1 Бецалеїл спорудив також з дерева акації жертовник. Його довжина п’ять ліктів, ширина п’ять ліктів, квадратний, і три лікті його висота. 2 На чотирьох його кутах він зробив роги, суцільні з жертовником , які він покрив міддю. 3 Зробив він і все обладнання для жертовника: казани, лопатки, виделки, кропильниці, лопатки для вугілля. Все це начиння він зробив з міді. 4 Він зробив для жертовника також гратчасту мідну приставку і встановив її під його обідком довкола жертовника знизу й до його половини. 5 Він відлив чотири кільця, які прикріпив до чотирьох кутів гратчастої решітки, як гнізда для держаків. 6 Зробив також держаки з дерева акації та обклав їх міддю. 7 Вклав держаки у кільця з обох боків жертовника, щоб за їх допомогою можна було його переносити. Зробив він жертовник з дощок, пустотілим.
8 Зробив він мідний умивальник та його мідну підставку зі дзеркал жінок, які сходилися біля входу в Намет Свідчення.
9 Він також зробив двір. На південному боці, зі сторони півдня, повісив завіси двору з тонко витканого вісону протяжністю в сто ліктів. 10 Для цього було встановлено двадцять стовпів з двадцятьма їхніми мідними підставками. Гачки стовпів та їх скоби були зі срібла. 11 Північна сторона також становила сто ліктів. І для неї було зроблено двадцять стовпів з двадцятьма підставками для них. Гачки до стовпів та їхні скоби були срібні. 12 Зі сторони заходу довжина завіси була п’ятдесят ліктів. Для неї було виготовлено десять стовпів і десять підставок до них. Гачки до стовпів та скоби були також срібними. 13 Передній бік двору зі сторони сходу також простягався на п’ятдесят ліктів. 14 Його завіси з одного боку були довжиною п’ятнадцять ліктів. Для них було встановлено три стовпи на трьох їхніх підставках. 15 Так само було з другого боку брами двору. З одного і другого боку були завіси по п’ятнадцять ліктів. Для кожної з них було виготовлено по три стовпи з трьома їхніми підставками. 16 Всі завіси двору довкола були виготовлені з тонко витканого вісону. 17 Підставки до стовпів були мідними, гачки до стовпів та їхні скоби – срібними. Верхівки їхніх стовпів були покриті сріблом. Таким чином всі стовпи двору були з’єднані сріблом. 18 Завіса брами двору була мистецьким виробом з блакитної тканини, пурпуру, кармазину і тонко виробленого вісону. Довжина завіси двадцять ліктів і п’ять ліктів по висоті, відповідно до ширини завіси усього двору. 19 Вона кріпилась на чотирьох стовпах, які стояли на своїх чотирьох мідних підставках. Гачки, скоби і покриття їхніх верхівок були срібними. 20 Всі кілки Намету і навколишнього двору були мідними.
21 Це перелік того, що було витрачено для Намету Свідчення, зроблений за наказом Мойсея зусиллями левітів, під керівництвом священика Ітамара сина Аарона. 22 Виконував цю роботу Веселіїл, син Урія, сина Хура, з племені Юди. Він зробив усе так, як заповів ГОСПОДЬ Мойсеєві. 23 З ним працював Оголіяв, син Ахісамаха з племені Дана, вправний різьбяр, майстер ткацтва і гаптування по блакитній тканині, пурпурі, кармазині та вісоні.
24 Усе золото, використане для виконання всіх робіт у Святині та її предметів , було золотом пожертв і становило в сукупності двадцять дев’ять талантів і сімсот тридцять шеклів, згідно зі священним шеклем святині. 25 Що ж до срібла від охоплених переписом членів громади то його було сто талантів і тисяча сімсот сімдесят п’ять шеклів, згідно зі священним шеклем Святині. 26 З кожного, хто підлягав перепису від двадцяти років і старше – до шестисот трьох тисяч п’ятсот п’ятдесяти чоловік – бека на особу, яка відповідно до священного шекля, дорівнювала половині шекля. 27 Отже , сто талантів срібла пішло на відливання підставок Намету під стовпи Святині , а також підставок під стовпи завіси. Всього сто підставок зі ста талантів – талант на підставку. 28 А з тисячі сімсот сімдесяти п’яти шеклів срібла він зробив гачки для стовпів, покрив їхні верхівки і кріплення між ними. 29 Подарованої міді було сімдесят талантів і дві тисячі чотириста шеклів. 30 З міді він зробив підставки для стовпів при вході в Намет Свідчення, мідний жертовник, гратчасту мідну решітку для нього й усе обладнання жертовника, 31 Були виготовлені з міді підставки під стовпи навколишнього двору, підставки під стовпи при брамі двору, кілки для Намету та кілки для навколишнього двору.
1 І Веселеїл зробив ковчег, 2 і покрив його зсередини та ззовні чистим золотом, а довкола до нього приробив золотий обідок. 3 Він вилив для нього чотири золотих кільця — два з одного боку і два з другого боку, — 4 по товщині жердин, щоб ними його носити. 5 А зверху ковчега він зробив Очищення із чистого золота 6 і двох золотих херувимів — 7 одного херувима на одному боці Очищення, і одного херувима на другому боці Очищення; 8 своїми крилами вони отінювали Очищення. 9 Із чистого золота він зробив стіл покладання. 10 Для нього він вилив чотири золотих кільця, два з одного боку і два з другого — достатньо широкі, щоб переносити його жердинами, які вставляли в них. 11 І зробив жердини для ковчега і столу, і покрив їх золотом. 12 Із золота він зробив посуд для столу: полумиски, кадильниці, черпаки і чаші, — ті, якими приносилося жертви виливання. 13 І він зробив золотий світильник, щоб світити: міцний стояк, 14 а з обох його боків — трубчасті відгалуження. 15 Від його трубчастих відгалужень відходять гілки: три з одного боку і три з другого, — рівні між собою. 16 А на кінцях з них виходять їхні чашечки, — з них, подібні до мигдалю. І з них — квіточки, щоб на них були лампадки. А сьома квіточка — на кінці світильника, що зверху, вгорі. Він — міцний, увесь золотий. 17 А на ньому — сім золотих лампадок. І для нього — золоті щипці, і для нього — золоті лійки. 18 Він же покрив сріблом стовпи, і вилив для стовпів золоті кільця, і позолотив бруси золотом, і позолотив стовпи для завіси золотом, і зробив золоті гачки. 19 Він же зробив і золоті кільця для намету, і мідні кільця для двору та кільця для розвішування завіси зверху. 20 Він же вилив срібні головки стовпів намету, і мідні головки стовпів входу намету, і входу двору, і зробив срібні кільця для стовпів. Він же посріблив їх. 21 Він же зробив і мідні кілки для намету, і кілки для огорожі двору. 22 Він же спорудив мідний жертовник з мідних кадильниць, які належали чоловікам, що повстали з громадою Коре. 23 Він же зробив усе обладнання для жертовника, і його основу, і горщик для жару, і казани, і вилки для м’яса — усе мідне. 24 Він зробив для жертовника приставку, решітчастий виріб, нижче горщика для жару — під ним, до його половини. І він прикріпив до неї, до чотирьох кутів приставки жертовника, чотири мідних кільця, по товщині ручок, щоб за допомогою них носити жертовник. 25 Він же виготовив святу олію помазання і кадильну суміш — чистий витвір виробника ладану. 26 Він же зробив мідний умивальник і його мідну підставку із дзеркал тих, які постили, які постили біля входу в намет свідчення в той день, коли поставив його. 27 Він зробив умивальник, щоб у ньому Мойсей, Аарон і його сини, коли тільки вони входять у намет свідчення, вмивали свої руки й ноги чи щоб обмивалися, коли тільки підходять служити до жертовника, — як і заповів Господь Мойсеєві.