Жертівник
1 З акацієвого дерева зробиш жертовник. Він має бути п’ять ліктів завдовжки і п’ять ліктів завширшки. Отже, жертовник буде квадратним, висотою три лікті. 2 На чотирьох його кутах зробиш суцільні з жертовником роги, які покриєш міддю. 3 І зробиш для нього посудини, аби вибирати попіл і залишки жиру, його лопатки, його казани, його виделки для м’яса і його посудини для вугілля. Все це начиння для жертовника зробиш з міді. 4 Зробиш для нього також гратчасту мідну решітку, на чотирьох кутах якої прилаштуєш чотири мідних кільця. 5 І встановиш її довкола під обідком жертовника, знизу; решітка має сягати до половини жертовника. 6 Для жертовника виготовиш держаки з акацієвого дерева і покриєш їх міддю. 7 Ці держаки мають бути вставлені в кільця з обох боків жертовника, щоб можна було його переносити. 8 Зробиш жертовник з дощок пустотілим, як тобі було показано на горі. Саме так його і зробіть.
Скинійне подвір’я
9 Влаштуєш довкола Намету двір. З боку півдня, тобто з південної сторони Намету, мають бути завіси однієї зі сторін двору з тканого вісону довжиною в сто ліктів. 10 Для цього потрібно двадцять стовпів і для них двадцять мідних підставок. Гачки для стовпів та їхні кільця мають бути срібні. 11 Так само зробиш і вздовж північної сторони: завіси мають бути довжиною сто ліктів. Їхніх стовпів – двадцять, і для них двадцять мідних підставок; гачки для стовпів і кільця для них – срібні. 12 Стосовно західної сторони, то відповідно до ширини двору, завіси матимуть п’ятдесят ліктів; стовпів для них – десять, і для них десять мідних підставок. 13 Спереду, тобто зі східної сторони, ширина двору так само п’ятдесят ліктів. 14 З одного краю завіси матимуть п’ятнадцять ліктів. Стовпів для них потрібно три, і для них три підставки. 15 З другого краю завіси також матимуть п’ятнадцять ліктів. Стовпів для них – три, і для них три підставки. 16 А для брами двору завіса повинна мати двадцять ліктів. Вона буде виготовлена з блакитної тканини, з пурпуру, з темно-червоного сукна і тканого вісону вишиваної роботи. Стовпів для цієї завіси має бути чотири і для них чотири підставки. 17 Всі стовпи, які оточуватимуть подвір’я, матимуть срібні скоби. Гачки до них срібні, а підставки – мідні. 18 Довжина двору буде сто ліктів, ширина – п’ятдесят і висота п’ять ліктів. Завіси будуть виготовлені з тканого вісону, а підставки для стовпів – мідні. 19 Усі предмети Намету і все, що буде потрібне для служіння в ньому, всі його кілки, а також всі кілки для огорожі двору – мідні.
Вічна лямпада
20 Накажи Ізраїлевим нащадкам, щоб принесли тобі для освітлення очищену, віджату з оливок олію, аби світильник горів постійно. 21 Аарон та його сини з вечора й до ранку слідкуватимуть за ним перед ГОСПОДОМ у Наметі Свідчення, ззовні завіси, що перед Ковчегом Свідоцтва. Це вічна постанова для Ізраїлевих нащадків в усіх їхніх поколіннях.
1 І зробиш з негниючого дерева жертовник — п’ять ліктів завдовжки і п’ять ліктів завширшки. Жертовник буде квадратним, його ж висота — три лікті. 2 А на чотирьох кутах зробиш роги — роги мають бути суцільні з ним, і покриєш їх міддю. 3 І зробиш вінець на жертовнику, і кришку для нього, і його казани, і його вилки для м’яса, і його горщик для жару. Усе обладнання для нього зробиш з міді. 4 І зробиш для нього мідну решітку, подібну до сітки, а на чотирьох кутах до решітки приробиш чотири мідних кільця. 5 І встановиш їх під решіткою жертовника, знизу, тож решітка буде доходити до половини жертовника. 6 А для жертовника зробиш держаки з негниючого дерева і покриєш їх міддю. 7 І вкладеш держаки в кільця, і будуть держаки з боків жертовника, щоб його переносити. 8 Зробиш його пустотілим, з дощок; як тобі було показано на горі, саме так і зробиш. 9 І зробиш двір довкола намету, а з південного боку — завіси двору з тонко виробленого вісону довжиною в сто ліктів з однієї сторони. 10 А для них — двадцять стовпів і двадцять їхніх мідних підставок, їхні ж кільця і кріплення — срібні. 11 Так само зі східної сторони: завіси довжиною сто ліктів, їхніх стовпів — двадцять, і для них — двадцять мідних підставок, а кільця, кріплення стовпів і підставки — покриті сріблом. 12 А зі сторони, що до моря, відповідно до ширини двору, завіси матимуть п’ятдесят ліктів; стовпів для них — десять, і до них — десять підставок. 13 І з південної сторони, відповідно до ширини двору, завіси матимуть п’ятдесят ліктів; стовпів для них — десять і десять їхніх підставок: 14 довжина завіс з одного краю від входу — п’ятнадцять ліктів; стовпів для них — три, і до них — три підставки; 15 довжина завіс з другого краю — п’ятнадцять ліктів; стовпів для них — три, і до них — три підставки. 16 А для входу у двір — завіса у двадцять ліктів довжиною, із синьої тканини й пурпуру, з темно-червоного сукна і тонко виробленого вісону — вишиваної роботи; стовпів для них — чотири, і до них — чотири підставки. 17 Усі стовпи, які оточують подвір’я, будуть покриті сріблом, їхні головки — срібні, а їхні підставки — мідні. 18 Довжина двору — сто на сто ліктів , ширина — п’ятдесят на п’ятдесят ліктів , завіси висотою в п’ять ліктів з тонко виробленого вісону, а їхні підставки — мідні. 19 Усі предмети, усе обладнання і кілки для огорожі двору — мідні. 20 І накажи Ізраїльським синам, хай принесуть тобі для освітлення вибиту олію з оливок, без осаду, очищену, аби світильник постійно горів. 21 Аарон та його сини, з вечора до ранку, підтримуватимуть його горіння перед Господом у наметі свідчення, ззовні завіси, що над Завітом. Це — вічний закон для ваших нащадків від синів Ізраїля.