Високе повищення Мордехая
1 Тієї ночі цар ніяк не міг заснути , тому він наказав принести Літописну Книгу щоденних записів, які й читали перед царем. 2 Серед інших записів було зазначено, як Мордехай розкрив змову двох царських євнухів Біґтана й Тереша, котрі здійснювали охорону біля дверей, і змовились вбити царя Ахашвероша. 3 Тому цар запитав: Яку честь і винагороду було здійснено за це Мордехаєві? Сановники царя, які прислуговували йому, відповіли: Нічого для нього не зроблено. 4 Тоді цар запитав: Хто там у дворі? – Гаман якраз увійшов у зовнішній двір царського палацу, щоб поговорити з царем, і повісити Мордехая на шибениці, яку він для нього підготував, – 5 тож слуги царя сказали йому: Це Гаман стоїть у дворі. І цар промовив: Хай увійде. 6 Гаман увійшов, і цар його запитав: Що, на твою думку, варто вчинити чоловікові, якого цар бажає вшанувати? Гаман зразу ж подумав: Кого ж іншого цар хотів би вшанувати, як не мене? 7 І Гаман промовив до царя: Щодо чоловіка, якого цар бажає вшанувати, 8 то нехай би принесли царські шати, в які цар одягається, і привели коня, на якому цар їздить, а на його голову нехай би поклали царський вінець. 9 Ті шати й того коня нехай дадуть у руки одному з найвидатніших царських можновладців, котрий спорядить чоловіка, якого цар бажає вшанувати, і нехай посадить його на коня та попровадить його на площу міста, проголошуючи перед ним: Так роблять тому чоловікові, котрого цар бажає вшанувати! 10 Тоді цар сказав Гаманові: Негайно візьми одяг і коня, як ти сказав, і все це учини з юдеєм Мордехаєм, який сидить біля Царської Брами, – не пропусти жодного слова з усього того, що ти сказав! 11 Тож Гаман узяв шати й коня, спорядив Мордехая, і возив його по міському майдані, проголошуючи перед ним: Так робиться тому чоловікові, якого цар воліє вшанувати!
12 Після того Мордехай повернувся до Царської Брами, а Гаман з поспіхом, засмучений, покривши голову , подався до свого дому. 13 Коли Гаман розповів усе, що з ним трапилось, своїй дружині Зереш та всім своїм друзям, то його радники разом з його дружиною Зереш сказали йому: Якщо Мордехай, перед яким ти почав падати, з нащадків юдеїв, то ти вже не здолаєш його, а неодмінно впадеш перед ним остаточно.
14 Ще вони не скінчили розмови, як прибули царські євнухи, і з поспіхом попровадили Гамана на бенкет, який приготувала Естер.