Заповідження знищити перворідне в Єгипті
1 І сказав ГОСПОДЬ Мойсеєві: Ще одну кару наведу на фараона та на Єгипет, після чого він відпустить вас звідси. Більше того, не лише відпустить, – він силоміць прожене вас звідси. 2 Тому скажи на вухо людям, нехай кожний чоловік попросить у сусіда, а жінка в сусідки, срібні та золоті речі. 3 ГОСПОДЬ дав милість народові в очах єгиптян. Та й сам Мойсей став дуже видатним і шанованим у Єгипетському краю в очах слуг фараона та в очах всього народу.
4 І промовив Мойсей: Так говорить ГОСПОДЬ! Опівночі Я пройду через Єгипет. 5 Помре кожний первісток у Єгипетському краю – від первістка фараона, який сидить на престолі, до первістка служниці, котра стоїть при жорнах. Помруть первістки і з усієї худоби! 6 І станеться велике голосіння по всьому Єгипетському краю. Нічого подібного ще не було і більше не буде. 7 А між усіма Ізраїлевими нащадками навіть пес не гавкне – ні на людину, ні на тварину, аби ви зрозуміли, що ГОСПОДЬ робить різницю між Єгиптом та Ізраїлем! 8 І прийдуть усі твої слуги до мене, впадуть переді мною долілиць, благаючи: Вийди ти, і весь народ, у якого ти є володарем. Після цього я вийду! І Мойсей з обуренням вийшов від фараона.
9 Тоді ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Фараон не послухав вас, щоб звершилися всі Мої численні ознаки в Єгипетському краю. 10 Усі ці ознаки перед фараоном учинили Мойсей і Аарон. Та ГОСПОДЬ зробив серце фараона непоступливим, і той не відпускав Ізраїлевих нащадків зі свого краю.
1 І сказав Господь Мойсеєві: Ще одну кару наведу на фараона та на Єгипет, і після цього відпустить вас звідси. Коли ж буде відпускати вас — то силоміць з усім виганятиме вас. 2 Тому таємно скажи на вухо людям, нехай кожний попросить у сусіда, а жінка — у сусідки, срібні та золоті речі і одяг. 3 І Господь дав милість Своєму народові перед єгиптянами, — і вони дали їм. А чоловік Мойсей став дуже великим перед єгиптянами, перед фараоном і перед усіма його слугами. 4 І сказав Мойсей: Так говорить Господь! Опівночі Я перейду через Єгипет, 5 і помре кожний первісток у Єгипетській землі — від первістка фараона, який сидить на престолі, до первістка служниці, котра є при жорнах, і до первістка з усієї худоби! 6 І буде велике голосіння на всій Єгипетській землі — таке, якого ще не було і яке більше не повториться. 7 А між усіма синами Ізраїля не дзявкне і пес своїм язиком, — від людини до тварини, — щоб ти побачив, яку дивовижну різницю зробить Господь між єгиптянами та Ізраїлем! 8 І прийдуть усі ці твої слуги до мене, і поклоняться мені, кажучи: Вийди ти, і весь твій народ, для якого ти є ватажком. І після цього я вийду! І в гніві Мойсей вийшов від фараона. 9 А Господь сказав Мойсеєві: Фараон не послухає вас, щоб Я зробив багато ознак й чудес у Єгипетській землі. 10 І Мойсей з Аароном учинили всі ці ознаки й чудеса в Єгипетській землі перед фараоном. Та Господь зробив непоступливим серце фараон, і той не забажав відпустити Ізраїльських синів з Єгипетської землі.