Мойсей випроваджує воду зі скелі
1 З пустелі Сін уся громада Ізраїлевих нащадків, згідно з повелінням ГОСПОДА, рухалася із зупинками далі й отаборилася у Рафідімі. Та у народу не було питної води. 2 Тож народ почав сваритися з Мойсеєм. Вони кричали: Дайте нам напитись води! Та Мойсей їм сказав: Чому лаєте мене, чому спокушаєте ГОСПОДА? 3 Але народ страждав від спраги і продовжував нарікати на Мойсея, говорячи: Навіщо ти вивів нас з Єгипту? Ти хочеш спрагою вигубити нас, наших дітей і нашу худобу? 4 І Мойсей знову заволав до ГОСПОДА і сказав: Що мені робити з цим народом? Ще трохи і мене поб’ють камінням! 5 Тому ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Вийди і стань перед народом. Візьми із собою старійшин Ізраїлю, і нехай у твоїх руках буде твій посох, яким ти вдарив по Нілу , і йди. 6 А Я стоятиму там перед тобою на скелі в Хориві. Ти вдариш по скелі. З неї потече вода, і народ буде пити. Мойсей так і вчинив у присутності старійшин Ізраїлю. 7 Мойсей назвав те місце : Масса і Мерива, через те що сварились нащадки Ізраїля і спокушали ГОСПОДА, говорячи: Є серед нас ГОСПОДЬ, чи немає?
Перемога над Амалеком
8 Прийшов Амалек, і воював з Ізраїлем у Рафідімі. 9 У зв’язку з цим Мойсей сказав Ісусові: Вибери нам людей і виступи завтра для бою проти Амалека. Я ж стоятиму на вершині гори з Божим посохом у своїй руці. 10 Ісус зробив так, як сказав йому Мойсей, і вступив у бій з Амалеком. А Мойсей, Аарон і Хур піднялися на вершину гори. 11 І коли Мойсей підіймав свої руки, то перемагав Ізраїль, а коли він опускав свої руки, то перемагав Амалек. 12 Але руки Мойсея стали важкими. Тому вони взяли камінь, поклали перед Мойсеєм , і він на ньому сів. Аарон та Хур підтримували його руки, – один з одного боку, а другий з іншого, – так що його руки залишались непорушними аж до заходу сонця. 13 За цей час Ісус вістрям меча повністю розгромив Амалека й усіх його людей.
14 Після цього ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Запиши це в книгу для пам’яті і нехай знає Ісус, що Я цілковито зітру пам’ять про Амалека з-під небес. 15 Мойсей збудував жертовник і дав йому ім’я: ГОСПОДЬ – мій Прапор . 16 Адже рука на престолі ГОСПОДА, – сказав він, – ГОСПОДНЯ війна проти Амалека з покоління в покоління!
1 І вся громада Ізраїльських синів, згідно з повелінням Господа, за своїми станами вирушила з пустелі Сін і отаборилася в Рафідіні. Та в народу не було води, щоб пити. 2 Тож народ почав сваритися з Мойсеєм, кажучи: Дай нам напитися води! Та Мойсей їм сказав: Чому сваритеся зі мною, чому випробовуєте Господа? 3 Там народ був спраглий води, і народ продовжував нарікати на Мойсея, кажучи: Навіщо ти вивів нас з Єгипту, щоб спрагою вигубити нас, наших дітей і худобу? 4 І Мойсей заволав до Господа, кажучи: Що мені робити із цим народом? Ще трохи — і мене поб’ють камінням! 5 Та Господь сказав Мойсеєві: Стань перед цим народом, візьми із собою старійшин народу, візьми у свою руку посох, яким ти вдарив по ріці, і йди. 6 Я вже стоятиму там перед тим, як ти прийдеш до скелі в Хориві. Ти вдариш скелю, і з неї потече вода, і народ питиме. Мойсей так і вчинив перед синами Ізраїля. 7 І дав назву тому місцю: Випробування і Сварка, — через сварку синів Ізраїля і через те, що випробовували Господа, кажучи: Чи є серед нас Господь, чи ні? 8 І прийшов Амалик, і воював з Ізраїлем у Рафідіні. 9 Тоді Мойсей сказав Ісусові: Вибери собі сильних чоловіків, піди, виступи завтра проти Амалика. І ось, я вже стоятиму на вершині гори, а Божий посох буде в моїй руці. 10 Тож Ісус зробив так, як сказав йому Мойсей, і виступив проти Амалика. А Мойсей, Аарон і Ор піднялися на вершину гори. 11 І сталося, коли Мойсей підіймав руки, то перемагав Ізраїль, коли ж він опускав руки, то перемагав Амалик. 12 Та руки Мойсея стали важкими. І, взявши камінь, вони поклали під нього, і він на ньому сидів. Аарон же й Ор підтримували його руки, — один звідси, другий звідти. І Мойсеєві руки були непорушні аж до заходу сонця. 13 Тож Ісус смертоносним вістрям меча розгромив Амалика та весь його народ. 14 А Господь сказав Мойсеєві: Запиши це в книгу на згадку і вклади у вуха Ісуса, що Я повністю зітру пам’ять про Амалика з-під неба. 15 І Мойсей збудував жертовник Господу, і дав йому назву: Господь — моє Сховище. 16 Адже невидимою рукою Господь воює проти Амалика з роду в рід!