Смерть Мойсея
1 Після цього Мойсей піднявся з моавського степу на гору Нево, на вершину Пісґи, що навпроти Єрихона. ГОСПОДЬ показав йому весь край Гілеаду аж до Дана. 2 Увесь наділ Нефталима, землю Єфрема та Манассії, усю землю Юди аж до Західного моря, 3 південну околицю та рівнину долини Єрихона, міста пальм, аж до Цоара. 4 І ГОСПОДЬ сказав йому: Це та земля, про яку Я присягався Авраамові, Ісаакові та Якову, кажучи: Я дам її твоїм нащадкам. Я показав її тобі, але ти туди не ввійдеш. 5 Там, у моавському краю, згідно з ГОСПОДНІМ словом, ГОСПОДНІЙ слуга Мойсей помер. 6 Його поховали в долині в моавському краю, напроти Бет-Пеора, і ніхто не знає його могили аж до цього дня. 7 Мойсеєві було сто двадцять років, коли він помер. Його зір не ослаб, а свіжість не зменшилася. 8 Ізраїлеві нащадки оплакували Мойсея в моавських степах тридцять днів. Дні скорботного оплакування Мойсея закінчилися.
9 А Ісус, син Навина, сповнився духом мудрості, оскільки Мойсей поклав на нього свої руки. Ізраїлеві нащадки слухались його і чинили, згідно з тим що ГОСПОДЬ заповів Мойсеєві.
10 З тих пір в Ізраїлі більше не з’являлося такого пророка, як Мойсей, з яким би ГОСПОДЬ спілкувався віч-на-віч, 11 як і відносно усіх ознак та чудес, які ГОСПОДЬ доручав йому здійснювати в Єгипетському краю над фараоном, і усіма його слугами в усій його землі, 12 завдяки виявленню ним потужної сили в усіх великих і страшних учинках , які Мойсей здійснив перед усім Ізраїлем.
1 Тоді Мойсей піднявся з моавського Аравоту на гору Навав, на вершину Фасґи, що напроти Єрихона, і Господь показав йому всю землю Ґалаад аж до Дана, 2 усю землю Нефталима, усю землю Ефраїма та Манасії, усю землю Юди аж до далекого моря, 3 пустелю та околиці Єрихона, міста пальм, аж до Сиґора. 4 І Господь сказав Мойсеєві: Ось земля, про яку Я поклявся Авраамові, Ісаакові та Якову, кажучи: Я дам її вашим нащадкам. Ось Я показав її твоїм очам, та ти туди не ввійдеш. 5 І Мойсей, Господній слуга, помер там, у Моавській землі, згідно з Господнім словом. 6 Його поховали в Ґаї, у Моавській землі, поблизу дому Фоґора, і ніхто не знає, де його могила, аж до цього дня. 7 Мойсеєві було сто двадцять років, коли він помер; його очі не потемніли і не знищилися. 8 Ізраїльські сини оплакували Мойсея в моавському Аравоті над Йорданом, біля Єрихона, тридцять днів, і дні скорботного оплакування Мойсея закінчилися. 9 А Ісус, син Навина, сповнився духом мудрості, бо Мойсей поклав на нього свої руки. Й Ізраїльські сини слухались його і чинили так, як Господь заповів Мойсеєві. 10 Та в Ізраїлі більше не з’являлося такого пророка як Мойсей, якого Господь знав обличчя в обличчя, — 11 з усіма тими знаменнями та чудесами, які Господь послав його здійснити в Єгипетській землі фараонові, його слугам та всій його землі, 12 і тими величними чудесами та могутньою рукою, що Мойсей здійснив перед усім Ізраїлем.