Недоноскові краще, як живому
1 Є зло, яке я бачив під сонцем, і воно дуже пригноблює людину. 2 Бог дає людині багатство, скарби й славу, так що їй нічого не бракує, - вона має все, що лише вона може побажати, але Бог їй не дозволяє цим скористатись, тому все дістається чужинцю. Тож, хіба це не марнота і болісне лихо? 3 Якби хтось мав навіть сто дітей і прожив багато років, але протягом свого довгого віку він не зазнав щастя, а до того всього його ще й належним чином не поховали, то я сказав би: у недоношеної дитини (викидня ) краща доля, ніж його, 4 бо викидень прийшов у світ як ніщо й відходить у темряві, оскільки і його ім’я оповите темрявою. 5 Він не бачив сонця, і не про що не відає, - йому спокійніше, аніж першому. 6 І хоч би той прожив двічі по тисячі років, але не зазнав жодного щастя, то хіба не всі йдуть в одне місце?
7 Усяка праця людини - для її рота, проте апетит його душі не завжди заспокоюється. 8 Адже яка перевага мудрого перед нерозумним, або бідного, котрий знає, як на світі жити? 9 Краще користатися з того, що є перед очима, ніж літати в пошуках бажаного. Однак і це - марнота та гонитва за вітром.
10 Вже давно отримало назву те, що діється; відомо також, що таке людина, й що вона не в змозі правуватись з тим, хто сильніший від неї. 11 Бо чим більше слів, тим більше марноти, і яка з них користь людині? 12 Бо хто знає, що для людини краще в період її короткого, сповненого марнотою життя, яке минає, наче тінь? Та й хто може повідомити людині, що станеться під сонцем після неї?
1 Є зло, яке я побачив під сонцем, і воно велике на людині. 2 Чоловік, якому Бог дасть багатство, маєтки і славу, і в його душі немає браку ні в чому, що забажає, та Бог не дасть йому владу із цього їсти, бо чужий чоловік його їсть. Це марнота і тяжка. 3 Якщо чоловік народить сто дітей і поживе багато років, і дуже численні будуть дні його років, і його душа не насититься добром, і не було для нього гробниці, я сказав: Недоношеному краще за нього, 4 бо він прийшов у марноті й відходить у темряві, і його ім’я покриється темрявою, 5 і він сонця не побачив і не пізнав, у нього спокій більший, аніж у того. 6 І якщо він пожив до повороту тисячі років, і не знав праведності, то хіба не все йде до одного місця? 7 Усякий труд людини — для її уст, і душа не насититься.
8 Адже яка користь мудрому над нерозумним? Бо бідний пізнав, як ходити перед життям. 9 Зір очей кращий, ніж у того, що ходить душею. І це — марнота і бажання духа. 10 Якщо щось сталося, вже дано йому ім’я, і знано, хто є чоловік, і не зможе судитися із сильнішим від нього. 11 Адже є численні слова, що множать марноту. Що корисне для людини? 12 Бо хто знає, що добре для людини в житті: число днів життя його марноти? І він провів їх у тіні. Бо хто сповістить людині, що після нього буде під сонцем?