Завжди пам’ятайте про Господа
1 Старанно виконуйте всі Заповіді, які я сьогодні вам заповідаю, аби ви жили і намножувались, та увійшли й заволоділи краєм, про який ГОСПОДЬ присягнувся вашим батькам. 2 Пам’ятай весь шлях, яким ГОСПОДЬ, твій Бог, провадив тебе по пустелі протягом цих сорока років, щоб тебе упокорити, випробувати тебе і виявити, що у твоєму серці: чи ти будеш дотримуватися Його Заповідей, чи ні. 3 Він упокорював тебе і морив тебе голодом, але також годував тебе манною, якої не знав ти, й не знали твої батьки, аби ти зрозумів, що не лише хлібом живе людина, але і всім тим, що виходить з ГОСПОДНІХ уст живе людина. 4 Твій одяг на тобі не зношувався, і твої ноги не набрякали всі ці сорок років. 5 Усвідом це своїм серцем, що, як людина виховує свого сина, так ГОСПОДЬ, твій Бог, виховує тебе. 6 І дотримуйся Заповідей ГОСПОДА, свого Бога, ходячи Його дорогами і боячись Його. 7 Адже ГОСПОДЬ, твій Бог, провадить тебе в чудову землю, в край водних потоків, де джерела та підземні води б’ють ключем у долинах і на горах. 8 Це земля пшениці та ячменю, виноградників, смоківниць і гранатових дерев; земля оливкових дерев, олії та меду; 9 земля, на якій ти без обмежень їстимеш хліб і де нічого тобі не бракуватиме. Це земля залізних родовищ, з гір якої ти видобуватимеш мідь. 10 Ти будеш їсти досхочу й благословлятимеш ГОСПОДА, свого Бога, за ту прекрасну землю, яку Він тобі дав.
11 Тож стережися, аби ти не забув ГОСПОДА, свого Бога, занедбуючи Його Заповіді, Його закони та Його постанови, які я тобі сьогодні заповідаю. 12 Але, коли наївшись досхочу, збудувавши собі гарні будинки, оселишся в них ; 13 коли намножиться твоя велика та дрібна худоба, і ти володітимеш сріблом та золотом, і матимеш усього багато, 14 то щоб ти не загордів своїм серцем і щоб не забув ГОСПОДА, свого Бога, Який вивів тебе з Єгипетського краю, з дому неволі, 15 Котрий тебе провадив через велику і небезпечну пустелю з отруйними зміями і скорпіонами, через сухі безводні місцевості, де Він видобував для тебе воду з крем’яної скелі; 16 Котрий годував тебе в пустелі манною, якої не знали твої батьки, аби упокорити тебе і випробувати тебе, і щоб наостанку обернути усе це тобі на добро. 17 Щоб ти не сказав у своєму серці: Це моя сила і міць моєї руки здобули мені цей добробут. 18 Пам’ятай, що це ГОСПОДЬ, твій Бог, дає тобі силу здобувати усі блага, аби підтвердити Свій Заповіт, в якому Він присягався твоїм батькам, як це виявляється сьогодні. 19 Але, якщо ти таки забудеш ГОСПОДА, свого Бога, і підеш за іншими богами, будеш їм служити і їм поклонятися, то я засвідчую вам сьогодні, що ви неодмінно загинете. 20 Як народи, які ГОСПОДЬ знищує перед вами, так само загинете і ви через те, що не послухаєтесь голосу ГОСПОДА, вашого Бога!
1 Пильнуйте, щоб виконувати всі заповіді, які я сьогодні вам заповідаю, — щоб ви жили і стали численні, та щоб увійшли й заволоділи землею, про яку Господь поклявся вашим батькам. 2 Пам’ятай весь той шлях, яким Господь, твій Бог, водив тебе в пустелі, щоб вимучити тебе, випробувати тебе і виявити, що у твоєму серці: чи ти будеш дотримуватися Його заповідей, чи ні. 3 Він вимучував тебе, морив тебе голодом і годував тебе манною, якої не знали твої батьки, — щоб навчити тебе, що не самим хлібом житиме людина, але кожним словом, що виходить з Божих уст, житиме людина. 4 Твій одяг на тобі не зношувався, і твої ноги не обмозолювалися ось уже сорок років. 5 Усвідом своїм серцем, що, як будь-яка людина виховувала б свого сина, так Господь, твій Бог, виховує тебе. 6 І дотримуйся заповідей Господа, свого Бога, щоб ходити Його дорогами і боятися Його. 7 Бо Господь, твій Бог, вводить тебе в добру та простору землю, де водні потоки, джерела безодень, б’ють по рівнинах та по горах. 8 Це земля пшениці та ячменю, де виноградники, смоківниці, гранати; земля оливкової олії та меду; 9 земля, на якій ти їстимеш свій хліб не в нужді, на якій ти ні в чому не матимеш недостатку; земля, каміння якої — залізо, і з гір якої ти видобуватимеш мідь. 10 Ти будеш їсти і насичуватися — і благословлятимеш Господа, свого Бога, на тій добрій землі, яку Він тобі дав. 11 Стережися, щоб ти не забув Господа, свого Бога, щоб не дотримуватися Його заповідей, Його присудів та постанов, які я тобі сьогодні заповідаю. 12 Щоб, поївши й наситившись, збудувавши гарні будинки й поселившись у них, 13 коли намножиться твоя велика та дрібна худоба, коли примножиться в тебе срібло та золото, і коли примножиться все, що в тебе буде, — 14 ти не загордів серцем і не забув Господа, свого Бога, Який вивів тебе з Єгипетської землі, з дому неволі; 15 Який провів тебе через ту велику і страшну пустелю, де змія, яка жалить, скорпіон і спрага, де не було води; Який вивів для тебе джерело води з твердої скелі; 16 Який годував тебе в пустелі манною, якої не знали твої батьки, щоб вимучити тебе і випробувати тебе, — щоб наостанку вчинити тобі добро. 17 Щоб ти не сказав у своєму серці: Це моя сила і міць моєї руки здобули мені цю велику могутність. 18 Пам’ятай про Господа, свого Бога, бо це Він дає тобі силу здобути могутність, — щоб зберегти Свій завіт, про який Він клявся твоїм батькам, як це і є сьогодні. 19 І буде, — якщо ти таки забудеш про Господа, свого Бога, і підеш слідом за іншими богами, служитимеш їм і поклонятимешся їм, то я свідчу вам сьогодні, що ви неодмінно загинете ! 20 Так само , як і інші народи, які Господь вигублює перед вашим обличчям, загинете і ви через те, що не послухали голосу Господа, свого Бога!