Давид перемагає всіх своїх ворогів
1 Так сталося, що з часом Давид розгромив филистимців; підкоривши їх, Давид відібрав з рук филистимців їхнє владарювання.
2 Він також розбив моавійців і, звелівши їм (полоненим ) лягти на землю, міряв їх довжиною мотузки: дві довжини мотузки призначались на страту, а одна повна мотузка – залишити при житті. Таким чином моавійці стали слугами Давида й платили йому данину.
3 Після цього Давид розгромив Гададезера, сина Рехова, царя Цови, коли той вирядився, аби відновити своє владарювання над землями ріки Євфрат.
4 Тоді Давид захопив у полон тисячу сімсот його вершників та двадцять тисяч піхотинців. Всім коням Давид попідрізав жили, залишивши з них лише коней для ста колісниць.
5 На підмогу цареві Цови, Гададезерові, прийшли з Дамаска арамійці, але Давид розгромив і військо арамійців, – загинуло двадцять дві тисячі їхніх воїнів.
6 Після цього в арамійському Дамаску Давид розмістив військові залоги, й арамійці стали підданими Давида, які платили йому данину. ГОСПОДЬ сприяв Давидові в усіх його походах.
7 Давид зібрав золоті щити, які мали воїни Гададезера, й приніс їх у Єрусалим.
8 Так само з міст Гададезера, Бетахи та Беротаї, цар Давид узяв дуже багато міді.
9 Коли ж цар Хамата, Тоі, довідався, що Давид розгромив усю військову потугу Гададезера,
10 то послав Тоі свого сина Йорама до царя Давида, аби його привітати й поздоровити його з перемогою над Гададезером і його цілковитим розгромом, оскільки Тоі постійно був змушений протистояти Гададезеру. Йорам також приніс зі собою срібний посуд, золотий посуд та посуд мідний.
11 Усе це цар Давид пожертвував ГОСПОДУ разом зі сріблом і золотом, яке раніше присвятив зі здобичі, взятої від усіх народів, які він підкорив:
12 арамійців, моавійців, аммонійців, филистимців, амалекітянців, а також зі здобичі від Гададезера, сина Рехова, царя Цови.
13 І здобув Давид собі славу, коли повертався після перемоги над вісімнадцятьма тисячами арамійців в Соляній Долині.
14 Він поставив в Едомі військові залоги. Такі залоги були розміщені по всьому Едому, й усі едомці були підвладними Давида. І ГОСПОДЬ охороняв Давида в усіх його походах...
15 Отже, Давид владарював над усім Ізраїлем. Давид дотримувався правосуддя та справедливості щодо всього свого народу.
16 Йоав, син Церуї, командував військом, а Йосафат, син Ахілуда, був канцлером ,
17 Садок, син Ахітува, та Ахімелех, син Авіятара, були священиками, а Серая був писарем;
18 Беная, син Єгояди, був воєначальником над керетійцями та пелетійцями . А сини Давида, були начальниками (радниками ) при царському дворі .
1 І сталося після цього, Давид розгромив филистимців і повернув їх до втечі, і захопив Давид вилучене з руки филистимців. 2 Давид побив Моава і розміряв їх рядами, поклавши їх на землю, і були два ряди на смерть, і два ряди залишив при житті, і рабом Давида став Моав, що приносив данину.
3 І розгромив Давид Адраазара, сина Раава, царя Сува, коли він ішов накласти свою руку на ріку Євфрат. 4 І Давид захопив тисячу їхніх колісниць, сім тисяч коней та двадцять тисяч піших мужів, і Давид знищив усі колісниці, і залишилося з них сто колісниць. 5 На допомогу Адраазарові, цареві Суви, прийшла Сирія дамаська, та Давид побив із сирійців двадцять дві тисячі чоловік. 6 І в Сирії Давид розмістив військову частину, яка була в Дамаску, і сирієць став Давидові за рабів, які дають данину. І Господь рятував Давида в усьому, куди він ходив. 7 Давид взяв золоті прикраси, які були на слугах Адраазара, царя Суви, і повернув їх до Єрусалима, а їх колись забрав Сусакім, цар Єгипту, коли він приходив у Єрусалим в дні Ровоама, сина Соломона. 8 І з Масвака, з вибраних міст Адраазара, цар Давид узяв дуже багато міді. З неї Саломон зробив мідне море, стовпи, умивальники і весь посуд.
9 Коли Тоу, цар Імата, почув, що Давид розгромив усю армію Адраазара, 10 то Тоу послав Єдурама, свого сина, до царя Давида, щоби привітати його і поблагословити його, за те, що він воював з Адраазаром і його розгромив, оскільки він був ворогом Адраазара. А в його руках був срібний посуд, золотий посуд і мідний посуд. 11 Цей посуд цар Давид посвятив Господу разом зі сріблом і золотом, яке посвятив з усіх міст, які він здобув: 12 з Ідумеї, із землі Моава, від синів Аммона, від филистимців, від Амалика і зі здобичі Адраазара, сина Раава, царя Суви.
13 Давид зробив собі ім’я, і коли повертався, він розгромив Ідумею — вісімнадцять тисяч в Ґемелемі. 14 Він поставив в Ідумеї військову частину, у всій Ідумеї, і всі ідумейці були рабами царя. І Господь рятував Давида в усьому, куди він ходив.
15 І зацарював Давид над Ізраїлем, і Давид чинив суд і справедливість усьому своєму народові. 16 Йоав, син Саруї, був над військом, Йосафат, син Ахія, — над діловими записами, 17 Саддук, син Ахітова, Ахімелех, Авіятара — священиками, і Аса — писарем. 18 Ванея, син Йодая, був радником, і над хелеттійцями та фелеттійцями. А сини Давида були начальниками палацу.