Кари на сусідні народи
1 Слова Амоса, котрий був пастухом у Текої. Він бачив видіння про Ізраїль за днів Уззії, юдейського царя. Царем в Ізраїлі тоді був Єровоам, син Йоаша, за два роки до землетрусу.
2 Він сказав: Як тільки ГОСПОДЬ заговорить зі Сіону, і з Єрусалима подасть Свій голос, зразу засумують улюблені пастухами пасовиська і висохнуть вершини Кармелю.
3 Так говорить ГОСПОДЬ: За три, навіть чотири, злочини Дамаска Я не пощаджу його, оскільки вони (його мешканці ) молотили Гілеад залізними зубцями .
4 Тому пошлю вогонь на дім Хазаїла, й він пожере укріплені палаци Бен-Гадада.
5 Я розіб’ю засуви Дамаска і знищу мешканців долини Авена, а також того, хто тримає скіпетр у Бет-Едені, і буде виселено арамійський народ до Кіра, – каже ГОСПОДЬ.
6 Так говорить ГОСПОДЬ: За три, навіть чотири, злочини Ґази не відміню покарання від неї, оскільки вони (його мешканці ) всіх підряд брали в полон, аби продати Едомові.
7 Тому Я пошлю вогонь на стіни Ґази, який пожере її укріплені палаци.
8 Я знищу мешканців Ашдода й того, хто тримає скіпетр в Ашкелоні, й простягну Свою руку на Екрон, аж поки не загинуть залишки филистимців, – говорить Владика, ГОСПОДЬ.
9 Так говорить ГОСПОДЬ: За три, навіть чотири, злочини Тира не пощаджу його, оскільки вони (тирійці ) віддали Едомові всіх своїх полонених, не взявши навіть до уваги братерський договір.
10 Тому Я пошлю вогонь на стіни Тира, який пожере його укріплені палаци.
11 Так говорить ГОСПОДЬ: За три, навіть чотири, злочини Едому не відверну покарання від нього! Адже він з мечем у руках переслідував свого брата, тамуючи в собі усяке почуття милосердя. Він постійно палав гнівом, підживляючи свою несамовиту лють.
12 Тому Я пошлю вогонь на Теман, і він пожере укріплені палаци Боцри.
13 Так говорить ГОСПОДЬ: За три, навіть чотири, злочини аммонійців не відверну покарання від них! Адже вони розтинали вагітних гілеадійок, коли поширювали свої кордони!
14 Через те Я віддам вогню стіни Рабби, який пожере її укріплені палаци під бойові крики в день битви, та завивання вітру в час бурі.
15 Їхній цар піде у вигнання, а разом з ним і його можновладці, – говорить ГОСПОДЬ.
1 Слова Амоса, які були між наккарімами з Текуї, які він побачив про Єрусалим у дні Озії, царя Юди, і в дні Єровоама, сина Йоаса, царя Ізраїля, за два роки до землетрусу.
2 І він сказав: Заговорив Господь із Сіону, і з Єрусалима подав Свій голос, і заплакали пасовиська пастухів, і висохло верхів’я Кармила.
3 І сказав Господь: Через три безбожності Дамаску і через чотири Я від нього не відвернуся, тому що розтяли залізними пилами тих, котрі мали в лоні, з тих, що в Ґалааді. 4 Тож пошлю вогонь до дому Азаїла, і пожере основи сина Адера. 5 І розіб’ю засуви Дамаску, вигублю тих, що живуть, з рівнини Она, і виріжу плем’я з мужів Харрана, і полонені будуть славним народом Сирії, — говорить Господь.
6 Так говорить Господь: За три безбожності Ґази і за чотири не відступлюся від них, бо вони в полон взяли полонених Соломона, щоб замкнути в Ідумеї. 7 Я пошлю вогонь на стіни Ґази, — і він пожере її основи. 8 І вигублю тих, що живуть, з Азоту, і буде забране плем’я з Аскалону, і наведу Свою руку на Аккарон, і загинуть чужинці, які залишилися, — говорить Господь.
9 Так говорить Господь: За три безбожності Тиру і за чотири не відступлюся від нього, оскільки вони замкнули полонених Соломона в Ідумеї і не згадали завіт братів. 10 І пошлю вогонь на стіни Тиру, і він пожере його основи.
11 Так говорить Господь: За три безбожності Ідумеї і за чотири не відступлюся від них, бо вони переслідували їхнього брата мечем, і він знищив лоно на землі та захопив на своє свідчення лють, і порив свій зберіг до перемоги. 12 І пошлю вогонь на Теман, і він пожере основи його стін.
13 Так говорить Господь: За три безбожності синів Аммона і за чотири не відступлюся від нього, тому що вони розсікали тих ґалаадійок, які мали в лоні, щоб поширити свої границі! 14 І запалю вогонь на стінах Равви, — і пожерта буде її основа з криком у день бою, і затрясеться в день свого кінця. 15 І її царі підуть у полон, їхні священики та їхні володарі разом, — говорить Господь.