Пророцтво на ввесь Яковів дім
1 Послухайте того слова, яке виголосив ГОСПОДЬ щодо вас, нащадки Ізраїля, щодо всього роду, який Я вивів з Єгипетського краю, промовивши:
2 З усіх родів землі лише вас одних Я визнав Своїми . Через те й каратиму вас за всі ваші провини.
3 Хіба підуть двоє разом, якщо вони не домовилися?
4 Хіба зареве лев у лісі, не маючи здобичі? Хіба подає свій голос левеня зі свого лігвища, якщо нічого не впіймало?
5 Хіба потрапить птах у пастку на землі, якщо там не поставлена для нього пастка з приманкою ? Хіба рухатиметься пастка на землі, якщо в неї нічого не потрапило?
6 Хіба не потривожиться в місті народ, коли засурмить тривогу труба? Хіба трапиться в місті якесь лихо, якого ГОСПОДЬ не допустив би?
7 Адже Владика ГОСПОДЬ, не вчинить нічого, не оголосивши наперед про Свої наміри Своїм слугам, пророкам.
8 Лев почне ревіти, хто не злякається? Владика ГОСПОДЬ заговорить, – хто посміє не пророкувати?
9 Проголосіть в укріплених палацах Ашдода та в твердинях Єгипетського краю, і скажіть: Зберіться на узгір’ях Самарії і побачите, який великий у ній безлад, і які утиски мають там місце!
10 Вони не навчились чинити правильно, – каже ГОСПОДЬ. Насильства та грабежі в їхніх палацах лише зростають.
11 А тому так говорить Владика ГОСПОДЬ: Ворог учинить облогу довкола твого краю, позбавить тебе твоєї сили, і пограбує твої палаци.
12 Так говорить ГОСПОДЬ: Як пастух вириває з пащі лева дві ніжки або клаптик вуха, так само Ізраїлеві нащадки, котрі мешкають у Самарії, врятуються хіба що десь у куточку ліжка, а в Дамаску – на лежанці .
13 Послухайте і попередьте рід Якова, – проголошує Владика ГОСПОДЬ, Бог Саваот, –
14 того дня, коли Я каратиму Ізраїль за його злочини, Я також покараю його і за вівтарі Бетеля; роги жертовника будуть відбиті й кинуті на землю.
15 Я зруйную зимовий палац разом з літнім палацом, – не стане будинків, прикрашених слоновою кістю; будуть знищені й інші численні доми, – говорить ГОСПОДЬ.
1 Послухайте це слово, яке сказав Господь проти вас, доме Ізраїля, і проти всього племені, яке Я вивів з єгипетської землі, кажучи: 2 Лише вас Я пізнав з усіх племен землі. Через це помщуся вам за всі ваші гріхи. 3 Хіба підуть двоє разом, якщо цілковито одне одного не пізнають? 4 Чи зареве лев зі свого лісу, не маючи здобичі? Чи взагалі подасть свій голос левеня зі свого лігвища, якщо чогось не захопить? 5 Хіба впаде птах на землю без ловця? Чи відкриється пастка на землі без того, аби щось вхопити? 6 Чи заголосить труба в місті, і народ не занепокоїться? Чи буде в місті зло, яке Господь не зробив? 7 Адже Господь Бог не вчинить дії, якщо не відкриє повчання Своїм рабам-пророкам. 8 Лев зареве, і хто не злякається? Господь Бог заговорив, і хто не пророкуватиме?
9 Сповістіть країнам у ассирійців і в країнах Єгипту, кажучи: Зберіться на гору Самарії і побачите багато дивовижного посеред неї, і надужиття сили в ній. 10 Вона ж не пізнала того, що буде перед нею, — говорить Господь, — ті, що збирають неправедність, то нещастя в їхніх околицях. 11 Тому так говорить Господь Бог: Тир і твоя земля довкола буде спустошена, і зведе з тебе твою силу, і твої країни будуть пограбовані. 12 Так говорить Господь: Як пастир, коли витягне з уст лева дві литки або частину вуха, так вирвані будуть сини Ізраїля, які живуть у Самарії, перед племенем, і священики в Дамаску. 13 Послухайте і засвідчіть домові Якова, — говорить Господь, Бог Вседержитель, — 14 тому що в день, коли Я помщуся за безбожності Ізраїля на ньому, також помщуся на престолах Ветиля, і будуть розбиті роги жертовника та впадуть на землю. 15 Я наведу замішання на дім з колонадами, на літній дім, і пропадуть слонові доми, і до них приєднається багато інших домів, — говорить Господь.