І на дні моря не сховається безбожник
1 Я побачив ГОСПОДА, Котрий стояв над жертовником . Він сказав: Удар по голівці колони (капітелі ), щоб зрушилось склепіння, і впало їм усім на голови. А тих з них, котрі залишаться, Я знищу мечем, – жоден з утікаючих не втече, жоден, хто рятуватиметься, не спасеться.
2 Навіть якщо зариються в глибинах шеолу, то й звідти Моя рука їх дістане. І якби піднялись на небеса, то й звідти стягну їх додолу.
3 Хоча б сховалися на вершині Кармелю, Я знайду й заберу їх звідти. А може сховаються з-перед Моїх очей на дні моря, то і там, за Моїм словом, їх ужалить морський змій.
4 Навіть якщо підуть попереду своїх ворогів у полон, то й там Я накажу мечеві, аби їх знищив. Я не спускатиму з них Мого ока, але вже на зло, а не на добро.
Пересію Ізраїль
5 Владика ГОСПОДЬ Саваот є Таким, що коли Він доторкається до землі, то вона трясеться, і вкриваються скорботою всі її мешканці; вона збурюється, як ріка, і осідає, як єгипетський Ніл.
6 Він споруджує на небесах Свої горішні палаци, простягаючи Своє склепіння над землею, Він викликає морські води, виливаючи їх на поверхню землі, – ГОСПОДЬ Його Ім’я.
7 Хіба ви, діти Ізраїля для Мене не такі, як сини Кушія? – запитує ГОСПОДЬ. Хіба не Я вивів Ізраїль з Єгипетського краю, филистийців – з Кафтора і арамійців з Кіра?
8 Адже очі Владики ГОСПОДА звернені на все грішне царство: Я зітру його з поверхні землі, тоді як нащадків Якова повністю не знищу, – говорить ГОСПОДЬ.
9 Але Я накажу розпорошити нащадків Ізраїля поміж усіма народами, – просію їх, як решетом, так що жодне зернятко не впаде на землю.
10 Від меча загинуть усі непокаяні грішники Мого народу, котрі говорять: Навіть не наблизиться до нас і не торкнеться нас лихо.
Вернеться доля Ізраїлеві
11 У той день Я підійму повалений намет Давида і відбудую все, що зруйноване, Я відновлю його з руїн, і він стане таким, як був у давні віки,
12 щоб вони заволоділи тим, що залишиться від Едому і від усіх інших народів, серед яких проголошувалось Моє Ім’я, – говорить ГОСПОДЬ, Котрий це учинить.
13 Надходить час, – говорить ГОСПОДЬ, – коли орач підганятиме женця, а ті, котрі топчуть у чавилі виноград (винороби ), підганятимуть сіяча, гори сочитимуться виноградним соком, розм’якшуючи пагорби.
14 І поверну Мій народ, Ізраїль, з полону, а вони відбудують спустошені міста, й поселяться в них; насаджуватимуть виноградники, і питимуть з них вино; будуть розводити сади й споживатимуть їхні плоди.
15 Я знову укореню їх на власній землі, і вони більше ніколи не будуть вирвані зі своєї землі, яку Я колись їм дав, – говорить ГОСПОДЬ, ваш Бог!
1 Я побачив Господа, Який стояв на жертовнику, і Він сказав: Вдар у надолуження, і зрушаться переддвер’я, і відрубай усім голови. А тих, що з них залишилися, Я вб’ю мечем, — не втече той з них, хто втікає, і не врятується той з них, хто спасається. 2 Якщо зариються в аді, звідти Моя рука їх витягне. І якщо підіймуться до неба, звідти їх зведу. 3 Якщо сховаються на верхів’ї Кармилу, Я висліджу і заберу їх звідти. Якщо зійдуть з-перед Моїх очей у глибину моря, там заповім змієві, і він їх укусить. 4 І якщо підуть у полон перед обличчям їхніх ворогів, там Я заповім мечеві, і він їх уб’є. Я скріплю на них Мої очі на зло, а не на добро.
5 Господь є Бог Вседержитель, Який доторкається до землі й похитує нею, і заплачуть усі, що на ній живуть, і її кінець прийде, як ріка, і зійде, як Єгипетська ріка. 6 Він будує до неба Свої підйоми і основує Свою обітницю на землі, Він закликає воду моря і виливає її на поверхню землі. Господь, Бог Вседержитель, Його Ім’я. 7 Хіба ви для Мене не є синами ефіопів, сини Ізраїля? — говорить Господь. Хіба не Я вивів Ізраїля з єгипетської землі, чужинців — з Каппадокії і сирійців з глибини?
8 Ось очі Господа Бога на царство грішників, і вигублю його з поверхні землі. Адже тільки не до кінця вигублю дім Якова, — говорить Господь. 9 Бо ось Я заповідаю і розвію дім Ізраїля поміж усі народи, — як віють віялом, і не впадуть залишки на землю. 10 Мечем будуть винищені всі грішники Мого народу, що говорять: Не наблизиться і не найде на нас зло. 11 У той день Я підніму шатро Давида, що впало, і відбудую те, що повалилося, і його розбите підніму і відбудую його так, як дні віку, 12 щоб шукали Мене ті, що залишилися з людей, і всі ті народи, на яких закликається Моє Ім’я, — говорить Господь Бог, Який це чинить.
13 Ось приходять дні, — говорить Господь, — і молотіння захопить збирання винограду, і виноград дозріє в час посіву, і гори капатимуть солодкістю, і всі горби разом зійдуться. 14 І поверну полонених Мого народу Ізраїля, і вони відбудують знищені міста, і ті будуть заселені, і вони насадять виноградники, і питимуть їхнє вино, і насадять сади та їстимуть їхній плід. 15 І Я насаджу їх на їхній землі, і не будуть більше виполоті з їхньої землі, яку Я їм дав, — говорить Господь, Бог Вседержитель!