1 Так говорить ГОСПОДЬ: За три, навіть чотири, злочини Моаву не відверну покарання від нього, тому що він спалив кості едомського царя, перетворивши їх на попіл .
2 Тож пошлю вогонь на Моав, який пожере укріплені палаци Керіота. Моав загине серед метушні та крику під звуки труби.
3 Я знищу в нього суддю, погублю разом з усіма його можновладцями, – говорить ГОСПОДЬ.
Кари на Юдею й Ізраїль
4 Так говорить ГОСПОДЬ: За три, навіть чотири, злочини Юди не відверну покарання від нього! Адже вони відкинули Закон ГОСПОДА й не дотримувались Його постанов, дозволивши ідольському обманові, за яким пішли їхні батьки, звести їх.
5 Тому Я віддаю Юдею вогню, який пожере твердині Єрусалима.
6 Так говорить ГОСПОДЬ: За три, навіть чотири, злочини Ізраїлю не відверну покарання від нього. Адже вони (ізраїльтяни ) продають праведника за гроші, а убогого – за пару сандаліїв.
7 Вони втоптують у землю голови бідних, і викривляють дорогу (діла ) смиренних, тоді як і син, і його батько ходять до тієї самої повії, опоганюючи тим Моє святе Ім’я.
8 В одязі, взятому в заставу, вони, напівлежачи, влаштовуються біля кожного жертовника і п’ють вино здирства в храмах своїх богів .
9 Я знищив з-перед них аморейців, котрі були високі на зріст, як кедр, і міцними, подібно до дубів; Я вигубив їхні плоди вгорі, та їхнє коріння внизу.
10 Це ж Я вивів вас із Єгипетського краю й провадив вас пустелею сорок років, аби ви оволоділи землею аморейців.
11 З-посеред ваших синів висував Я пророків, і з-поміж ваших юнаків – назореїв. Хіба ж то не так, Ізраїлеві нащадки? – питає ГОСПОДЬ.
12 Але ви назореїв поїли вином, а пророкам наказували: Не пророкуйте!
13 Тому Я буду тиснути на вас, як тисне на поле віз, наповнений снопами.
14 Так що не втече й найспритніший, як і не допоможе сильному його сила, а хоробрий не врятує й власного життя.
15 Не встоїть і вправний лучник, не втече і найшвидший бігун (чемпіон ), і не врятує свого життя вершник,
16 адже найхоробріший з витязів того дня втікатиме голим, – говорить ГОСПОДЬ.
1 Так говорить Господь: За три безбожності Моава і за чотири не відступлюся від нього, тому що спалили кості царя Ідумеї на попіл. 2 Тож пошлю вогонь на Моава, і він пожере основи його міст, і Моав помре в безсиллі з криком і з голосом труби. 3 І вигублю з-поміж нього суддю, і вб’ю з ним усіх його володарів, — говорить Господь.
4 Так промовляє Господь: За три безбожності синів Юди і за чотири не відступлюся від нього, оскільки відкинули вони закон Господа, не берегли Його приписів, і їх звели їхні безглуздя, які вони чинили, — ті, за якими їхні батьки ходили. 5 І пошлю вогонь на Юду, і він пожере основи Єрусалима.
6 Так говорить Господь: За три безбожності Ізраїля і за чотири не відступлюся від нього, тому що вони продали праведного за срібло і бідного за взуття, 7 котрі ходять по пороху землі, били бідних у голови і викривили дорогу впокорених, а син та його батько входили до тієї ж рабині, щоб опоганити Ім’я їхнього Бога. 8 Зв’язуючи свій одяг шнурками, вони робили завіси біля жертовника і пили вино здирства в домі їхнього Бога. 9 Я ж відкинув Аморея від їхнього обличчя, в якого його висота була, наче висота кедра, і він був сильний, наче дуб, і я відкинув його плід угорі та його коріння внизу. 10 Я вивів вас із єгипетської землі й водив вас по пустелі сорок років, щоб дати в спадок землю аморейців. 11 Я взяв з ваших синів на пророків та з ваших юнаків на освячення. Хіба ж не так є, сини Ізраїля? — говорить Господь. 12 Ви напоїли вином освячених, і пророкам ви заповіли, кажучи: Не пророкуйте! 13 Через це ось Я покочу під вами, як котиться віз, повний тростини. 14 І загине втеча від бігуна, і сильний не збереже своєї сили, а борець не врятує своєї душі, 15 стрілець не встоїть, швидкий своїми ногами не врятується, і вершник не врятує своєї душі, 16 і не знайде своє серце в силах, нагим буде гнаний у той день, — говорить Господь.