трубах і цимбалах.
6 Коли вони підійшли до току Нахона, то Узза простягнув руку до Божого Ковчега, й вхопився за нього, оскільки воли його нахилили.
7 В цю мить запалав ГОСПОДНІЙ гнів на Уззу, і він був уражений Богом за виявлену необережність. Там, біля Божого Ковчега, він помер.
8 Тож Давид дуже засмутився через те, що ГОСПОДЬ уразив Уззу, назвавши те місце: Перец-Узза (Враження Уззи). Воно так називається і до сьогодні.
9 В той час Давида охопив страх перед ГОСПОДОМ, і він сказав: Як же тоді може увійти ГОСПОДНІЙ Ковчег до мене?
10 Отже, Давид відмовився супроводжувати ГОСПОДНІЙ Ковчег у Місто Давида, а направив його Давид у дім Овед-Едома з Ґата.
11 Таким чином ГОСПОДНІЙ Ковчег залишався в домі Овед-Едома з Ґата три місяці. ГОСПОДЬ же благословляв Овед-Едома і всю його родину.
12 А коли цареві Давидові повідомили, сказавши: ГОСПОДЬ, завдяки Божому Ковчегу, поблагословив дім Овед-Едома і все, що в нього, то Давид пішов, і урочисто переніс Божий Ковчег з дому Овед-Едома в Місто Давида.
13 А відбувалось усе так: коли ті, що несли ГОСПОДНІЙ Ковчег, проходили шість кроків, то приносили в жертву вола й відгодоване теля.
14 Сам же Давид, одягнутий у лляний ефод, завзято танцював у хороводі перед ГОСПОДОМ.
15 Отже, Давид, разом з усіма ізраїльтянами, під радісні вигуки й звуки труби переніс ГОСПОДНІЙ Ковчег.
16 Так сталося, що коли Господній Ковчег входив у Місто Давида, дочка Саула Мелхола, подивилась у вікно і, побачивши царя Давида, який, танцюючи, підскакував перед ГОСПОДОМ, відчула до нього у своєму серці зневагу.
17 Нарешті ГОСПОДНІЙ Ковчег принесли, й встановили його на призначене для нього місце, посеред намету, який для нього спорудив Давид. Після цього Давид приніс перед ГОСПОДОМ жертву всепалення, а також мирні жертви .
18 Завершивши жертвоприношення всепалення і мирні жертви , Давид поблагословив народ в Ім’я ГОСПОДА Саваота.
19 Потім він роздав усьому народові, – усій численній кількості ізраїльтян, – кожному зокрема, як чоловікам, так і жінкам, по одній хлібині, по одному кусневі печеного на вогні м’яса та по одному коржику з родзинками. Після цього весь народ розійшовся, – кожен пішов до свого дому.
20 Коли Давид повернувся, аби поблагословити свою родину, Давидові назустріч вийшла дочка Саула, Мелхола, та іронічно зауважила: Як же достойно прославився сьогодні ізраїльський цар, оголившись перед очима служанок своїх воїнів, як оголюється хіба що якийсь легковажний гульвіса.
21 Давид же відповів Мелхолі: Я веселився й танцював перед ГОСПОДОМ, – перед ГОСПОДОМ, Котрий віддав перевагу мені замість твого батька, як і замість кожного з його роду, поставивши мене правителем над ГОСПОДНІМ народом, над усім Ізраїлем!
22 Я готовий принизитись у власних очах ще більше, тоді як в очах служниць, про яких ти говориш, я буду в честі!
23 І не було в Мелхоли, Саулової дочки, дітей до самої її смерті.
1 І знову зібрав Давид кожного молодця з Ізраїля, якихось сімдесят тисяч. 2 Давид піднявся і пішов, і весь народ, який з ним, і дехто з володарів Юди, коли він ішов, щоб забрати звідти Божий ковчег, над яким прикликається Ім’я Господа сил, Який перебуває над херувимами. 3 І взяли Господній ковчег на нового воза, забрали його з дому Амінадава, що на горі. Оза та його брати, сини Амінадава, скеровували віз 4 із ковчегом, а його брати йшли перед ковчегом. 5 Давид та ізраїльські сини танцювали перед Господом з настроєними гуслами — із силою, з піснями, з арфами, із сопілками, з тимпанами, із цимбалами і з трубами.
6 Вони прийшли до току Нодава, а Оза простягнув свою руку до Божого ковчега, щоб його підтримати, і схопив його, аби утримати його, тому що його перехилив бичок. 7 А Господь розлютився на Озу, і його там уразив Бог, і там, біля Господнього ковчега перед Богом, він помер. 8 І Давид занепав духом через те, що Господь побив Озу. І те місце назвали: Побиття Ози, аж до цього дня. 9 І Давида охопив страх перед Господом у той день, і він говорив: Як увійде до мене Господній ковчег? 10 І не забажав Давид перенести до себе, у місто Давида, ковчег Господнього завіту, тож Давид завернув його до дому Аведдара, ґеттейця. 11 І Господній ковчег перебував у домі Аведдара, ґеттейця, три місяці. А Господь поблагословив увесь дім Аведдара і все, що в нього.
12 І цареві Давидові сповістили, переказуючи: Господь поблагословив дім Аведдара і все, що в нього, через Божий ковчег! І тоді Давид пішов, і з радістю супроводив Господній ковчег з дому Аведдара в місто Давида. 13 З ним були сім хорів, які несли ковчег, і жертва — теля та ягня. 14 А Давид грав перед Господом на настроєних гуслах, і він був одягнений у шляхетне вбрання. 15 Тож Давид і весь дім Ізраїля принесли Господній ковчег з гуканням і зі звуком труби.
16 І сталося, коли несли ковчег до міста Давида, Мелхола, дочка Саула, поглянула крізь вікно і побачила царя Давида, який танцював і скакав перед Господом, і відчула до нього зневагу у своєму серці.
17 А Господній ковчег принесли і помістили його на його місце посеред намету, який для нього спорудив Давид. І Давид приніс всепалення і мирну жертву перед Господом. 18 І завершив Давид приношення всепалення і мирної жертви , і поблагословив народ в Ім’я Господа сил. 19 І вділив усьому народові для всієї сили-силенної Ізраїля, від Дана аж до Вирсавії, від чоловіка аж до жінки, кожному буханець хліба, частину печеного на вогні та пирога зі сковороди. І весь народ, кожний з них , пішов до свого дому.
20 Повернувся і Давид, щоб поблагословити свій дім, а назустріч Давидові вийшла Мелхола, дочка Саула, і поблагословила його, і сказала: Як прославився сьогодні ізраїльський цар, який сьогодні оголився на очах рабинь, своїх слуг, так, як оголюється хіба-що хтось із танцюристів! 21 А Давид промовив до Мелхоли: Танцюватиму перед Господом! Благословенний Господь, Який вибрав мене замість твого батька і замість усього його дому, щоб поставити мене проводирем над Своїм народом, над Ізраїлем, тож скакатиму і танцюватиму перед Господом! 22 І знову так відкриюся, і буду поганим у твоїх очах, і буду з молодими, з якими, як сказала ти, я прославився! 23 І в Мелхоли, дочки Саула, не було дитини аж до дня її смерті.